Як херсонські платники податків можуть зекономити свій час?

Сучасні технології надають значні можливості платникам податків ефективно розпоряджатись свої робочим часом. Зокрема, це стосується  переваг електронного обслуговування платників податків за допомогою електронних сервісів ДФС України (www.sfs.gov.ua).

Для комфортного звітування на веб-порталі відомства розміщені електронні сервіси «Електронна звітність» та «Електронний кабінет платника податків». Завдяки ним можна сформувати, перевірити та надіслати до ДФС податкову звітність, перевірити розрахунки з бюджетом, дізнатися про терміни сплати податків, а також іншу корисну інформацію.

Оцінити податкові ризики діяльності з вашим партнером по бізнесу, який можливо не є платником ПДВ, є банкрутом чи відсутній за визначеною в установчих документах адресою допоможе сервіс «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера».

Отримати консультацію з питань податкового, митного законодавства можна за допомогою «Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу» (ЗІР).

Також пропонуємо скористатися іншими сервісами ДФС України: «Реєстр страхувальників», «Реєстр платників ПДВ», «Анульована реєстрація платників ПДВ», «Пульс» «Митна статистика», «Акредитований центр сертифікації ключів”, «Електронна митниця» та інші.

 Майже три сотні херсонців забули сплатити ЄСВ

Цього року 276 херсонських платників ЄСВ проштрафились на 417 тис. грн через свою „не пунктуальність”. Вони несвоєчасно перерахували кошти на бюджетні рахунки. Зазначимо, що 414 тис. грн нарахованих ревізорами штрафних санкцій вже сплачені.

Нагадаємо, що ЄСВ, нарахований і утриманий із зарплат працівників потрібно сплатити в день отримання авансу або зарплати. Якщо вони все ще не виплачені, то внесок сплачується не пізніше 20 числа наступного місяця. Звертаємо увагу, що згідно із нормами трудового законодавства, якщо строк виплати авансу чи зарплати випадає на вихідний чи святковий день, то такі виплати треба провести в попередній робочий день.

Підприємці-спрощенці сплачують такий внесок за кожний квартал до 20 числа наступного місяця, тобто за ІІ квартал 2015 року ЄСВ треба сплатити до 20 липня цього року.

 Херсонці здали нерухомості майже на 800 тис. гривень

За підсумками „Деклараційної кампанії 2015”, херсонці задекларували 788 млн гривень доходів, отриманих внаслідок надання власних квартир в оренду. Офіційні декларації про доходи від квартирантів надійшли від 51 такого орендодавця. Обсяг податку на доходи фізосіб, який необхідно сплатити до бюджету, склав 98 тис. грн, із них 50 тис. гривень вже поповнили казну.

Декларування доходів від здачі нерухомості є обов'язковим. Податок на доходи нараховується кожним платником самостійно. Якщо загальна сума доходів, отриманих у звітному місяці, не перевищує 10-кратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня податкового року, то ставка складає 15%. У випадку, коли сума доходів перевищує 10-кратний розмір мінімальної зарплати, то ставка складає 20%.

 Рентна плата за спеціальне використання води у Херсоні 2015: 886 тис. грн або плюс 176 тис. грн у порівнянні з минулим роком

Цього року новоутворена у 2015 році рентна плата за спеціальне використання води (на базі збору за спеціальне використання водних ресурсів) вже додала до бюджету 886 тис. гривень. Це на 176 тис. грн більше, ніж надходження збору за спеціальне використання водних ресурсів у січні-квітні 2014 року.

Зазначимо, що половина надходжень рентної плати поповнила міську казну,  інша – Державний бюджет України.

Нагадаємо, що платниками рентної плати за спеціальне використання води є водокористувачі – суб’єкти господарювання незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи (крім бюджетних установ), постійні представництва нерезидентів, а також підприємці, які використовують воду, отриману шляхом забору води з водних об’єктів та використовують воду для потреб гідроенергетики, водного транспорту і рибництва. Не є платниками рентної плати водокористувачі, які використовують воду виключно для задоволення питних і санітарно-гігієнічних потреб населення.

 Застосування РРО при здійсненні операцій через Інтернет

Суб’єкти господарювання, які відповідно до законодавства зобов’язані застосовувати у своїй діяльності касові апарати, мають застосовувати РРО і у разі здійснення розрахунків з використанням мережі Інтернет. При цьому розрахункові документи при продажу товарів (наданні послуг) через мережу Інтернет видаються у випадку їх безпосереднього надання споживачу.

