Увага! Зміни для користувачів РРО

Згідно з Законом України від 06.07.95 №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» з 01.01.2015 року набуває чинності наступна вимога: «Суб'єкти господарювання, які використовують реєстратори розрахункових операцій (крім електронних таксометрів, автоматів з продажу товарів (послуг) та реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для обліку та реєстрації операцій з купівлі-продажу іноземної валюти) повинні подавати до органів державної податкової служби по дротових або бездротових каналах зв'язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці в пам'яті реєстраторів розрахункових операцій або в пам'яті модемів, які до них приєднані». Як зазначили в управлінні податкового та митного аудиту ГУ Міндоходів у Харківській області, це означає, що всі електронні контрольно-касові апарати (ЕККА) повинні відправляти копії кожного фіскального чека та кожний Z-звіт. На виконання вимог, що набирають чинності 01.01.15, виробниками РРО вносяться відповідні технічні зміни.

Також пропонуємо ознайомитися ще з деякою інформацією.

Ігор Білоус: Бюджет-2015 формуватиметься на новій податковій базі

«Ми активно працюємо з новим складом Кабінету Міністрів України та Міністерством фінансів над формуванням Державного бюджету на 2015 рік. Він базуватиметься на нових законах та реформах, які пропонуватимемо Уряду. Плануємо, що вже наступного тижня пакет відповідних законопроектів буде подано у Верховну Раду України», — заявив Голова ДФС України Ігор Білоус сьогодні, 5 грудня, під час брифінгу у Кабінеті Міністрів України. Голова служби висловив сподівання, що парламент також ухвалить і закон про податковий компроміс, на який дуже очікує бізнес. Це дозволить ще до кінця поточного року залучити в бюджет значну суму коштів. Водночас, підкреслив голова відомства, фіскальна служба на сьогодні не лише активно працює над впровадженням урядових законодавчих змін, які фактично й розпочнуть реформи в економіці нашої держави, але й розробкою реформ, необхідних безпосередньо для фіскальної служби. «Ми окреслили для себе чотири вектори. Перший — активна співучасть у законотворчій роботі, другий — розвиток інформаційних технологій, тобто збільшення кількості електронних сервісів з покращенням обслуговування платників. Третій вектор — реструктуризація фіскальної служби, яка в перспективі призведе до значної оптимізації кадрового потенціалу та збільшення ефективності роботи служби в цілому. І четвертий, який ми опрацьовуємо разом із суддями, — юридичний. Він передбачатиме зміну процедури адміністративного оскарження, податкові суди тощо», — зазначив Ігор Білоус.

Юридичні особи Донецької та Луганської областей зможуть отримати електронні ключі за спрощеною процедурою ідентифікації

З 24 листопада поточного року зареєстровані на територіях Донецької або Луганської областей юридичні особи, які втратили установчі документи, зможуть отримати послуги електронного цифрового підпису за тимчасовою спрощеною процедурою ідентифікації та реєстрації. Відповідно до внесених змін у Регламент Акредитованого центру сертифікації ключів, який діє при ДФС України, встановлення зазначених юридичних осіб здійснюватиметься з використанням інформації з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб — підприємців в електронному вигляді, що відображається на офіційному веб-сайті розпорядника Єдиного державного реєстру або веб-сайті технічного адміністратора Єдиного державного реєстру. Крім того, для таких платників затверджено окрему форму Реєстраційної картки (для юридичної особи, зареєстрованої на території Донецької або Луганської області, установчі документи якої втрачено). Більш детальну інформацію можна переглянути на веб-порталі ДФС України за посиланням http://acskidd.gov.ua/ur_osoba_dl. Також повідомляємо, що з 24 листопада (час набуття чинності змін до Регламенту Акредитованого центру сертифікації ключів) починають діяти нові форми реєстраційних документів для отримання послуг електронного цифрового підпису. До цього часу віддаленими пунктами реєстрації користувачів АЦСК ІДД будуть прийматись форми попереднього зразку. Нові форми реєстраційних документів можна завантажити тут

Про Всеукраїнський тиждень права на брифінгу

«Указом Президента України у 2008 році започатковано щорічне проведення Всеукраїнського тижня права в тиждень, що включає 10 грудня — День прав людини. Цей День відзначається в усьому світі на честь проголошення Генеральною Асамблеєю ООН 10 грудня 1948 року Загальної декларації прав людини» — повідомив запрошеним на брифінг представникам районних ЗМІ в.о. начальника Західної ОДПІ м. Харкова Віталій Прокопенко. Тиждень права є заходом, який узагальнює собою цілу низку соціально-значимих заходів, які безпосередньо спрямовані на підвищення рівня правової культури населення, усунення підстав для корумпованості правових інституцій та на утвердження в Україні правової держави. Разом з тим, заходи в рамках акції «Всеукраїнського тижня права» проводяться з метою вдосконалення та розповсюдження різних освітніх програм у сфері захисту прав людини, участі у розробці пропозицій, спрямованих на реалізацію державної правової політики та здійснення в Україні правової реформи. Діяльність державних органів влади надзвичайно важлива для забезпечення гарантій прав людини: вони здійснюють і захищають правову просвіту, здійснюють експертизу чинного законодавства України на предмет його відповідності міжнародним стандартам з прав людини, готують освітні програми з прав людини для різних спеціальних і професійних груп. «Під час цієї правової акції кожен учасник, котрий бере в ній участь, робить безпосередній внесок на благо суспільства та інших громадян. До участі у заході залучаються і податківці. В рамках проведення Всеукраїнського тижня права в ЦОП Західної ОДПІ м. Харкова фахівцями інспекції надаються консультації всім бажаючим з питань реалізації і захисту прав людини. Кожен із відвідувачів має можливість отримати відповідь у провідних спеціалістів податкової інспекції, кваліфіковану консультацію чи пораду в межах повноважень» — зазначив наприкінці заходу в.о. начальника інспекції.

