В європейське майбутнє – із великим творчим потенціалом!

«Сьогоднішній день для вас особливий! Сьогодні – ви переможці! І сьогодні Україна – переможець! Особливість сьогоднішнього дня в тому, що Україна та Євроcоюз ратифікували Угоду про асоціацію з ЄС.

. І ваше майбутнє – європейське. Я вітаю вас і всіх нас з цим цивілізаційним світоглядним вибором. Вам віднині будувати нову європейську Україну. Я бажаю вам на цьому шляху лише перемого та успіхів», - зазначив Голова Державної фіскальної служби України Ігор Білоус, вітаючи переможців конкурсу «Очима дитини – про бюджет країни - 2014» під час церемонії нагородження, яка пройшла в ДФС 16 вересня 2014 року. Він також зауважив, що Державна фіскальна служба України проводить велику роботу з метою виховання податкової культури у підростаючого покоління. І роботи переможців конкурсу є яскравим свідченням її результативності. Адже в кожній із цих робіт прослідковується розуміння і усвідомлення необхідності сплати податків, а це - запорука розвитку держави. У глобалізованому світі, де технології рухаються вперед, а знання передаються швидко, дуже важливо закласти фундамент для їх подальшого розвитку і правильного застосування. Державна фіскальна служба докладає максимум зусиль для того, аби сьогодні розкрити потенціал, який завтра може стати рушійною силою розвитку цілої країни. Переможці отримали подарунки, а деякі учасники – спеціальні відзнаки від членів журі. Всі учасники церемонії нагородження визнали важливу роль даного конкурсу для вивчення та розуміння підростаючим поколінням ролі, значення та місця податків, зборів та платежів у житті держави і суспільства та визнали необхідність його проведення з метою формування економічної грамотності та культури у майбутніх платників податків.

 

Патріотичні промінчики засяяли на святі дитячої творчості

Важливість сплати податків для розвитку економіки держави — у малюнках, літературних творах та комп’ютерній графіці. На Харківщині нагородили переможців обласного етапу Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості «Очима дитини про бюджет країни». Урочиста церемонія нагородження відбулась за участю в.о. начальника ГУ Міндоходів у Харківській області Валентина Фесюніна, керівного складу управління, членів конкурсної комісії, представників громадськості та ЗМІ. Як відзначив відкриваючи церемонію Валентин Фесюнін, найбільше його вразила майстерність дітлахів та оригінальне бачення такої важливої справи, як сплата податків. Звертаючись до переможців, керівник відмітив, що їх роботи заряджають дорослих оптимізмом та вірою. Вірою насамперед у те, що в Україні зростає молоде покоління, яке любить свою країну та прагне зробити її щасливою. Валентин Фесюнін підкреслив, що він пишається маленькими громадянами, адже вони ростуть справжніми патріотами та своїми роботами навіть навчають деяких дорослих важливим речам. Проведення цього конкурсу вже стало традиційним. По всій Україні підростаюче покоління, демонструючи свої таланти, змагається за перемогу. Цьогоріч взяти участь у конкурсі вирішило півтори тисячі школярів зі всіх куточків Харківщини, навіть із самих найвіддалених. Адже для дітлахів це чудова нагода реалізувати свої художні та літературні таланти, продемонструвати власні творчі здібності та знання гаджетів і сучасних комп’ютерних технологій. Змагання відбулися за трьома напрямами: художні твори, комп’ютерна графіка та літературні твори. Діти створили свої роботи не лише креативно, а й назвали оригінально та з патріотичним промінчиком – «З громади по крихті – країні пиріг», «Україна єдина», «Податкові сильні крила всі родини захистили», «Ми хочемо жити в багатій країні», «Добробут країни залежить від кожного з нас». Як відзначають члени журі обласного етапу конкурсу, до складу якого увійшли представники освітянської галузі, засобів масової інформації та відомі мистецтвознавці Слобожанщини, завжди складно обирати переможців. Адже в кожній роботі відчувається душа дитини, відображення його світогляду та мрій і досить важко визначитись з однією роботою. Усього 24 переможця конкурсу отримали дипломи та заохочувальні призи. Як відзначив наприкінці свята Валентин Фесюнін, підсумки проведення цього конкурсу ще раз доводять, що наші діти не лише творчі й талановиті, а й мають високий рівень свідомості. «Завдяки конкурсу, навіть найменші серед учасників розуміють як і, найголовніше, для чого сплачуються податки, вони прагнуть стати справжніми громадянами своєї держави. Така позиція є гарним прикладом і для дорослих бути сумлінними платниками податків”, - підкреслив керівник служби. А чудові подарунки, музичні привітання від творчих колективів та поздоровлення від присутніх гостей створили справжню атмосферу свята та надали наснаги для подальшого розвитку творчих  талантів наших діток – майбутніх громадян України, які творитимуть її історію.

 

Вийшло чергове оновлення програми «Податкова звітність» OPZ — версія 1.30.40 (станом на 03.09.2014)

Чергове оновлення програми «Податкова звітність» вийшло 05 вересня 2014 року. Перелік змін та доповнень, реалізованих у OPZ 1.30.40.Коригування існуючих форм, шаблонів та даних: Довідники вводу: - J(F)0201406 - звіт "Про суми податкових пільг", - підключено довідники вводу. Схеми даних (XSD): - J(F)0525001 - "Довідка про використані розрахункові книжки" - виправлено параметр максимальна кількість строк у таблиці з 999 до 9999. Зазначене оновлення може бути встановлене на будь-які версії 1.30 (від 1.30.1 до 1.30.39). Не забудьте після установки оновлення перевірити «Довідник документів». В меню "Довідники" - "Довідник документів" - або зліва поставте "галочку" помітивши всі звіти, або оберіть всі потрібні вам звіти та помітьте їх "галочкою". Не забудьте праворуч натиснути кнопку "Зберегти"! Пам’ятайте про переваги подання звітності в електронному вигляді та очікувані з 1 січня 2015 року зміни щодо електронного адміністрування податку на додану вартість.

 

Палити стало дорожче

Починаючи з 1 вересня 2014 року підвищено ставки акцизу на тютюнову продукцію. Зокрема, мінімальне акцизне зобов’язання на сигарети з фільтром тепер становить 304,11 грн. за 1000 штук, на сигарети без фільтра – 133,35 грн. за 1000 штук. Ставки акцизного податку на тютюнові вироби застосовуються відповідно до підпункту 215.3.2 пункту 215.3 статті 215 Податкового кодексу України, який 1 вересня 2014 року викладено у новій редакції відповідно до абзацу третього підпункту 19 пункту 1 розділу І Закону України від 31.07.2014 р. № 1621-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів».

