Виплата компенсацій підприємствам та установам

До уваги суб’єктів господарювання Холодногірського району міста Харкова!

Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» від 21.12.2016 № 1801-VIII, передбачена виплата компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період за 2014-2015 роки.

Постановою Кабінету Міністрів України від 12 квітня 2017 р. № 254 “Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 4 березня 2015 р.
№ 105 (далі –  Постанова) внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 4 березня 2015 р.  № 105 та викладено її назву в новій редакції: «Про затвердження Порядку виплати компенсації за 2014-2015 роки підприємствам, установам, організаціям, фермерським господарствам, сільськогосподарським виробничим кооперативам незалежно від підпорядкування і форми власності та фізичним особам – підприємцям у межах середнього заробітку працівників, призваних на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятих на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану, а також працівникам, які були призвані на військову службу під час мобілізації, на особливий період та які підлягають звільненню з військової служби у зв'язку з оголошенням демобілізації, але продовжують військову службу у зв'язку з прийняттям на військову службу за контрактом». Постанова набрала чинності з 14 квітня 2017 року.

Дія цієї Постанови також поширюється на громадян України, які починаючи з 6 грудня 2015 р. були призвані на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийняті на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану, в тому числі на працівників, які були призвані на військову службу під час мобілізації, на особливий період і які підлягають звільненню з військової служби у зв'язку з оголошенням демобілізації, але продовжують військову службу у зв'язку з прийняттям на військову службу за контрактом і працювали на час призову у фермерських господарствах, сільськогосподарських виробничих кооперативах незалежно від підпорядкування і форми власності та у фізичних осіб-підприємців.

Для отримання компенсації з бюджету середнього заробітку підприємства, установи, організації, фермерські господарства, сільськогосподарські виробничі кооперативи незалежно від підпорядкування і форми власності та фізичні особи-підприємці протягом трьох місяців з дня набрання чинності Постановою (тобто до 14 липня 2017 року) подають до Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради звіти про фактичні витрати на виплату компенсації з бюджету середнього заробітку працівникам за формою згідно з додатком 1, погоджені районним (міським) військовим комісаріатом або військовою частиною, що здійснювали призов працівників на військову службу, в частині підтвердження призову та проходження військової служби.

За додатковою інформацією звертайтеся до відділу з питань соціально-трудових відносин Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради  за адресою: вул. Благовіщенська, 34, к.81, тел. 720 13 95.