Реалізація прав людини та правозахисної діяльності в органах ДФС

Західна ОДПІ м. Харкова приділяє особливу увагу реалізації та забезпеченню прав людини та правозахисної діяльності в органах ДФС. Фахівцями інспекції здійснюється цілий комплекс спрямованих на це заходів. Так, платникам надаються консультації з питань податкового законодавства як безпосередньо в стінах інспекції, так і в телефонному режимі, проводяться зустрічіз представниками бізнесу та громадськості, семінари тощо. Водночас, однією із найпопулярніших форм практичної реалізації прав платників податків є проведення сеансу телефонного зв’язку «Гаряча лінія», під час якої громадяни мають змогу отримати відповіді на питання, що їх найбільше цікавлять. Цього разу із громадянами спілкувалася заступник начальника відділу адміністрування ЄСВ Західної ОДПІ Вікторія Поліщук. Пропонуємо Вашій увазі деякі із запитань, які надійшли від платників податків.

Який порядок розрахунку та сплати єдиного соціального внеску новоствореними фізичними особами — підприємцями, які перебувають на спрощеній системі оподаткування?

Новостворені фізичні особи — підприємці — платники єдиного податку сплачують за себе єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в розмірі, який самостійно визначили, але не менше мінімального страхового внеску на місяць в термін до 20 числа місяця, що настає за звітним кварталом. При цьому, платники можуть сплачувати єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у вигляді авансових платежів до 20 числа кожного місяця поточного кварталу, які враховуються ними при остаточному розрахунку, що здійснюється за календарний квартал.

Як визначається «мінімальний страховий внесок»?

Відповідно до п. 5 частини 1 ст. 1 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями «мінімальний страховий внесок» — сума єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця.

На Харківщині через російсько-український кордон намагалися вивезти мільйон «баксів»

Близько 700 тисяч доларів та 12,6 мільйонів рублів вилучили працівники податкової міліції Харківщини спільно із працівниками митниці, СБУ та прикордонниками. Саме таку суму намагався провезти до Російської федерації 23-річний мешканець області через «Зелений коридор» митного посту. Про це повідомляє начальник оперативного управління ГУ Міндоходів у Харківській області Сергій Мережко. У рамках раніше заведеного кримінального провадження, зареєстрованого за ознаками правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 212 Кримінального кодексу України, на митному посту Харківщини було організовано обшук авто, на якому винахідливий водій намагався потрапити за кордон. «У результаті обшуку, в схованках за передніми колесами було виявлено та вилучено іноземну валюту у кількості близько 700 тис. доларів, та 12,6 млн. рублів, а також документацію, в якій зазначені операції з електронними гаманцями»,- зазначає Сергій Мережко. Слідство триває.

Майже на 2 млн.грн. поповнився бюджет за рахунок боротьби з «мінімізаторами»

Про це повідомив начальник управління податкового та митного аудиту ГУ Міндоходів у Харківській області Олександр Галкін під час інтерв’ю журналісту газети «Податковий та митний вісник». Загалом, за 11 місяців поточного року органами ДФС у Харківській області встановлено нереальність здійснення фінансово-господарських операцій на суму 88,9 млн.грн. по суб’єктам господарювання, по яким порушені карні справи за ст.205 Кримінального кодексу України «Фіктивне підприємництво». З метою мінімізування сплати податків до бюджету, «послугами» даних фіктивних фірм скористалися більше 1,5 тисяч підприємств України. З метою отримання коштів в бюджет за рахунок руйнування схем із залученням підприємств, що входять до складу «конвертаційних центрів», організовано відпрацювання платників податків, які скористались їх послугами. Так, за даний проміжок часу відпрацьовано «схемний» ПДВ у розмірі 257,7 млн.грн. по 293 суб’єктам господарювання, які скористались послугами «фіктивних» підприємств. Результатом цієї роботи стало надходження грошових коштів від «реального сектору» у сумі 1 995,3 тис.грн. «Органи фіскальної служби України ведуть непримириму боротьбу із суб’єктами господарювання які ухиляються від сплати податків та виводять кошти в «тіньовий» сектор економіки», — наголосив Олександр Галкін. Він закликав платників податків до ведення прозорої діяльності та уникнення контактів з підприємствами із сумнівною репутацією.

В ГУ Міндоходів Харківщини розповіли про права платників

В рамках проведення Всеукраїнського тижня права, в ГУ Міндоходів області розповіли про реалізацію прав людини шляхом застосування процедури адміністративного оскарження рішень органів Міндоходів області. Як повідомив під час прес-конференції начальник управління правової роботи ГУ Міндоходів області Микола Обертович, зазначена процедура оскарження рішень є важливою складовою у відносинах між платником та податковою службою. Адже громадянин, звертаючись з апеляційною скаргою, одночасно допомагає покращити роботу даних органів. Так, фахівець проінформував, що з початку року в ГУ Міндоходів розглянуто 714 скарг на 1084 оскаржених рішення, з них 907 залишено без змін, а скасовано повністю або частково 257 рішень. Микола Обертович підкреслив, що завдяки запровадженій дворівневій системі оскарження, строки узгодження значно скорочені, та, разом з тим, підвищився рівень об’єктивності розгляду скарг. Фахівцями проводиться постійна робота, спрямована на зменшення кількості скарг платників податків, поліпшення роботи з їх розгляду, та вживаються заходи для усунення недоліків і недопущення некваліфікованих і неправомірних дій посадових осіб, відповідальних за складання та погодження актів перевірок платників. Також юрист служби відзначив, що сьогодні діюче законодавство дозволяє платникам податків брати особисту участь у розгляді скарги. Зокрема він має право викласти особисто аргументи особі, яка перевіряє скаргу, або надасти додаткові матеріали. В ГУ Міндоходів нагадали, що контролюючий орган, який розглядає скаргу, зобов’язаний прийняти рішення та повідомити заявника протягом 20 календарних днів, наступних за днем отримання скарги. В службі звернули увагу на те, що скарга вважається повністю задоволеною на користь платника податків, якщо рішення уповноваженої особи про продовження строків її розгляду, не було надіслано платнику до закінчення 20-денного строку.