 

Ігор Білоус: Малому й середньому бізнесу пропонуються величезні преференції, співставні із податковими канікулами

 «Малому й середньому бізнесу пропонуються величезні преференції, співставні із податковими канікулами. Уряд має намір посилити підтримку малого й середнього бізнесу - зменшити максимальні ставки єдиного податку та заборонити перевірки платників єдиного податку й суб’єктів господарювання із річним доходом до 20 млн. грн. Це стимулюватиме розвиток існуючих та відкриття нових бізнесів, а головне - створенню нових робочих місць. Отже парламент через голосування за урядовий пакет реформ матиме шанс підтримати розвиток економіки, розвиток національного бізнесу, боротьбу із корупцією», - заявив Голова Державної фіскальної служби Ігор Білоус 15 вересня в прямому ефірі «Радіо «Вести», коментуючи пакет законодавчих ініціатив Уряду із реформування податкової системи, внесений сьогодні у Верховну Раду. Законопроекти мають на меті скорочення числа податків, зниження ставок та спрощення процедури адміністрування. В такий спосіб Уряд має намір подолати корупцію, вивести з тіні податок на додану вартість, мотивувати бізнес до легалізації зарплат та їхнього подальшого зростання. «Ринку будуть запропоновані прозорі, зрозумілі правила гри, однакові для всіх платників податків. Започаткуємо рівноправні партнерські відносини між податковими органами та платниками податків. Зокрема, передбачається значне скорочення, з 22 до 9, кількості податків і зборів. Збільшиться ресурсна бази місцевих бюджетів, що сприятиме ефективному втіленню програми децентралізації влади. Буде реформовано податок на прибуток з одночасним скороченням пільг із податку», - наголосив Ігор Білоус. Вже ухвалено і з початку наступного року буде введено в дію закон щодо електронного адміністрування податку на додану вартість. Це дозволить детінізувати ПДВ, котрий досі вважався найбільш корупційним податком. Також передбачається суттєве скорочення єдиного соціального внеску, що стимулюватиме роботодавців відмовитися від зарплат «в конвертах» та збільшувати оплату праці. «Зрозуміло, що економічне зростання не почнеться наступного дня після введення в дію законів. Так само, корупцію неможливо буде подолати за одну ніч. Але важливо розпочати цю роботу і не припиняти», - сказав Голова Державної фіскальної служби Ігор Білоус. – «Завдяки змінам у податковій системі буде суттєво спрощено адміністрування податків – значно збільшиться число електронних сервісів, зменшиться кількість звітних періодів, скоротиться кількість звітів, платежів, перевірок. Перед фіскальними органами постануть принципово нові завдання».  

 

Володимир Хоменко: Європа сприятиме Україні у боротьбі з виведенням тіньових коштів

Під час Другого форуму керівників органів податкових розслідувань у Гаазі Перший заступник Голови Державної фіскальної служби Володимир Хоменко розповів, що Європа сприятиме Україні у боротьбі з виведенням тіньових коштів. Делегація Державної фіскальної служби на чолі з Першим заступником Голови ДФC Володимиром Хоменком взяла участь у Другому форумі керівників органів податкових розслідувань, що пройшов у Гаазі, Нідерланди. Під час Форуму Володимир Хоменко зазначив, що сьогодні, в умовах необхідності захисту економічних інтересів як України, так і країн світу, надзвичайно важливими є широка міжнародна співпраця і проведення узгоджених заходів правоохоронних та контролюючих органів усіх країн. «Одним із пріоритетних напрямків спільної роботи є протидія схемам мінімізації податкових зобов’язань з виведенням коштів в оффшорні зони, - сказав посадовець. - Україна входить до десяти країн з найбільшим рівнем виведення капіталів до оффшорних зон. Протягом 21 року з України виведено до оффшорів близько 167 млрд. дол. США, ця сума перевищує об’єм ВВП за 2011 рік, який склав 165,2 млрд. доларів». Представники Європолу та ОЕСР відзначили важливу роль України у проведенні Форуму керівників органів податкових розслідувань. Зокрема заступник директора департаменту податкової політики та адміністрування ОЕСР Грейс Перес-Наварро наголосила, що ініціатива з боку України стала визначальною у створенні Форуму. Українські представники зустрілися з керівниками і високопосадовцями органів податкових (фінансових) розслідувань європейських країн, зокрема Нідерландів, Великобританії, Литви, Грузії, з представниками ОЕСР. Крім того, Володимир Хоменко зустрівся з заступником Директора Європолу Вілом ван Гемертом. Під час зустрічі її учасники домовилися про посилення співпраці між Європолом та ДФС України в протидії економічним злочинам у контексті ратифікації Угоди про асоціацію ЄС-Україна, а також підписанням Угоди про оперативне співробітництво між Україною та Європолом. Набуття чинності цих угод допоможе реалізації ініціативи ДФС відносно розміщення контактного офіцера у штаб-квартирі Європолу, що сприятиме розвитку співпраці України з іншими країнами у процесі боротьби з транскордонною економічною злочинністю. Володимир Хоменко також обговорив з Вілом ван Гемертом актуальність проведення в Україні фіскальної та правоохоронної реформ. Представники ДФС і Європолу відзначили важливість інституційних перетворень, що зможуть вивести на новий рівень якість фінансових розслідувань в Україні. Європол готовий всіляко сприяти Україні у цьому напрямку.

 

Товари від неплатника ПДВ: як оформити повернення?

