У Херсоні бізнесменів стало більше

Акцизний податок знаходиться в трійці лідерів

Надходження від підприємств та підприємців, які торгують підакцизною групою товарів є дуже значними. Акцизний податок з роздрібної реалізації впевнено другий рік поспіль посідає третє місце в загальному рейтингу надходжень до місцевого бюджету.

Так, впродовж січня-листопада бюджети міста та приміських селищних рад отримали 121,4 млн гривень цього податку. Рівень відповідного періоду минулого року перевищено на 35,8 млн гривень або на 42 відсотка.

Нагадаємо, що акцизний податок з роздрібної реалізації підакцизних товарів надходить виключно до відповідного місцевого бюджету за місцем здійснення реалізації таких товарів. Тобто, цей податок сприяє розв'язанню нагальних проблем відповідних територіальних громад.

У Херсоні бізнесменів стало більше

Впродовж січня-листопада цього року в Херсоні взято на облік 2688 новостворених платників податків. Із них 1045 розпочали бізнес у статусі юридичних осіб та 1643 - підприємців. Порівняно з аналогічним періодом минулого року новостворених юридичних осіб стало більше на 331 особу, а нових підприємців - на 269 осіб.

Водночас, з початку цього року припинили державну реєстрацію 338 юридичних осіб та 1460 підприємців. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року цьогоріч юридичних осіб ліквідувалося на 185 більше, в той же час  підприємців, які вирішили припинити свою державну реєстрацію, стало менше  на 1837 осіб.

До речі, будь-який суб'єкт господарювання зобов’язаний подати до контролюючого органу повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за ф. № 20-ОПП. Таке повідомлення подається протягом 10 робочих днів після реєстрації, створення чи відкриття до контролюючого органу за основним місцем обліку такого суб'єкта господарювання.

За право торгувати алкоголем та тютюном бюджет отримав 12,3 млн грн

Саме таку суму впродовж січня-листопада 2016 року сплатили до місцевого бюджету суб'єкти господарювання за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та  тютюновими виробами.

Зокрема, 3 млн грн спрямовано до бюджету за ліцензії на право здійснення оптової торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами і 9,3 млн грн – на право роздрібної торгівлі такою продукцією. Цьогорічні надходження плати за ліцензії перевищили минулорічні показники на 791,4 тис. гривень.

Нагадаємо, що ліцензування оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами здійснюється відповідно до Закону України “Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами”.

На модернізацію Збройних сил жителі Херсона віддали 73,8  млн грн

За січень-листопад 2016 року з доходів жителів Херсона до Державного бюджету України перераховано 73,8 млн гривень військового збору. Цьогорічні надходження зросли на 14,2 млн грн або на 24 відсотка.

Нагадаємо, що військовий збір за ставкою 1,5% справляється із доходів, визначених статтею 163 Податкового кодексу України. Зокрема, із заробітної плати, виплат за цивільно-правовими договорами, доходів від продажу об'єктів майнових або немайнових прав, від надання майна в оренду, виграшів тощо.

Відображається, утриманий податковими агентами військовий збір, у податковому розрахунку зa формою 1-ДФ. При цьому, персоніфікація даних платників військового збору у такому розрахунку не передбачена.

Від вкладників банку бюджет отримав 25,1 млн гривень

Протягом січня-листопада цього року з відсотків по депозитах мешканців Херсону до Державного бюджету сплачено понад 25,1 млн гривень податку на доходи фізичних осіб. Надходження цього року перевищують показники аналогічного періоду минулого року на 4,2 млн гривень, або 20 відсотків.

Нагадаємо, що з відсотків, отриманих від розміщення коштів на депозитному рахунку, та інших пасивних доходів справляється податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків та військовий збір за ставкою 1,5 відсотків.

Утримують та перераховують до бюджету вказані податкові платежі податкові агенти, у даному випадку - банківські установи.

Для спрощення обліку та звітності подайте заяву

Представники малого бізнесу, які прийняли рішення про перехід з 1 січня 2017 року на спрощену систему обліку, оподаткування та звітності, повинні подати відповідну заяву та розрахунок доходу не пізніше 16 грудня 2016 року.

Перехід на спрощену систему оподаткування може бути здійснений за умови, якщо протягом календарного року, що передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування, суб'єктом господарювання дотримано вимоги, встановлені в п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), а також у разі відсутності у нього податкового боргу на дату подання заяви.