Сплата ЄСВ платниками, які перебувають на обліку на території АТО

Платники єдиного соціального внеску, які перебувають на обліку у фіскальних органах, розташованих на територіях, визначених переліком населених пунктів, де проводилась АТО або було оголошено військовий чи надзвичайний стан, на період АТО звільняються від своїх обов`язків щодо своєчасного та в повному обсязі нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску, подання звітності тощо. Умовою такого звільнення (відстрочення) є заява у довільній формі, яка подається до фіскального органу за основним місцем обліку або за місцем тимчасового проживання, не пізніше 30 календарних днів, наступних за днем закінчення АТО, та сертифікат Торгово — промислової палати України. До платників, які вчасно подадуть таку заяву не будуть застосовуватись штрафні та фінансові санкції за несвоєчасне виконання або виконання не в повному обсязі обов`язків платників ЄСВ у період з 14.04.2014р. до закінчення АТО. Разом з цим, якщо платники єдиного внеску, які перебувають на обліку в фіскальних органах, розташованих на території, де проводилась АТО або було оголошено надзвичайний стан, продовжують здійснювати господарську діяльність, нараховувати, обчислювати та сплачувати заробітну плату, то вони зобов’язані виконувати всі встановлені Законом про ЄСВ функції.

Довідково: Законом України від 02.09.201р. 31669- VII «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», який набрав чинності з 15.10.201р., визначено тимчасові заходи для забезпечення підтримки суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність на території проведення АТО.

За січень-листопад 2014 року до бюджету надійшло 163,4 млрд. грн. єдиного внеску

Протягом січня-листопада поточного року ДФС України забезпечено надходження єдиного внеску на загальну суму 163,4 млрд. грн., індикативний показник виконано на 102,1 відс. від запланованих. Нагадуємо, що єдиний внесок засобами програмного забезпечення автоматично розподіляється Державною казначейською службою України за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування відповідно до визначених пропорцій та перераховується за призначенням — на рахунки, відкриті в Державній казначейській службі на ім’я фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування і пенсійного страхування.

Особливості сплати єдиного внеску фізичними особами-підприємцями, що одночасно здійснюють незалежну професійну діяльність

Особа, яка є підприємцем та одночасно займається незалежною професійною діяльністю, є платником єдиного внеску як фізична особа-підприємець. Тобто, єдиний внесок фізична особа сплачує тільки з доходів, отриманих від здійснення підприємницької діяльності. При цьому, така особа не має обов’язку щодо обліку та сплати єдиного внеску із сум доходу, отриманого від її незалежної професійної діяльності. Якщо особа перебуває на обліку платників єдиного внеску в органах ДФС як підприємець, але підприємницьку діяльність не здійснює та доходів від цієї діяльності не отримує, така особа повинна стати на облік як платник єдиного внеску — фізична особа, яка забезпечує себе роботою самостійно — займається незалежною професійною діяльністю, та сплачувати єдиний внесок з доходів, отриманих від незалежної професійної діяльності. Фізичні особи — підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, формують та подають до органів доходів і зборів звіт самі за себе один раз на рік до 10 лютого року, наступного за звітним періодом. Звітним періодом є календарний рік. Єдиний внесок фізичні особи сплачують самі за себе шляхом перерахування безготівкових коштів з банківського рахунку. Платники, які не мають банківського рахунка, сплачують єдиний внесок шляхом готівкових розрахунків через банки чи відділення зв'язку у такі терміни: фізичні особи — підприємці на загальній системі оподаткування сплачують єдиний внесок до 10 лютого року, наступного за звітним; фізичні особи — підприємці на спрощеній системі оподаткування сплачують єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок; фізичні особи, які забезпечують себе роботою самостійно, сплачують єдиний внесок, нарахований за календарний рік, до 1 травня наступного року на підставі даних річної податкової декларації. Порядок нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску регулюється Законом України від 08.07.2010 р. №2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

За яких умов ФОП можуть бути платниками ЄП другої групи

До платників єдиного податку, які відносяться до другої групи, належать фізичні особи — підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку чи населенню, виробництво або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв: — не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб; — обсяг доходу не перевищує 1 000 000 гривень. Це визначено пп.2 п.291.4 ст.291 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями. Водночас, дія цього підпункту не поширюється на фізичних осіб — підприємців, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна (група 70.31 КВЕД ДК 009:2005), а також здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння. Такі фізичні особи — підприємці належать виключно до третьої або п’ятої групи платників єдиного податку, якщо відповідають вимогам, встановленим для таких груп.

Інформація для платників податку на додану вартість

Західна ОДПІ м. Харкоів повідомляє, що на веб — порталі Державної фіскальної служби України розміщено ряд сервісів. Так, відповідно до пункту 183.13 статті 183 Податкового кодексу України для інформування платників ПДВ центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, щоденно оприлюднює на своєму веб-сайті дані з реєстру платників ПДВ. Таким чином, інформацію про анульовану реєстрацію платників ПДВ можна отримати, скориставшись меню «Анульована реєстрація платників ПДВ», а для перевірки надійності ділових партнерів слід користуватись сервісом «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера». Пошук можна здійснити за наступними реквізитами: код ЄДРПОУ, індивідуальний податковий номер або номер ДРФО, найменування суб’єкта господарювання.

Контакт — центр ДФС

Нагадуємо, якщо у Вас виникли запитання щодо оподаткування, державної митної справи та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування Ви можете звернутися до Контакт — центру ДФС за телефонами 0 800 501 007(безкоштовно зі стаціонарних телефонів) та 044 454 16 13(за тарифами ВАТ Укртелеком). Відповіді працівниками Контакт-центру надаються з 8:00 до 20:00 (крім суботи та неділі).

«Реєстр страхувальників» допоможе платникам ЄСВ

Західна ОДПІ м. Харкова інформує, що на веб-порталі ДФС працює сервіс — «Реєстр страхувальників»., завдяки якому платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування можуть оперативно отримати дані про взяття на облік, реєстраційний номер платника єдиного внеску та його клас професійного ризику виробництва. Для отримання інформації з Реєстру страхувальників достатньо знати ім`я, прізвище та по батькові платника, його податковий номер або серію та номер паспорта.