Пунктом 192.2 ст. 192 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) визначено, що зменшення суми податкових зобов’язань платника податку - постачальника в разі зміни суми компенсації вартості товарів/послуг, наданих особам, що не були платниками цього податку на дату такого постачання, дозволяється лише при поверненні раніше поставлених товарів у власність постачальника з наданням отримувачу повної грошової компенсації їх вартості, у тому числі при перегляді цін, пов’язаних з гарантійною заміною товарів або низькоякісних товарів відповідно до закону або договору. Згідно із п. 192.3 ст. 192 р. V ПКУ результат перерахунку податкових зобов’язань і податкового кредиту постачальника та отримувача відображається у складі податкової декларації за звітний податковий період у порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує, державну податкову і митну політику. Таким чином, постачальник – платник ПДВ, при поверненні йому товарів/послуг особою, яка на дату їх придбання не була платником цього податку, має право зменшити раніше сформовані податкові зобов’язання з ПДВ за умови повернення йому у власність раніше поставлених ним товарів, та надання отримувачу – неплатнику ПДВ повної грошової компенсації їх вартості. У разі здійснення коригування сум податкових зобов’язань при поверненні товарів неплатником ПДВ таке коригування відображається в рядку 8.1 розділу 1 податкової декларації з ПДВ та у Додатку 1 (Д1) до податкової декларації з ПДВ «Розрахунок коригування сум податку на додану вартість (Д1)» (далі – Додаток 1 (Д1)). При заповненні Додатку 1 (Д1) в даному випадку слід заповнювати всі колонки таблиці 1 розділу І цього Додатку з урахуванням того, що оскільки у разі здійснення операції з поставки товарів/послуг неплатнику податку на додану вартість у полі «Особа (платник податку) – покупець» податкової накладної та, у разі повернення товарів, розрахунку коригування до податкової накладної вказується вираз «Неплатник податку», то в графі 2 таблиці 1 додатку 1 до податкової декларації з податку на додану вартість слід також зазначити вираз «Неплатник податку».

 

У вересні подайте звітність та сплатіть ПДВ

Суб’єкти господарювання, які звітують з ПДВ помісячно, податкову декларацію за серпень 2014 року повинні подати до 22 вересня 2014 року включно. Якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем. А сплатити податкові зобов’язання, зазначені у поданій податковій декларації, потрібно до 30 вересня 2014 року включно. Також разом із декларацією потрібно подати копії записів у реєстрах виданих та отриманих податкових накладних в електронному вигляді за серпень 2014 року. Це стосується і платників ПДВ, які звітують поквартально. Вони теж повинні щомісячно (в терміни, що передбачені для подання податкової звітності – календарний місяць) подавати копії записів у реєстрах виданих та отриманих податкових накладних в електронному вигляді.

 

Платники єдиного податку можуть піти у «податкову відпустку»

Суб’єкти господарювання, які працюють на першій і другій групах спрощеної системи оподаткування сплачують єдиний податок авансовими внесками не пізніше 20 числа поточного місяця. Органи ДФС нараховують такі внески на підставі заяви платника щодо розміру обраної ставки єдиного податку, заяви щодо періоду щорічної відпустки та/або заяви щодо терміну тимчасової втрати працездатності. Разом з цим спрощенці зазначених груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку на один календарний місяць у році на час відпустки, а також за період хвороби, якщо вона триває 30 і більше календарних днів. Для цього платник повинен мати підтверджену копію листка непрацездатності та подати її разом із заявою у довільній формі до територіального органу ДФС. Окремого терміну подання заяви щодо періоду щорічної відпустки і терміну втрати працездатності нормами Податкового кодексу не передбачено. Але для того, щоб уникнути порушення терміну сплати авансових платежів, рекомендуємо подавати до податкового органу заяву щодо періоду щорічної відпустки до початку відпустки, а заяву щодо терміну втрати працездатності з обов’язковим додаванням копії листка непрацездатності - одразу після закінчення лікарняного. Порядок нарахування та строки сплати єдиного податку визначені ст. 295 Податкового кодексу України.

 

Штрафна санкція при неподанні інформації по дротових або бездротових каналах зв’язку

З 1 січня 2014 року у разі виявлення під час проведення перевірки неподання інформації по дротових або бездротових каналах зв’язку до суб’єкта господарювання застосовується штрафна санкція у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання. Зазначене порушення тягне за собою накладення штрафу на осіб, які здійснюють розрахункові операції, від двох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а на посадових осіб – від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, тягнуть за собою накладення штрафу на осіб, які здійснюють розрахункові операції, від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

Безоплатно отримані товари і формування собівартості продукції

Відповідно до п. 138.6 ст. 138 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) собівартість придбаних та реалізованих товарів формується відповідно до ціни їх придбання з урахуванням ввізного мита і витрат на доставку та доведення до стану, придатного для продажу. Згідно з п. 138.8 ст. 138 ПКУ собівартість виготовлених та реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг складається з витрат, прямо пов’язаних з виробництвом таких товарів, виконанням робіт, наданням послуг, а саме: - прямих матеріальних витрат; - прямих витрат на оплату праці; - амортизації виробничих основних засобів та нематеріальних активів, безпосередньо пов’язаних з виробництвом товарів, виконанням робіт, наданням послуг; - загальновиробничі витрати, які відносяться на собівартість виготовлених та реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг відповідно до положень (стандартів) бухгалтерського обліку; - вартості придбаних послуг, прямо пов’язаних з виробництвом товарів, виконанням робіт, наданням послуг; - інших прямих витрат, у тому числі витрат з придбання електричної енергії (включаючи реактивну). Витрати, які враховуються для визначення об’єкта оподаткування, визнаються на підставі первинних документів, що підтверджують здійснення платником податку витрат, обов’язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення бухгалтерського обліку, та інших документів, встановлених розділом II цього Кодексу (п. 138.2 ст. 138 ПКУ). З урахуванням викладеного, оскільки собівартість реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг формується за рахунок витрат, здійснюваних платником податку для провадження господарської діяльності платника податку, факт проведення яких підтверджено первинними документами, то вартість безоплатно отриманих товарів (сировини та матеріалів, що утворюють основу виготовленого товару, виконаної роботи, наданої послуги) не враховується при формуванні собівартості.