Аби правильно визначитися з групою єдиного податку, оптимальною саме для вашого бізнесу, зверніть увагу на обмеження щодо видів діяльності, кількості найманих працівників та обсягу доходу, які передбачені п. 291.4 ст. 291 ПКУ.

Оподаткування подарунків від профкому

Подарунок, наданий профспілкою своїм членам, у розмірі, що не перевищує 50 відсотків мінімальної заробітної плати (у 2016 році – 689 грн.) в місяць, не оподатковується. Із суми перевищення вартості подарунку справляється податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків з використанням коефіцієнта.

Така норма передбачена ст. 164 Податкового кодексу України. Зокрема, під час нарахування (надання) доходів у будь-якій негрошовій формі базою оподаткування є вартість такого доходу, розрахована за звичайними цінами, правила визначення яких встановлені згідно з ПКУ, помножена на коефіцієнт, який обчислюється за такою формулою: К = 100 : (100 - Сп), де: К - коефіцієнт; Сп - ставка податку, встановлена для таких доходів на момент їх нарахування.

Детальніше ознайомитися з цим та іншими роз’ясненнями можна у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі, який розміщений на веб-порталі Державної фіскальної служби України.

За несвоєчасне оприбуткування готівки - штраф

Державна фіскальна служба України звертає увагу суб’єктів господарювання, що останнім часом почастішали випадки порушення дотримання касової дисципліни щодо своєчасності оприбуткування виручки.

Вся готівка, що надходить до кас, має своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та у повній сумі оприбутковуватися. Така норма передбачена п. 2.6 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні (затверджено постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 № 637).

У разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) або використанням розрахункової книжки (далі – РК) оприбуткуванням готівки є здійснення обліку зазначених готівкових коштів у повній сумі їх фактичних надходжень у книзі обліку розрахункових операцій (далі – КОРО) на підставі фіскальних звітних чеків РРО (даних РК).

Тобто, щоденно суб’єкт господарювання повинен оприбутковувати у КОРО виручку на підставі фіскальних звітних чеків РРО (Z-звітів).

За несвоєчасне (через день і більше) оприбуткування ст. 1 Указу Президента України від 12.06.1995 № 436/95 “Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки” передбачена штрафна санкція у п’ятикратному розмірі неоприбуткованої та/або несвоєчасно оприбуткованої суми коштів.

В “Електронному кабінеті платника” проводиться он-лайн звірка із бюджетом

Фіскальна служба продовжує розширювати можливості сервісу “Електронний кабінет платника”. Наразі він складається із двох частин: відкритої та приватної (особистий кабінет). Користуватися відкритою частиною можна без ідентифікації особи, а особистим кабінетом - лише за допомогою електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП).

У відкритій частині платник має можливість отримати інформацію з реєстрів ДФС, ознайомитися з новинами ДФС, переглянути інформацію про граничні терміни сплати та подання податкової звітності, роздрукувати бланки податкової звітності тощо.

В особистому кабінеті створити запит для отримання інформації, подати щодо видачі довідки про відсутність заборгованості з податків і зборів, переглянути стан розрахунків з бюджетом за останні два роки, зареєструвати податкові накладні у Єдиному реєстрі податкових накладних, створити та надіслати звітність в електронному вигляді тощо.

Корисним цей сервіс буде і звичайним громадянам, адже надає можливість створити запит щодо отримання відомостей про суми отриманих доходів та утриманих податків.

До слова, “Електронний кабінет платника” (оновлена версія) працює як за допомогою комп’ютерів, так і смартфонів, підключених до мережі Інтернет.

Чи необхідно орендодавцю реєструватись підприємцем?

Власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд, у тому числі для здійснення підприємницької діяльності. Така норма передбачена ст. 319 та ст. 320 Цивільного кодексу України.

Таким чином, здавання в оренду власного нерухомого майна може здійснюватися громадянами як у межах підприємницької діяльності, так і шляхом виконання норм п. 170.1 ст. 170 розділу IV Податкового кодексу України без реєстрації орендодавця як фізичною особою - підприємцем.

 

Прес-служба Херсонської ОДПІ

ГУ ДФС у Херсонській області