Електронний сервіс «ЗІР» допоможе розібратися у податковому законодавстві

Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс «ЗІР» дозволяє здійснювати пошук інформації по певному податку, напрямку чи діяльності. Окрім цього, електронний сервіс працює з використанням ключових слів та шляхом перегляду інформації за певні періоди. Цей електронний сервіс позитивно впливає на забезпечення представників бізнесу та громадян своєчасною, достовірною і повною довідковою інформацією та сприяє впровадженню державної інформаційної політики.

Упередження схем мінімізації податкових зобов’язань

Західна ОДПІ м. Харкова закликає ретельно перевіряти своїх контрагентів, щоб не потрапити у «податкові ями». Не наносити збитків собі та державі! Інформацію щодо негативного впливу на діяльність суб’єктів підприємницької діяльності розміщено на офіційних сайтах ДФС України www.sfs.gov.ua та ГУ Міндоходів у Харківській області kh.sfs.gov.ua .

Електронні сервіси ДФС забезпечують комфортні умови для звітування

Західна ОДПІ м. Харкова нагадує платникам, що для комфортного звітування на веб-порталі Державної фіскальної служби України розміщені електронні сервіси «Електронна звітність» та «Електронний кабінет платника податків». Завдяки цим сервісам можна сформувати, перевірити та надіслати до ДФС податкову звітність, дистанційно перевірити розрахунки з бюджетом, дізнатися про терміни сплати податків, а також іншу корисну інформацію.

Скористайтесь електронним сервісом «Адреси масової реєстрації платників податків»

Для більшості платників електронні сервіси ДФС вже давно стали надійними помічниками у розбудові власного бізнесу. На офіційному веб-порталі відомства міститься неймовірна кількість інформації, яка стане корисною уважному шукачу. Так, наприклад, сервіс «Адреси масової реєстрації платників податків» у вільному доступі демонструє базу даних щодо адрес, на які зареєстровано вражаючу кількість СГД. Серед шокуючих «рекордсменів» звичайний будинок, у якому зареєстровано майже 2500 юридичних осіб. Шановні платники, користуйтесь базами даних ДФС, аби вберегти себе та свій бізнес від шахраїв.

Детінізація економіки

Поширення тіньової економіки в Україні залишається однією з ключових проблем соціально-економічного розвитку, яка тягне за собою колосальні втрати бюджету. Аналізуючи нинішній стан «тіньового» сектору можна вважати, що основним джерелом одержання нелегальних доходів є ухилення від оподаткування. Передбачається, що наявність тіньового сектору і економіці держави призводить до: — втрати податкових надходжень до бюджету і, як результат, ускладнення виконання фінансових зобов’язань держави; — недієвості управлінських рішень внаслідок відсутності повної та об’єктивної інформації про розвиток економічних процесів; — скорочення внутрішніх інвестиційних ресурсів через неможливість відкритого витрачання тіньовими структурами прихованих від оподаткування доходів та їх відплив за кордон; — зменшення інтересу потенційних стратегічних інвесторів до українських підприємств, що значно гальмує процеси приватизації, фінансового оздоровлення виробництва та приплив іноземних інвестицій .При розробці заходів боротьби контролюючим органом потрібно враховувати і глобальні питання тінізації у посилення боротьби з відмиванням коштів, отриманих злочинним шляхом, та припинення фінансування тероризму, що є однією з обов’язкових умов, які випливають із міжнародних правових актів та угод, зокрема, Конвенції Ради Європи «Про відмивання, пошук, арешт та конфіскацію доходів, одержаних злочинним шляхом», рекомендації Групи з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF) та інших документів. Це зобов’язує нашу державу на міжнародному рівні запобігти тінізації та криміналізації економічних процесів.

Західна ОДПІ: про податкові новації за „круглим столом”

Днями в Західній ОДПІ м. Харкова провели чергове засідання „круглого столу”. У заході взяли участь начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб Юрій Бондаренко та представники громадськості на чолі з головою профспілки підприємців міста Харкова Олександром Шармаром. Звертаючись до присутніх Юрій Бондаренко зазначив, що актуальні зміни законодавства не повинні бути поза увагою громадськості. Саме тому сьогоднішній захід присвячено новаціям оподаткування та важливим моментам адміністрування податків та зборів. До відома присутніх доведено ключові напрями урядових ініціатив, які на шляху перетворення Концепції реформування податкової системи України внесуть суттєві зміни до діючого законодавства. Під час засідання учасники у формі активного діалогу обговорювали реформування єдиного соціального внеску та єдиного податку Як зазначив керівник управління, хоча зміни до податкового законодавства ще не мають законодавчої сили, нам, як представникам виконавчої влади, дуже важливо чути думку громадськості.

Про порядок формування та ведення Реєстру волонтерів антитерористичної операції

05 грудня 2014 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 30.10.2014 № 1089 «Про затвердження Порядку формування та ведення Реєстру волонтерів антитерористичної операції», який зареєстровано у Міністерстві юстиції України 19.11.2014 за № 1471/26248 (далі — Порядок). Наказ розроблено на виконання Закону України від 02 вересня 2014 року № 1668-VIІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування благодійної допомоги» та пункту 2¹ розділу VII «Прикінцеві положення» Закону України від 05 липня 2012 року № 5073-VI «Про благодійну діяльність та благодійні організації». Порядком встановлюється механізм включення фізичних осіб — благодійників до Реєстру волонтерів антитерористичної операції (далі — Реєстр) та структура цього Реєстру, форма заяви про включення / внесення змін / виключення до/з Реєстру, а також форма довідки з банку про відкриття/закриття рахунка фізичною особою. Відповідно до Порядку для включення до Реєстру фізична особа — благодійник особисто може звернутися до будь-якого органу ДФС. У разі подання документів поштою або через представника документи подаються до органу ДФС за місцем проживання фізичної особи — благодійника. Включення до Реєстру здійснюється за заявницьким принципом протягом одного робочого дня. У заяві мають бути зазначені категорії фізичних осіб, на користь яких надається благодійна допомога волонтером антитерористичної операції (далі — АТО), та дата початку здійснення діяльності як волонтера АТО. Дата початку здійснення діяльності як волонтера АТО не може бути раніше 21.11.2013 та раніше дати відкриття рахунків, призначених для здійснення благодійної діяльності. Датою включення фізичної особи — благодійника до Реєстру є дата внесення відповідного запису до цього Реєстру. Державна фіскальна служба України щодекадно оприлюднює Реєстр на офіційному веб-порталі.