 

Спрощення - успіх реформування податкової системи України

На обговорення громадськості та бізнесу представлено комплексний план змін у податковій системі. Відповідно до запропонованої податкової реформи, в Україні буде скорочено кількість податків з 22 до 9. Зокрема, скасовуються збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності; збір у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності; рентна плата за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктоводами, транзитне транспортування трубопроводами природного газу та аміаку територією України; збір за місця для паркування транспортних засобів; туристичний збір та збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства. З метою скасування податкового обліку і забезпечення ведення єдиного бухгалтерського обліку запропоновано реформувати порядок оподаткування податком на прибуток. В якості об’єкта оподаткування буде виступати фінансовий результат, визначений за правилами бухгалтерського обліку, скоригований всього на три різниці: амортизація, резерви, фінансові операції. Таким чином, із 49 податкових різниць залишиться всього 3. В аграрному секторі розробники Концепції пропонують перевести на загальну систему оподаткування підприємства, у яких обсяг виручки перевищує 20 млн. грн. та більше 3 тис. гектарів землі. Інші підприємства залишаються на діючій пільговій системі оподаткування. Внесення змін сприятиме розвитку підприємництва в Україні та має бути значним кроком на шляху до створення сприятливого інвестиційного клімату в нашій державі за рахунок спрощення податкового законодавства. Створення прозорих правил ведення господарської діяльності та оподаткування, а також забезпечення єдиних справедливих підходів до всіх суб’єктів податкових правовідносин сприятиме укріпленню партнерських відносин між громадянами, суб’єктами господарювання та державою. Вказане також має призвести до збільшення надходжень до бюджетів усіх рівнів, зростання прибутків підприємств та доходів громадян. Розроблену Концепцію реформування податкової системи винесено на обговорення громадськості та бізнесу. Після цього остаточний проект Закону про економічне зростання буде винесено на розгляд Верховної Ради України.

 

Не забудьте подати звітність з єдиного внеску

Платники єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - ЄСВ) зобов'язані формувати та подавати звіт щодо сум нарахованого ЄСВ протягом 20 календарних днів, наступних за звітним місяцем. Тому граничний термін подання такого звіту за серпень - 22 вересня 2014 року. Щодо сплати єдиного внеску, нарахованого за серпень, то роботодавцям це слід зробити не пізніше 22 вересня 2014 року, оскільки 20 вересня – вихідний день. А згідно з вимогами чинного законодавства, якщо останній день строків сплати єдиного внеску припадає на вихідний або святковий день, граничним терміном сплати цього внеску вважається перший робочий день, що настає за вихідним або святковим днем. Водночас при кожній виплаті заробітної плати, на суми якої нараховується єдиний внесок, разом з видачею зазначених сум роботодавці зобов'язані сплачувати нарахований на ці виплати ЄСВ у розмірі, встановленому для таких платників (авансові платежі). Авансові суми єдиного внеску перераховуються одночасно з отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, грошового забезпечення), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі.

 

За несвоєчасну сплату податку на нерухоме майно доведеться сплатити штраф

Враховуючи вимоги статті 265 Податкового кодексу, якою передбачено, що податок сплачується за місцем розташування об'єкта оподаткування, а нарахування проводять інспекції за місцем реєстрації платника, станом на 15.09.2014 року надходження від фізичних осіб у області склали 355,6 тис. гривень. Шановні платники податків! Нагадуємо, що за несвоєчасну сплату податку (крайній термін сплати в 2014 році – 29 серпня) передбачена відповідальність у вигляді штрафу в таких розмірах: - при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, — у розмірі 10% погашеної суми податкового боргу; - при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, — у розмірі 20% погашеної суми податкового боргу.

 

Підпис податкових декларацій

„При поданні податкової звітності до органів ДФС підприємствами, бюджетними установами, податкова декларація повинна бути підписана керівником платника податків або уповноваженою особою, а також особою, яка відповідає за ведення бухгалтерського обліку та подання податкової декларації. У разі, коли штатним розкладом не передбачено посаду головного бухгалтера, а ведення бухгалтерського обліку та подання податкової декларації здійснюється безпосередньо керівником, то така податкова декларація може бути підписана лише керівником”, - нагадує перший заступник начальника Західної ОДПІ м. Харкова Свтлана Хайхан.

 

Чи підлягає оподаткуванню військовим збором матеріальна допомога?

„Якщо працедавець надає окремим працівникам нецільову благодійну (матеріальну) допомогу за їх заявами у зв’язку з особистими обставинами, яка носить разовий характер, наприклад на вирішення соціально-побутових потреб, вона не входить до складу заробітної плати, тому не розглядається як об’єкт оподаткування військовим збором. Об’єктом оподаткування військовим збором є, зокрема доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами”, - зазначає заступник начальника Західної ОДПІ м. Харкова Віталій Прокопенко.

 

Контакт – центр ДФС

Нагадуємо, якщо у Вас виникли запитання щодо оподаткування, державної митної справи та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування Ви можете звернутися до Контакт – центру ДФС за телефонами 0 800 501 007(безкоштовно зі стаціонарних телефонів) та 044 454 16 13(за тарифами ВАТ Укртелеком). Відповіді працівниками Контакт-центру надаються з 8:00 до 20:00 (крім суботи та неділі).

 

З 1 січня 2015 року звітність з ПДВ має подаватися "електронкою"

Законом України від 31.07.2014 N 1621 внесено зміни до Податкового кодексу та низки інших законодавчих актів. Зокрема, Законом передбачено, що податкова звітність з податку на додану вартість подається до контролюючого органу всіма платниками в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством. Зазначені зміни наберуть чинності з 01.01.2015 року.

 

Прозвітуйте про контрольовані операції

Західна ОДПІ м. Харкова нагадує, що до 1 жовтня 2014 року представники бізнесу мають відзвітувати органам ДФС про здійснені у 2013 році контрольовані операції. Звіт подається засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису. Звіт подається до територіального органу ДФС за місцем реєстрації платника податків. Подання Звіту із запізненням прирівнюється до неподання і тягне за собою штрафні санкції. Форма звіту про контрольовані операції та Порядок його заповнення затверджено наказом Міндоходів України від 11.11.2013 №669 "Про затвердження форми та Порядку складання Звіту про контрольовані операції".

 

Сума соціальної допомоги по вагітності та пологам не підлягає оподаткуванню військовим збором

Згідно з статтею 14 Податкового кодексу України заробітна плата – це основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму згідно із законом. Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами є соціальною відпусткою, яка надається жінкам на підставі медичного висновку. Фінансування такої допомоги провадиться з коштів державного соціального страхування у формі матеріального забезпечення, яке компенсує втрату заробітної плати (доходу) за період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами. Тобто, допомога по вагітності та пологах надається за той період, коли працівниця фактично знаходилась у соціальній відпустці по вагітності та пологах і не отримувала заробітної плати. Враховуючи зазначене, сума соціальної допомоги по вагітності та пологам не підлягає оподаткуванню військовим збором. Нагадаємо, об’єктом оподаткування військовим збором є, зокрема доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами.