Якщо не визначено місце розрахунків, проведених на підставі рахунку у безготівковій формі за допомогою платіжних карт Visa та MasterCard, при  наданні інформаційно-консультаційних послуг, отриманні комп’ютерних та інших програм за допомогою мережі Інтернет, РРО не використовується.

 Головний податківець міста зустрівся зі студентами ХЕПІ та Кооперативного коледжу

Вчора очільник ДПІ у м. Херсоні Сергій Олефіренко провів 2 своєрідні лекції для студентів Херсонського економічно-правового інституту та Херсонського кооперативного економіко-правового коледжу. Лекції пройшли у формі діалогу зі студентською молоддю та були направлені на підвищення обізнаності студентів у сфері оподаткування й підвищення їх податкової культури.

Зокрема, Сергій Олефіренко розповів студентам про еволюцію виникнення та становлення податків, процес становлення фіскальної служби у незалежній Україні, податкову реформу 2015 року, ознайомив молодь із результатами роботи ДПІ у м. Херсоні за підсумками січня-квітня цього року, структурою податкової інспекції та кадровою ситуацією. Доволі важливим аспектом керівник податкової виділив моральні якості податківці, серед яких він відзначив стресостійкість, компетентність, принциповість, рішучість, стриманість, самокритичність, ввічливість, тактовність,  доброзичливість.

 Крім того, обидві зустрічі мали також мотиваційний характер, адже керівник міської податкової інспекції у підсумку запросив присутніх на заході випускників спробувати свої знання у конкурсі на заміщення вакантних посад в податковій.

Студенти протягом обох лекції із захопленням слухали теоретичні аспекти оподаткування, поєднанні з практичним досвідом, задавали цікаві та влучні запитання. Також молоді люди зацікавилася пропозицією податківця й виявили бажання у майбутньому працювати на добробут держави.

Свій громадянський обов’язок виконали майже  дві тисячі херсонців

В рамках „Деклараційної кампанії 2015” свої минулорічні доходи задекларували 1974 херсонця. При цьому, 993 декларанта прозвітували виключно з конституційних переконань. Ще 981 декларація надана з метою отримання права на податкову знижку.

Загалом городяни прозвітували про 209 млн грн отриманих статків та майже 5 млн грн сплаченого податку на доходи фізичних осіб.

При цьому, ще 44 млн грн доходу задекларували херсонці, котрі прагнуть  скористатися податковою знижкою. У своїх деклараціях вони відобразили 7,5 млн грн понесених витрат та майже 1,1 млн грн податку до повернення. Майже 75% таких декларацій вже оброблено, а декларантам на рахунки повернуто 800 тис. грн зайво сплаченого податку.

 Добровільна сплата ЄСВ фермерськими господарствами

Членів фермерського господарства, особистого селянського господарства не віднесено до переліку платників єдиного внеску, визначеного частиною першою ст. 4 Закону про ЄСВ. При цьому вони мають право на добровільну сплату єдиного внеску.

Добровільна сплата єдиного внеску забезпечить цим особам (залежно від обраного виду страхування) право на загальнообов’язкове державне страхування на випадок безробіття, у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами на поховання, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, та пенсійне страхування.

Такі суб’єкти можуть самостійно визначити для себе суму ЄСВ, з якої нараховуватиметься єдиний внесок. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою, ніж розмір мінімального страхового внеску.

Залежно від обраного виду страхування мінімальній страховий внесок складає:

- для пенсійного страхування – з 01.01.2015 по 30.11.2015 – 417,18 грн, а з 01.12.2015 по 31.12.2015 – 472,65 грн;

- для соціального страхування на випадок безробіття – з 01.01.2015 по 30.11.2015 – 6,09 грн, а з 01.12.2015 по 31.12.2015 – 6,89 грн;

- для соціального страхування у зв’язку з втратою працездатності та витратами, зумовленими похованнями – з 01.01.2015 по 30.11.2015 – 20,71 грн, а з 01.12.2015 по 31.12.2015 – 23,43 грн;

- для соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання – з 01.01.2015 по 30.11.2015 – 19,61 грн, а з 01.12.2015 по 31.12.2015 – 22,19 гривень.