Порядок визначення першого звітного (податкового) періоду для платників ПДВ

Відповідно до пп.„а” п.202.1 ст.202 р.V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI визначено, що якщо особа реєструється як платник податку з іншого дня, ніж перший день календарного місяця, то першим звітним (податковим) періодом є період, який розпочинається від дня такої реєстрації та закінчується останнім днем першого повного календарного місяця. З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (дане роз’яснення у категорії 101.22).

У яких випадках застосовується метод визначення вартості за ціною договору щодо ідентичних товарів

У разі якщо митна вартість оцінюваних товарів не може бути визначена згідно з положеннями ст.58 Митного кодексу України (метод визначення митної вартості за ціною договору (контракту), за основу для її визначення береться вартість операції з ідентичними товарами, що продаються на експорт в Україну з тієї ж країни і час експорту яких збігається з часом експорту оцінюваних товарів або є максимально наближеним до нього. Це визначено згідно із ч.1 ст.59 Митного кодексу України від 13 березня 2012 року №4495-VI зі змінами та доповненнями (далі — МКУ). Відповідно до ч.2 ст.59 МКУ при застосуванні цього методу визначення митної вартості за основу береться прийнята органом ДФС вартість операції з ідентичними товарами з дотриманням умов, зазначених у ст.59 МКУ. При цьому під ідентичними розуміються товари, однакові за всіма ознаками з оцінюваними товарами, у тому числі за такими, як: 1) фізичні характеристики; 2) якість та репутація на ринку; 3) країна виробництва; 4) виробник. Незначні зовнішні відмінності не можуть бути підставою для відмови у розгляді товарів як ідентичних, якщо в цілому такі товари відповідають вимогам ч.2 ст.59 МКУ (ч.3 ст.59 МКУ). Разом з тим, ч.1 ст. 61 МКУ визначено, що товари не вважаються ідентичними або подібними (аналогічними) оцінюваним, якщо вони не вироблені в тій же країні, що і товари, які оцінюються. Товари, виготовлені не виробником оцінюваних товарів, а іншою особою, беруться до уваги лише у разі, якщо немає ні ідентичних, ні подібних (аналогічних) товарів, виготовлених особою — виробником товарів, що оцінюються (ч.2 ст.61 МКУ). Товари не вважаються ідентичними чи подібними (аналогічними) оцінюваним, якщо їх проектування, дослідно-конструкторські роботи, художнє оформлення, дизайн, ескізи, креслення, а також інші аналогічні роботи виконані в Україні (ч.3 ст.61 МКУ). З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у загальнодоступному інформаційно — довідковому ресурсі (веб — портал ДФС, вкладинка «Інформаційно — довідковий ресурс», дане роз’яснення у категорії 202.05).

Послуги, які надаються ІДД ДФС

Інформаційно-довідковий департамент ДФС надає інформаційно-довідкові послуги з питань оподаткування, державної митної справи, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на ДФС, а також щодо роботи Акредитованого центру сертифікації ключів. Крім того, Інформаційно-довідковий департамент ДФС надає послуги з оперативного інформування про зміни в нормативно-правових актах України, що відносяться до компетенції ДФС. Відповіді надаються за вибором платників податків: по телефону, факсом, електронною поштою.

Постачання товарів та послуг на території ВЕЗ "Крим"

Операції платників податку з постачання послуг, місцем постачання яких визначена територія вільної економічної зони "Крим", не є об’єктом оподаткування податком на додану вартість, оскільки територія вільної митної зони, створеної у межах ВЕЗ "Крим", вважається такою, що знаходиться поза межами митної території України. Крім цього, під час тимчасової окупації загальнодержавні податки і збори, єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, збір на обов'язкове державне пенсійне страхування не справляються з доходів, отриманих юридичними особами (їх відокремленими підрозділами) та фізичними особами на тимчасово окупованій території, операцій та/або з інших об'єктів оподаткування (в тому числі об'єктів, пов'язаних з оподаткуванням) на тимчасово окупованій території. Таким чином, при здійсненні платниками податку операцій з постачання товарів/майна, місцем постачання яких визначена територія ВЕЗ "Крим", податок на додану вартість не справляється. Тобто платники податку за такими операціями не визначають ні податкових зобов’язань, ні податкового кредиту. Нагадуємо, вільна економічна зона "Крим" була запроваджена відповідно до Закону України від 12 серпня 2014 року № 1636-VII "Про створення вільної економічної зони "Крим" та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України". Лист ДФС України від 03.12.14 № 13311/7/99-99-19-03-02-17 "Про податок на додану вартість "

16 грудня — останній день подання заяви для переходу на сплату єдиного податку

Платники інших податків і зборів, які планують з І кварталу 2015 року перейти на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, повинні подати відповідну заяву до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Тобто, останнім днем подання заяви таким платником є 16 грудня 2014 року. До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік. Суб’єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року. Перехід на спрощену систему оподаткування може бути здійснений за умови, якщо протягом календарного року, що передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування, суб'єктом господарювання дотримано вимоги, встановлені для відповідних груп платників єдиного податку. Порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування регламентується ст. 298 Податкового кодексу України.