 

Коли загальносистемники доплачують єдиний внесок

„Якщо розмір єдиного соціального внеску менше за мінімальний страховий внесок, то відповідальна особа підрозділу доходів і зборів із фізичних осіб складає і надсилає повідомлення – розрахунок , у якому зазначено розрахунок суми доплати за результатами діяльності за календарний рік. Фізособи – підприємці і само зайняті особи доплачують до сум страхових внесків згідно з повідомленням розрахунком і подають до ДФС звіт протягом одного календарного місяця після здійснення доплати”, - звертає увагу заступник начальника Західної ОДПІ м. Харкова Віталій Прокопенко.

 

Правильна реєстрація податкових накладних в ЄРПН

Західна ОДПІ м. Харкова нагадує, що платник податку – продавець повинен забезпечити належне оформлення податкової накладної при її складанні та реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних. Наявність різних підписів на податковій накладній, яка видана покупцю та яка зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних, класифікується як одне з порушень вимог статті 201 ПКУ щодо оформлення податкової накладної. А виявлення розбіжностей даних податкової накладної та Єдиного реєстру податкових накладних є підставою для проведення контролюючими органами документальної позапланової виїзної перевірки продавця та у відповідних випадках покупця товарів/послуг. Крім цього, електронний цифровий підпис, що накладається на податкову накладну при її реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, та підпис, що скріплює цю податкову накладну при її видачі покупцю, не можуть належати різним особам.

 

Ігор Білоус: Офіційно заявляю, що й надалі працюю на посаді Голови Державної фіскальної служби України

Державна фіскальна служба України повідомляє, що 12 вересня 2014 року, на адреси багатьох ЗМІ відправлено повідомлення з офіційної електронної скриньки прес-служби press@minrd.gov.ua стосовно відставки Голови ДФС України Ігоря Білоуса. Сталося це внаслідок зламу поштової скриньки прес-служби відомства внаслідок хакерської атаки. "Сьогоднішнє фейкове повідомлення про мій намір піти у відставку – безумовне підтвердження ефективності радикальних кроків нової команди, що очолила Державну фіскальну службу України" - наголосив Ігор Білоус. "Очевидно, ми комусь серйозно зашкодили. Немає сенсу з’ясовувати кому саме – тим, хто тривалий час виснажував, тероризував національний бізнес та криміналізував нашу економіку, чи тим хто давав або брав хабарі, а тепер не матиме такої можливості. Ця хакерська атака лише підтверджує: ми на вірному шляху!" - підкреслив Голова Державної фіскальної служби України. Ігор Білоус офіційно заявляє, що й надалі працює на посаді Голови Державної фіскальної служби і впевнений в успішному втіленні намірів реформувати національну податкову систему. Невдовзі всі переконаються в цьому. Сьогодні ДФС спільно з Міністерством фінансів України готують для розгляду Урядом черговий пакет змін щодо реформ, зокрема, боротьби з корупцією, детінізації доходів, поліпшення бізнес-середовища. 

Довідково. Днями із підроблених поштових адрес ДФС розсилалося шкідливе програмне забезпечення, про що раніше повідомляла прес-служба відомства.

 

З 1 вересня збільшено мінімальний розмір допомоги по безробіттю

В ГУ Міндоходів у Харківській області повідомили, що з 1 вересня 2014 року мінімальний розмір допомоги по безробіттю для осіб, страховий стаж яких протягом року, до надання їм статусу безробітних, становить не менше ніж шість місяців, дорівнює 80% від прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Це становить 974 гривні 41 копійку. Такий рівень допомоги зафіксованому  до 31.12.14.   Як розповіли у відомстві, зазначені зміни врегульовано Постановою Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття від 23.07.14 №12 «Про внесення змін до постанови правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття від 12 квітня 2012 року №327».

 

ЄСВ не нараховується на виплати, які компенсуються з бюджету мобілізованим працівникам

За працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, але не більше одного року, зберігаються місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності. Виплата таких компенсацій із бюджету в межах середнього заробітку проводиться за рахунок коштів Державного бюджету України в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. Єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування не нараховується на виплати, які компенсуються з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період. Враховуючи зазначене, особа одночасно перебуває в трудових відносинах з підприємствами, установами та організаціями, а також перебуває на обліку в військовій частині. Військові частини та органи, які виплачують грошове забезпечення військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової та альтернативної служби), особам рядового і начальницького складу заповнюють таблицю 4 до Звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів (додаток 4 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міндоходів України від 09.09.2013 № 454). Нагадуємо, що більш детальні роз’яснення з цього питання, зокрема, особливості  заповнення Звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів, надані у спільному листі ДФС України та Пенсійного фонду України від 22.07.2014 № 127/7/99-99-17-03-01-17, від 22.07.2014 № 19426/05-10.

 

Бажаєте звірити стан розрахунків за податками, зборами, митними платежами та єдиним внеском?

Відповідно до п. 15 розділу II Порядку ведення органами Міндоходів оперативного обліку податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, інших платежів, які сплачуються під час митного оформлення товарів, затвердженого наказом Міндоходів України від 05.12.2013 № 765, на письмову вимогу платника звірення стану розрахунків платника за податками, зборами, митними платежами та єдиним внеском за звітний період оформляється актом. Згідно зі ст. 20 Закону України від 02.10.96 р. № 393/96-ВР «Про звернення громадян» із змінами і доповненнями звернення громадян розглядаються і вирішуються у строк не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, — невідкладно, але не пізніше 15 днів від дня їх отримання. Отже, акт звірення стану розрахунків платника за податками, зборами, митними платежами та єдиним внеском за звітний період оформляється контролюючим органом у строк не більше одного місяця від дня отримання письмової вимоги платника про таке звірення. Зокрема, якщо стан розрахунків платника за податками, зборами, митними платежами та єдиним внеском за звітний період не потребує додаткового вивчення, то такий акт оформляється невідкладно, але не пізніше 15 днів від дня отримання письмової вимоги платника.