Сервіс «Декларування он-лайн»

Західна ОДПІ м. Харкова нагадує, що з 1-го січня 2015 року розпочнеться чергова кампанія декларування громадянами майнового стану та доходів, отриманих ними протягом 2014 року. Подати декларацію громадяни зможуть не лише, завітавши до Центру обслуговування платників за місцем проживання, але й у себе вдома чи офісі, скориставшись сервісом Державної фіскальної служби «Декларування oн-лайн». Щоб подати податкову декларацію засобами E-mail , потрібно отримати електронний цифровий підпис. Крім цього, необхідно завантажити із сайту АЦСК інсталяційний пакет програмного забезпечення «Програмний комплекс користувача ЦСК», встановити програмне забезпечення на персональному комп’ютері, виконати необхідні налаштування та авторизуватися за допомогою особистого електронного ключа. У випадку виникнення запитань, платнику стане у нагоді інструкція користувача, яка знаходиться у зазначеному сервісі. Податківці нагадують, що звітування в електронному вигляді дає можливість не лише зекономити час та кошти, але й отримати арифметичний контроль за показниками декларації та підтвердження щодо прийняття звітності.

Документи, які необхідні для здійснення митного контролю, подаються українською мовою

Документи, необхідні для здійснення митного контролю та митного оформлення товарів, що переміщуються через митний кордон України при здійсненні зовнішньоекономічних операцій, подаються органу доходів і зборів українською мовою, офіційною мовою митних союзів, членом яких є Україна, або іншою іноземною мовою міжнародного спілкування. Оскільки поняття «мова міжнародного спілкування» у чинному законодавстві України не визначено, у разі подання документів, необхідних для здійснення митного контролю та митного оформлення товарів, що переміщуються через митний кордон України при здійсненні зовнішньоекономічних операцій, іншою мовою ніж українська чи офіційна мова митних союзів, членом яких є Україна, декларант забезпечує переклад зазначених документів.

Невиплачений дохід оподатковується військовим збором

Якщо податковий агент нараховує, але не виплачує платнику податку дохід, то військовий збір, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає перерахуванню до бюджету не пізніше 30 календарних днів, наступних за місяцем нарахування доходу. Нарахування, утримання та сплата (перерахування) військового збору до бюджету здійснюється у порядку, встановленому ст. 168 Податкового кодексу України для податку на доходи фізичних осіб, за ставкою 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування. Якщо оподатковуваний дохід нараховується, але не виплачується платнику податку, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає перерахуванню до бюджету не пізніше 30 календарних днів, наступних за місяцем нарахування доходу.

Як визначити дохід у платника єдиного податку — юридичної особи при продажу основних засобів? 

Відповідно до п. 292.2 ст. 292 Податкового кодексу України, зі змінами та доповненнями, при продажу основних засобів юридичними особами — платниками єдиного податку дохід визначається як різниця між сумою коштів, отриманою від продажу таких основних засобів, та їх залишковою балансовою вартістю, що склалася на день такого продажу.

Чи має можливість підприємство-платник єдиного податку здійснювати бартерні операції та/або взаємозалік заборгованостей?

Бартерна (товарообмінна) операція — господарська операція, яка передбачає проведення розрахунків за товари (роботи, послуги) у негрошовій формі в рамках одного договору (пп.14.1.10 ст. 14 Податкового кодексу України, зі змінами та доповненнями (далі — ПКУ)). Відповідно до п.291.6 ст.291 ПКУ платники єдиного податку повинні здійснювати розрахунки за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) виключно в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій). Тобто, юридичні особи — платники єдиного податку (аналогічно як і ФОП — платники ЄП) не мають права здійснювати бартерні операції, в тому числі погашати заборгованість за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) іншим способом ніж грошовим.

Чи має право платник єдиного податку протягом звітного року за власним бажанням змінити групу платника єдиного податку?

За умови дотримання платником єдиного податку вимог, встановлених Податковим кодексом України для обраної ним групи, такий платник може самостійно перейти на сплату єдиного податку, встановленого для інших груп платників єдиного податку, шляхом подання заяви до органу державної податкової служби не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного кварталу (пп.298.1.5 п.298.1 ст.298 Податкового кодексу України).

Порядок оподаткування послуг, наданих постійним представництвом нерезидента на митній території України

Датою виникнення податкових зобов’язань за операціями з постачання послуг нерезидентами, місцем надання яких є митна територія України, є дата списання коштів з банківського рахунка платника податку в оплату послуг або дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг нерезидентом, залежно від того, яка з подій відбулася раніше (п. 187.8 ст. 187 Податкового Кодексу України, зі змінами і доповненнями (далі — ПКУ)). Базою оподаткування послуг, які постачаються нерезидентами на митній території України, є договірна (контрактна) вартість таких послуг з урахуванням податків та зборів, за винятком ПДВ, що включаються до ціни постачання відповідно до законодавства (п. 190.2 ст. 190 ПКУ). При постачанні послуг нерезидентом на митній території України датою виникнення права на віднесення сум податку до податкового кредиту є дата сплати (нарахування) податку за податковими зобов’язаннями, що включені отримувачем таких послуг до податкової декларації з податку на додану вартість попереднього періоду (п. 198.2 ст. 198 Кодексу). Правила оподаткування послуг, що постачаються нерезидентами на митній території України, визначено статтею 208 Кодексу. Отже, постійне представництво нерезидента, зокрема, підлягає обов’язковій реєстрації платником ПДВ, якщо загальна сума від здійснення оподатковуваних операцій з постачання товарів/послуг протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 300 тис. грн. При цьому згідно із п.182.1 ст.182 ПКУ постійне представництво нерезидента має право добровільно зареєструватися платником ПДВ.

Чи зобов’язаний суб’єкт господарювання — єдинник, не зареєстрований платником ПДВ, сплачувати ПДВ та реєструватися таким платником при ввезенні (імпорті) товарів на митну територію України?

Відповідно до п. 180.1 ст. 180 р. V Податкового кодексу України, зі змінами і доповненнями (далі — ПКУ), для цілей оподаткування платником податку є, зокрема, будь-яка особа, котра ввозить товари на митну територію України в обсягах, які підлягають оподаткуванню, та на яку покладається відповідальність за сплату податків у разі переміщення товарів через митний кордон України відповідно до Митного кодексу України. Водночас, якщо особи, не зареєстровані як платники податку, ввозять товари на митну територію України в обсягах, що підлягають оподаткуванню згідно із законом, то такі особи сплачують податок під час митного оформлення товарів без реєстрації як платники такого податку (п.181.2 ст.181 ПКУ). Тобто, суб’єкти господарювання — платники єдиного податку, які не зареєстровані платниками ПДВ, сплачують ПДВ при ввезенні (імпорті) товарів на митну територію України під час митного оформлення таких товарів без реєстрації платниками такого податку.

Нюанси подання звітності про використання РРО

Відповідно до абзацу 1 пункту 7 статті 3 Закону України від 06.07.1995р. № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями: «Суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов’язані подавати до органів доходів і зборів звітність, пов’язану із застосуванням реєстратора розрахункових операцій та розрахункових книжок, не пізніше 15 числа наступного за звітним місяця у разі, якщо цим пунктом не передбачено подання інформації по дротових або бездротових каналах зв’язку». Тобто, суб’єкти господарювання, які у своїй діяльності використовують РРО та повинні подавати до органів ДФС по дротових та бездротових каналах зв’язку звітність про використання РРО, не подають звіт про використання РРО (КОРО) за формою 3ВР-1.

Вводяться нові зразки марок акцизу для алкоголю та тютюну

Західна ОДПІ м. Харкова повідомляє, що з 1 січня 2015 p. запроваджуються марки акцизного податку нового зразка для алкогольних напоїв і тютюнових виробів вітчизняного та імпортного виробництва. Про це йдеться в постанові КМУ «Деякі питання запровадження марок акцизного податку нового зразка для алкогольних напоїв і тютюнових виробів» від 19.11.2014 р. № 627. Розмір плати за одну марку акцизного податку для алкогольних напоїв знижено з 0,27 грн до 0,1926 грн, для тютюнових виробів — з 0,142 грн до 0,091 грн. Державній фіскальній службі доручено припинити з 1 січня 2015 року продаж марок акцизного податку попереднього зразка та запровадити продаж марок акцизного податку нового зразка в установленому порядку.

Порядок заповнення платіжних документів

Порядок заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування ПДВ, повернення помилково або надміру зарахованих коштів затверджений наказом Міністерства доходів і зборів України від 22.10.2013 №609.Сплата за кожним видом платежу та за кожним кодом виду сплати має оформлятися окремим документом на переказ. Детальніше ознайомитися з Порядком заповнення документів та списками кодів видів сплати можна на веб-порталі ДФС України за посиланням http://sfs.gov.ua/diyalnist-/zakonodavstvo-pro-diyalnis/nakazi-pro-diyalnist/62901.html.

Документи для придбання ліцензії

Суб’єктам підприємницької діяльності для отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами необхідно надати наступні документи:– заява на одержання ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами встановленого зразка (додаток №1, затверджений наказом Департаменту 10.05.2011 р. №245);– довідка про реєстрацію ЕККА (книг обліку розрахункових операцій), що знаходяться у місці торгівлі (відповідно до вимог частини 19 статті 15 Закону від 19.12.1995 № 481/95-ВР „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”);– копія платіжного доручення з відміткою банку про сплату 1/4 частини встановленої річної плати за ліцензію (відповідно до вимог частини 3 статті 16 Закону від 19.12.1995 № 481/95-ВР „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”).

Як визначається «мінімальний страховий внесок»?

Відповідно до п. 5 частини 1 ст. 1 Закону № 2464-VI «мінімальний страховий внесок» — сума єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та який підлягає сплаті щомісяця. У 2014 році розмір мінімального внеску становить 422,65 грн. (1218 грн. х 34,7%).

Єдиний антикорупційний сервіс

Для підвищення ступеню довіри громадян впроваджено єдиний антикорупційний сервіс «Пульс» (044 -284-00-07). Він є доступним клієнтам як податкової, так і митниці. Цей сервіс попереджує труднощі в спілкуванні, некоректне ставлення, перевищення повноважень та неякісне обслуговування.

На Харківщині фахівці податкової міліції вилучили підакцизної продукції на 19 млн. грн.

Більше половини цієї суми склала вартість тютюнових виробів (10,1 млн. грн.). Окрім того, з нелегального обігу вилучалися спирт, алкогольні напої та паливно-мастильні матеріали. Такий результат роботи оперативних підрозділів Міндоходів Харківщини за 11 місяців поточного року. Зокрема, лише у листопаді було вилучено підакцизної продукції на 1,9 млн. грн. Однак, протягом останнього місяця осені ділки найактивніше намагалися реалізовувати нелегальний спирт та алкогольні напої. В ГУ Міндоходів у Харківській області зазначають, що здійснення заходів направлених на боротьбу з «чорним» ринком підакцизних товарів, в першу чергу, сприяє підтримці легальних виробників та реалізаторів, а також забезпечує збільшення надходжень до бюджету.

Спроба нелегально ввезти приціли та тепловізори з Росії виявилась невдалою завдяки харківським митникам

Такий собі «арсенал» військової техніки виявили сьогодні вночі в залізничному пункті пропуску «Харків-пасажирський» працівники Харківської митниці Міндоходів спільно з прикордонниками. При проведенні митно-прикордонного контролю поїзду №73 «Москва-Кривий Ріг» було проведено усне та письмове декларування пасажирів та провідників. Ніхто з них не заявив, що везе предмети заборонені або обмежені до пропуску через митний кордон. Однак, під час огляду одного з вагонів в міжстельовому просторі фахівці митниці виявили приховані від митного контролю 2 тепловізори, 2 оптичних приціли та направлений мікрофон. Оптична техніка вилучена. За даним фактом складено протокол про порушення митних правил за ч.1 ст.483 Митного кодексу.