 

На Харківщині мешканці активно цікавляться податковою політикою

Про це свідчать письмові звернення громадян, що надходять до органів Міндоходів у Харківській області. Так, з 1 202 листів, направлених протягом січня-серпня 2014 року громадянами до органів Міндоходів регіону, 1078 (90%) – стосувалися саме податкової політики. В своїх зверненнях заявники цікавились порядком проведення контрольно-перевірочної роботи, правилами одержання реєстраційних номерів облікових карток платників податків, надавали пропозиції щодо покращення роботи відомства, інформували про ухилення від сплати податків. Безпосередньо до ГУ Міндоходів у Харківській області надійшло 70,6% звернень від їх загальної кількості. Решту отримали державні податкові інспекції в районах міста й області. В регіональному відомстві Міндоходів запевнили, що усі звернення ретельно  розглянуті і усі заявники отримали письмові відповіді без порушення термінів. Водночас у відомстві розповіли, що посадовими особами як Головного управління, так  і районних інспекцій систематично проводяться особисті прийоми. Усього з початку року проведено 247 таких заходів. На особистих прийомах громадяни найчастіше піднімали питання відносно сплати податку на доходи фізичних осіб,   плати за землю та сплати  єдиного соціального внеску.

 

Анатолій Макаренко: Ми повинні забезпечити сприятливі умови для унікального транзитного потенціалу України

Про це заступник Голови Державної фіскальної служби України Анатолій Макаренко заявив під час ХV Міжнародної конференції «Міжнародні автомобільні перевезення – проблеми, шляхи їх вирішення та перспективи розвитку», що пройшла 10 вересня 2014 рокув м. Одеса. Конференція проведена Міжнародним союзом автомобільного транспорту (МСАТ) та Асоціацією міжнародних автомобільних перевізників України (АсМАП) для представників міжнародного автотранспортного товариства Європи та Азії. Серед учасників конференції: міжнародні організації «За демократію і економічний розвиток ГУАМ» та «Чорноморське Економічне Співробітництво», а також делегація МСАТ на чолі з президентом паном Янушем Лацним і генеральним секретарем паном Умберто де Претто, Білорусії, Грузії, Казахстану, Киргизії, Литви, Молдови, Польщі, Румунії та Естонії. Обговорюючи стратегічні питання, представники автотранспортної спільноти, зауважили, що митні органи відіграють ключову роль у розвитку сучасних механізмів контролю у сфері міжнародної торгівлі. Викликом сьогодення є запровадження ефективних митних процедур та механізмів контролю на кордоні. «Наразі ведеться активна нормотворча робота щодо мінімізації процедур, які здійснюють контролюючі служби на кордоні, шляхом скорочення переліку підконтрольних товарів та делегування функцій радіологічного контролю прикордонникам або митникам» - зазначив Анатолій Макаренко. Він також зауважив, що Державна фіскальна служба України докладає значних зусиль для того, щоб українська митниця перетворилася з контрольної служби на сервісну.

 

Строки давності для застосування штрафних (фінансових) санкцій до суб’єктів господарювання становлять 3 роки

Строки давності для застосування штрафних (фінансових) санкцій становлять 1095 днів, з дня, що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації та/або граничного строку сплати грошових зобов’язань, нарахованих контролюючим органом, а якщо податкова декларація була надана пізніше, - за днем її фактичного подання. Якщо протягом зазначеного строку контролюючий орган не визначає суму грошових зобов’язань, платник податків вважається вільним від такого грошового зобов’язання, а спір стосовно такої деклараціїи та/або податкового повідомлення не підлягає розгляду в адміністративному або судовому порядку. У разі подання платником податку уточнюючого розрахунку до податкової декларації контролюючий орган має право визначити суму податкових зобов’язань за такою податковою декларацією протягом 1095 днів з дня подання уточнюючого розрахунку. Зазначена норма визначена статтею 102 Податкового кодексу України.

 

Щоденне друкування РРО

Суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі громадського харчування та послуг зобов’язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг)) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.

 

Валентин Фесюнін: про податкові зміни, патріотизм та взаємодію з бізнесом

Саме ці питання стали основною темою інтерв’ю в.о. начальника ГУ Міндоходів у Харківській області Валентина Фесюнина для журналістів телеканалу «Simon».  Як зазначив керівник регіонального відомства, наразі в службі змінюються підходи до роботи, які були напрацьовані роками, застосовуються нові методи взаємодії з платниками та впроваджується нова політика відомства. Нещодавно, відзначив керівник,  Урядом та Державною фіскальною службою України було  запропоновано Концепцію реформування податкової системи.  Як підкреслив Валентин Фесюнін, запропоновані реформи ставлять на меті  проведення радикальних і системних змін, які приведуть до економічного зростання і спрощення умов для роботи бізнесу. А це і створення нових робочих місць і  економічна стабільність. Також керівник регіонального відомства повідомив, що змінами передбачено скорочення кількості податків з 22 до 9, частина з яких ліквідується, інша - трансформується. Крім того, відзначив Валентин Фесюнін, планується важлива зміна в перерозподілі надходжень податків. Податок на нерухоме майно та фіксований сільськогосподарський податок тепер будуть акумулюватися в місцевому бюджеті. І відповідно підуть на розвиток регіону. Особливу увагу керівник  служби звернув  на питання нарахувань на фонд заробітної платні. Адже, як відзначив Валентин Фесюнін, сьогодні в Україні на заробітну плату йдуть нарахування  в 1,5 рази вище, чим в  Європейському союзі. Тож концепцією  передбачене істотне  скорочення єдиного соціального внеску та диференціацію ставки податку з доходів фізичних осіб. «Наші громадяни повинні мати достойний рівень оплати праці», - підкреслив Валентин Фесюнін.

Натомість, повідомив посадовець, великі надії покладаються на ефект від детінізації зарплат і на створення мотивації для їх росту. Це призведе до збільшення платежів та компенсації втрат від зниження ставок по єдиному соціальному внеску. Взагалі, як відзначив Валентин Фесюнін, усі ці зміни мають на меті побудову чіткої та ефективної системи, яка не приносила би сюрпризи підприємцям, а була стабільною і передбачуваною. Сьогодні одним із головних  завдань для себе,  Валентин Фесюнін  вважає  створення  комфортних умов для розвитку бізнесу  та  налагодження у новому продуктивному форматі  відносин з  представниками підприємницьких кіл регіону.   «Я готовий  захищати інтереси регіонального бізнесу і  надавати підтримку усім тим, хто виявляє свідому громадську позицію з виконання своїх зобов’язань перед державою та сумлінно сплачує податки», - відзначив посадовець та звернув увагу на те, що сьогодні наша держава та її громадяни отримали можливість змінити своє майбутнє. «Ми сьогодні створюємо  і своє майбутнє, і майбутнє країни. Впевнений, ми сильні тільки тоді, коли ми разом. Це стосується як і політичної ситуації в країні, так і соціально-економічної. Сьогодні і бізнес, і влада  повинні об'єднатися і разом будувати нове суспільство - сильне і патріотичне», - висловив свою позицію Валентин Фесюнін.