На Харківщині податківці та малий бізнес за «круглим столом» обговорювали податкові новації

Про актуальні питання в податковому законодавстві, що турбують сьогодні представників бізнесу, йшлося під засідання «круглого столу», який відбувся в прес-центрі ГУ Міндоходів у Харківській області. В гості до податківців завітали представники малого бізнесу регіону. Провідні фахівці головного управління міндоходів ознайомили запрошених із основними змінами та реформами, що відбуватимуться найближчим часом. Так, начальник інформаційно-комунікаційного управління ГУ Міндоходів області Яна Чуб проінформувала щодо запропонованої Урядом Концепції реформування податкової системи України та більш детально зупинилася на реформуванні єдиного соціального внеску та єдиного податку. Про актуальні питання оподаткування фізичних осіб підприємців, що працюють на спрощеній системі оподаткування, розповіла заступник начальника управління доходів і зборів з фізичних осіб Ірина Васильєва. Приділили податківці увагу й немаловажному на сьогодні питанню адміністрування єдиного соціального внеску суб’єктами господарювання на спрощеній системі оподаткування. Так, начальник відділу адміністрування ЄСВ В’ячеслав Даценко нагадав, що для фізичних осіб — підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, єдиний внесок нараховується у розмірі 34,7% на суми, що визначаються такими платниками самостійно, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску. В ході зустрічі підприємці мали змогу особисто поспілкуватися з податківцями, задати запитання та отримати відповіді на них. Наприкінці заходу Яна Чуб підкреслила, що хоч робота над оновленою Концепцією реформування триває, ідея залишається незмінною: спрощення податкової системи, зменшення ставок, створення сприятливих умов для ведення бізнесу, виведення економіки з тіні. І це — спільна мета контролюючих органів та підприємців.

Працівники податкової міліції Харківщини знайшли вибухові частини від «Градів» та «Ураганів» нелегально ввезених із зони АТО

Таку страшну знахідку оперативники зробили на виявленому нелегальному пункті прийому металобрухту. Про це повідомляє начальник оперативного управління ГУ Міндоходів у Харківській області Сергій Мережко. Зловмисники зберігали небезпечний металобрухт в одній із промислових зон міста. «Вибуховий вантаж» оперативники виявили у «Камазі», який злочинці залишили, переховуючись від міліції. Крім цього, в складських приміщеннях співробітники оперативного управління виявили пошкоджені автомобільні кузови, які «ділки» підготували для утилізації. На одному з цих авто залишилися номери Луганської області та сліди від стрільби. «Наразі встановлюється чи не несе небезпеку людському життю виявлений вантаж, — зазначає Сергій Мережко, — проводяться заходи щодо встановлення місцезнаходження власників прийомного пункту для їх притягнення до відповідальності». За попередніми підрахунками у небезпечному вантажі, який орієнтовно прибув до Харкова з зони АТО, налічується приблизно 4 тони металобрухту, серед якого фахівці виявили 10 снарядів (близько 700 кг у тротиловому еквіваленті). Зараз слідче управління ГУ Міндоходів у Харківській області вирішує питання щодо внесення даного правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідування за фактом злочину, передбаченого ст. 213 Кримінального Кодексу України.

Рівень сплати ПДВ виробниками лікеро-горілчаної продукції зріс на 9,4 відсотка

З початку поточного року виробниками лікеро-горілчаної продукції в Україні до державного бюджету (станом на 01.12.2014) сплачено понад 7,3 млрд. грн. податків і зборів (обов’язкових платежів), що перевищує минулорічні показники (5,9 млрд. грн.) на 1,4 млрд. грн. У тому числі за 11 місяців 2014 року: — сплачено 4,7 млрд. грн. акцизного податку з виробленої в Україні лікеро-горілчаної продукції, що більше аналогічних показників минулого року (3,5 млрд. грн.) на 1,2 млрд. грн. — збір податку на додану вартість склав понад 1 млрд. грн., що на 87,5 млн. гривень більше суми збору ПДВ, яку сплатили такі підприємства за 11 місяців минулого року (926,8 млн. грн.).

На Харківщині земельний податок та орендну плату за землю сплачують близько 650 тис. осіб

Загалом, з початку року, місцеві бюджети отримали біля 600 млн.грн. податку за землю від фізичних та юридичних осіб. Про це повідомила під час прес-конференції начальник управління оподаткування та контролю окремих об’єктів і операцій Міндоходів у Харківській області Лілія Катеринська. Фахівець відзначила, що плата за землю — один із суттєвих резервів наповнення місцевого бюджету, і від своєчасності та повноти надходжень цього податку залежить виконання багатьох соціальних програм регіону. Адже за рахунок бюджетних коштів, що залишаються в розпорядженні місцевої громади, фінансуються усі важливі соціально-економічні проекти області, розвивається господарська інфраструктура, виплачується допомога і ветеранам, і багатодітним сім’ям, доплата на житлово-комунальні послуги тощо. «Жителі Харківщини повинні розуміти, що саме від їх свідомої позиції платника податків, напряму залежить розвиток нашого регіону та його майбутнє», — підкреслює фахівець. Тож Лілія Катеринська нагадала, що для регулярного поповнення бюджету та з метою уникнення заборгованості всі платники податків повинні своєчасно і в повному обсязі розраховуватися за платежами до бюджету. Це забезпечить і наповнення бюджету, і економію коштів платників податків при сплаті штрафів і пені. В ГУ Міндоходів області нагадують, що юридичні особи самостійно нараховують податок на землю і щомісяця до 30 числа сплачують його до бюджету. Фізичним особам нарахування сум податку проводиться податковими органами, які видають платникові до 1 липня поточного року податкове повідомлення — рішення про внесення податку до бюджету, який необхідно сплатити протягом 60 днів з дня вручення. Що стосується сільської місцевості, відзначають в ГУ Міндоходів, то фізичні особи можуть сплачувати земельний податок, як у відділеннях банків, так і через каси сільських рад.

Інформаційно-комунікаційний відділ Західної ОДПІ
м. Харкова ГУ Міндоходів у Харківській області