 

19 вересня - останній день подання заяви про відмову від спрощеної системи оподаткування

„Платники єдиного податку можуть самостійно відмовитися від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів, визначених Податкового кодексу України. Такий перехід можливо здійснити з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому подано заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування. Для відмови від спрощеної системи оподаткування суб`єкту господарювання потрібно не пізніше ніж за 10 календарних дня до початку нового календарного кварталу (року) подати до контролюючого органу відповідну заяву. Таким чином, 19 вересня – останній термін для подання заяви про відмову від спрощеної системи оподаткування з IV кварталу поточного року”, - нагадує заступник начальника Західної ОДПІ м. Харкова Віталій Прокопенко.

 

Податкові накладні

„Відповідно до змін, внесених до ст. 201 Податкового кодексу України, з 1 січня 2015 року скасовуються податкові накладні на паперових носіях. Зокрема, встановлюється норма, згідно з якою платник ПДВ зобов’язаний надати покупцю (отримувачу) податкову накладну, складену в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного цифрового підпису уповноваженої платником особи, та зареєстровану в Єдиному реєстрі податкових накладних”, - зазначає заступник начальника Західної ОДПІ м. Харкова Віталій Прокопенко.

 

База оподаткування ПДВ

З 01.01.2015 р передбачається встановлення мінімального рівня бази оподаткування ПДВ: – для товарів/послуг – ціна придбання таких товарів/послуг; – для необоротних активів – балансова (залишкова) вартість за даними бухгалтерського обліку. У разі відсутності обліку необоротних активів – виходячи зі звичайної ціни. Зазначені норми не стосуються товарів/послуг, ціни на які підлягають державному регулюванню, а також газу, що постачається для потреб населення.

 

Про своєчасне внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб - платників

Згідно зі статтею 67 Конституції України кожен  зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом, тобто сплата податків не відноситься до відповідальності особи, а є її конституційним обов’язком. Функції по контролю за дотриманням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків та інших обов’язкових платежів покладено на державні податкові органи. При цьому  одним із способів здійснення податкового контролю є ведення обліку платників податків. Податковим кодексом України (п.70.1, ст.70 ) визначено, що всі фізичні особи - платники податків та зборів реєструються в органах державної податкової служби шляхом включення відомостей про них до Державного реєстру фізичних осіб - платників. Реєстрація фізичних осіб у Державному реєстрі та внесення змін до цього реєстру здійснюється з метою єдиного державного обліку  фізичних осіб, які повинні сплачувати податки і збори Для реєстрації у Державному реєстрі та отримання картки платника податків до податкового органу подається   „Облікова картка фізичної особи – платника податків” за формою №1-ДР. Відповідно до п.70.7,ст.70 Податкового Кодексу України „Фізичні особи-платники податків зобов”язані подавати органам державної податкової служби відомості про зміну даних ( прізвища, імені, місця проживання і т.д.), які вносяться до облікової картки або повідомлення ( для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і мають відмітку у паспорті), протягом місяця  з дня виникнення таких змін шляхом подання відповідної заяви за формою №5ДР (або №5ДРП) та у порядку, визначеними центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики”.  За неподання або порушення порядку подання платником податків інформації для формування та ведення Державного реєстру фізичних осіб- платників податків передбачена відповідальність у вигляді  накладення штрафу в розмірі 85 грн. За ті самі дії, вчиненні платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, накладається штраф в розмірі 170 грн.  (п.1 ст.119 податкового кодексу України). З метою створення для громадян сприятливих умов для виконання ними свого конституційного обов”язку щодо сплати податків,  зазначені санкції не застосовуватимуться до 01.01.2016 року.

 

Останній день сплати єдиного соціального внеску – 22 вересня

Підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, які використовують працю найманих працівників, сплачують нараховані за відповідний календарний місяць суми єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не пізніше 20 числа наступного місяця. Якщо останній день строків сплати єдиного внеску припадає на вихідний або святковий день, граничним терміном сплати цього внеску вважається перший робочий день, що настає за вихідним або святковим днем. Враховуючи те, що 20 вересня цього року – вихідний день, то сплатити цей внесок з доходу за серпень треба не пізніше 22 вересня 2014 року. Водночас при кожній виплаті заробітної плати, на суми якої нараховується єдиний внесок, одночасно з видачею зазначених сум роботодавці зобов’язані сплачувати нарахований на ці виплати єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, встановленому для таких платників (авансові платежі).

 

Особливості справляння митних платежів під час незаконного переміщення товарів

У випадку незаконного ввезення товарів на митну територію України або вивезення їх з цієї території суми належних до сплати митних платежів нараховуються за ставками, встановленими на день переміщення цих товарів через митний кордон України, а якщо такий день встановити неможливо, – на день виявлення факту такого ввезення (вивезення). У разі втрати, недоставки чи видачі без дозволу органів доходів і зборів товарів, що перебувають під митним контролем та переміщуються транзитом або знаходяться на тимчасовому зберіганні, митні платежі нараховуються за ставками, встановленими на день прийняття цих товарів для перевезення або розміщення їх на тимчасове зберігання Якщо визначити суму належних до сплати митних платежів неможливо внаслідок ненадання органу доходів і зборів точних відомостей про характер товарів, їх назву, кількість, країну походження і митну вартість, сума таких  платежів визначається виходячи з найбільшої величини ставок митних платежів, кількості чи вартості товарів, що можуть бути визначені на підставі наявних відомостей. У випадку нецільового використання товарів, щодо яких було надано умовне звільнення від оподаткування, а також порушення умов митних режимів, поміщення в які передбачає умовне звільнення від оподаткування, застосовуються ставки митних платежів, що діють на день прийняття органом доходів і зборів митної декларації для митного оформлення. Відповідна норма визначена ст. 296 Митного кодексу України.

 

Автомат-ПДВ за новими критеріями

З 1 січня 2015 року автоматичне бюджетне відшкодування буде здійснюватися за оновленими критеріями. Такі зміни передбачені Законом України від 31.07.2014 N 1621-VII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України". Статтею 200.19 ПКУ встановлено, що право на отримання автоматичного бюджетного відшкодування податку мають платники, які відповідають одночасно таким критеріям: - не перебувають у судових процедурах банкрутства відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом"; - юридичні особи та фізичні особи - підприємці, включені до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців і до цього реєстру стосовно них не внесено записів про: а) відсутність підтвердження відомостей; б) відсутність за місцезнаходженням (місцем проживання); в) прийняття рішень про виділ, припинення юридичної особи, підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця; г) визнання повністю або частково недійсними установчих документів чи змін до установчих документів юридичної особи; ґ) припинення державної реєстрації юридичної особи чи підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця та стосовно таких осіб відсутні рішення або відомості, на підставі яких проводиться державна реєстрація припинення юридичної особи чи підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця; - мають необоротні активи, залишкова балансова вартість яких на звітну дату за даними податкового обліку перевищує у дванадцять разів суму податку, заявлену до відшкодування та: а) здійснюють операції, до яких застосовується нульова ставка (питома вага яких протягом попередніх дванадцяти послідовних звітних податкових періодів (місяців) сукупно становить не менше 40 відсотків загального обсягу поставок (для платників податку з квартальним звітним періодом - протягом попередніх чотирьох послідовних звітних періодів) та/або б) здійснили інвестиції в необоротні активи у розмірах не менше ніж 3 мільйони гривень протягом останніх 12 календарних місяців; - не мають податкового боргу; - великий платник податків не декларував від'ємне значення об'єкта оподаткування податком на прибуток за підсумками останнього звітного (податкового) року".

 

Контроль за обігом підакцизних товарів буде посилено

Законом України від 12.08.2014 N 1638 внесено зміни до Податкового кодексу  та Закону України  про  держрегулювання виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів. Якими передбачено:  - посилення відповідальності за порушення законодавства в сфері виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів  (так, зокрема, за неподання чи несвоєчасне подання звіту або подання звіту з недостовірними відомостями про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів застосовуватиметься штраф у розмірі 17000 гривень (було1700 грн); -  створення Єдиного державного реєстру обладнання для промислового виробництва сигарет та цигарок, до якого будуть вноситься відомості про обладнання для підготовки або обробки тютюну, яке імпортується на митну територію України, зберігається та використовується на митній території України; - підвищення з 1 січня 2015 року акцизного податку на спиртові дистиляти та спиртні напої, одержані шляхом перегонки виноградного вина або вичавок винограду; - зміни вимог до оформлення відмітки на товарно-транспортній накладній  під час ввезення/вивезення спирту на територію акцизного складу. Тепер на ТТН представник контролюючого органу буде також зазначати час в'їзду та показники пробігу транспортного засобу. При відвантаженні спирту на ТТН ставиться відмітка "Виїзд дозволено", зазначається час виїзду та показники пробігу транспортного засобу, реквізити акту про відвантаження і прийняття спирту етилового; - проведення інвентаризації спирту етилового на акцизному складі в присутності представника контролюючого органу.

 

Доходи за цивільно-правовими договорами оподатковуються військовим збором

Оподаткуванню військовим збором підлягають і доходи, отримані за цивільно-правовими договорами, зокрема договором підряду/договором про надання послуг, на підставі яких провадиться їх оплата. Нагадуємо, що об’єктом оподаткування військовим збором є, зокрема доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами. За цивільно-правовими договорами (договором підряду/договором про надання послуг) оплачується виконана робота/надана послуга, що у межах бухгалтерського обліку підтверджується первинними документами, зокрема, актами виконаних робіт (актами приймання – передачі). Факт оплати у межах цивільно-правового договору (договору підряду/договору про надання послуг) кваліфікується як об’єкт оподаткування. Таким чином оподаткуванню військовим збором підлягають доходи, отримані за цивільно-правовими договорами, зокрема договором підряду/договором про надання послуг, виконання робіт /надання послуг яких підтверджуються актами виконаних робіт (актами приймання – передачі) на підставі яких провадиться їх оплата.

 

Немає свідоцтва про реєстрацію на медвиріб - не отримає льготну ставку ПДВ

Обов'язковим документом, який підтверджує належність продукції до медичних виробів, є свідоцтво про державну реєстрацію медичного виробу або підтвердження про державну реєстрацію медичного виробу. Декларація про відповідність та/або заява про медичні вироби особливого призначення, наявність яких передбачається Технічними регламентами щодо медичних виробів, які затверджені постановами Кабінету Міністрів України від 2 жовтня 2013 року N 753, N 754 та N 755, не є обов'язковими документами. Свідоцтво про державну реєстрацію медичного виробу або підтвердження про державну реєстрацію медичного виробу надаються виробам, які пройшли процедуру державної реєстрації у встановленому порядку. Новий перелік медвиробів, які підлягають обкладенню податком на додану вартість за ставкою 7 відсотків, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від  01.07.201р.  № 216 і набрав чинності з 2 липня 2014 року.

 

Реєструвати податкові накладні в Єдиному реєстрі стане обов’язково

Починаючи з 1 січня 2015 р. обов’язковій реєстрації платниками ПДВ підлягатимуть лише особи, у яких загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з розділом V Податкового кодексу України, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп’ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно не перевищуватиме 1 млн. грн. (без урахування ПДВ). Нагадаємо, що наразі «поріг» обов’язкової реєстрації суб’єкта господарювання платником ПДВ встановлено у розмірі, що перевищує 300 тис. грн. Реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних з 01.01.2015 р.  підлягатимуть всі податкові накладні незалежно від розміру ПДВ в одній податковій накладній. У разі нарахування податкових зобов’язань за товарами/послугами, необоротними активами, під час придбання або виготовлення яких суми ПДВ було включено до складу податкового кредиту, якщо такі товари/послуги, необоротні активи починають використовуватися в операціях, що не є об’єктом оподаткування, звільнених від оподаткування, передаються у межах балансу або використовуються в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку, платник також має скласти і зареєструвати відповідні податкові накладні в Єдиному реєстрі податкових накладних. Доповненнями, внесеними до п. 198.6 ст. 198 Податкового кодексу України, передбачено, що не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв’язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних податковими накладними.

 

Інформаційно-комунікаційний відділ  Західної ОДПІ м. Харкова ГУ Міндоходів у Харківській області