У разі обрання всіх чотирьох видів страхування – з 01.01.2015 по 30.11.2015 – 464,18 грн, а з 01.12.2015 по 31.12.2015 – 525,16 грн/

       Херсонці активно звертаються до податкової за довідками про доходи

І ця активність зросла вдвічі у порівнянні із січнем-квітнем минулого року. Зокрема, цього року в ДПІ у м. Херсоні видано 2699 довідок про доходи громадян, тоді як минулого року лише 1341 довідку.

Зазначимо, що довідка про доходи громадян у переважній більшості використовується з метою заповнення декларації про майновий стан, коли громадянин не знає скільки доходів він отримав у минулому році. Для отримання такої довідки громадянину необхідно подати заяву до контролюючого органу за місцем проживання, місцем отримання доходів або за місцезнаходженням іншого об’єкта оподаткування такого громадянина.

У ній зазначаються наступні відомості: джерело отримання доходів; об’єкти оподаткування; сума нарахованих та/або отриманих доходів; сума нарахованих та/або сплачених податків; інформація про податкову знижку та податкові пільги платника податків.

Анулювали реєстрацію ПДВ?! – некомпенсована сума бюджетного відшкодування анулюванню не підлягає

У разі наявності у платника ПДВ, реєстрація якого анулюється, податкових зобов’язань за результатами останнього податкового періоду, така сума податку враховується в суму зменшення бюджетного відшкодування, а в разі його відсутності платник зобов’язаний погасити суму податкових зобов’язань або податкового боргу з цього податку, що виникли до такого анулювання, за їх наявності, незалежно від того, залишатиметься така особа зареєстрованою як платник цього податку на день сплати такої суми податку чи ні (стаття 184 Податкового кодексу України, далі - ПКУ).

Якщо за результатами останнього податкового періоду особа має право на отримання бюджетного відшкодування, таке відшкодування надається протягом строків, визначених р. V ПКУ, незалежно від того, чи буде така особа залишатися зареєстрованою як платник цього податку на дату отримання такого бюджетного відшкодування.

Два десятка міських бізнесменів легалізували свої доходи в рамках „податкового компромісу”

За період дії Закону України „Про застосування податкового компромісу” 24 представники херсонського бізнесу скористались можливістю легалізувати свої доходи. Вони подали до ДПІ у м. Херсоні 42 заяви та уточнюючих розрахунків, згідно з якими їхні податкові зобов’язання збільшено на 13,4 млн грн, із них 4,1 млн грн з податку на прибуток і 9,3 млн грн з ПДВ. За наданими розрахунками держбюджет поповниться на 672 тис. гривень. Наразі ця сума вже сплачена до держбюджету.

Херсонці соціально застраховані на суму понад 437 млн гривень

Цього року херсонські страхувальники, відповідальні за сплату ЄСВ, перерахували 437 млн грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Зокрема, лише протягом квітня на соціальні видатки надійшло 126 млн грн херсонського ЄСВ.

Нагадаємо, що єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування – це консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Двадцять херсонців “перевірили пульс” податкової

Цього року на “Пульс” надійшло 20 звернень від херсонських платників податків. У переважній більшості телефонували представники юридичних осіб – 11 разів, громадяни – 6 разів. Ще три дзвінки надійшли від місцевих підприємців.

Зазначимо що у минулому році в аналогічний період “гаряча лінія” зафіксувала лише 16 звернень.

Основні питання, що хвилювали херсонців, стосувались подання електронної звітності, реєстрації податкових накладних, процесу проведення перевірки, надання довідок про доходи, а також податкових консультацій і роз’яснень. 

На всі звернення відповіді надані у встановлений законодавством строк.

Нагадаємо, що “Пульс” це антикорупційний сервіс Державної фіскальної служби України. За номером телефону (044)284-00-07 херсонці мають можливість цілодобово повідомляти про неправомірні дії або бездіяльність працівників фіскальної служби.

Як правильно заповнити платіжне доручення при перерахуванні коштів на спецрахунок ПДВ?

Відповідно до пункту 2 статті 2001 Податкового кодексу України платникам податку автоматично відкриваються рахунки в системі електронного адміністрування податку на додану вартість.

У разі перерахування коштів з власного поточного рахунку на електронний рахунок у системі електронного адміністрування ПДВ, платіжне доручення оформляється платником за формою, наведеною в додатку 2 до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої Постановою НБУ №22 від 21.04.2004.

Зокрема: у полі «Отримувач» необхідно заповнювати назву платника; у полі  «Код» необхідно заповнювати код за ЄДРПОУ платника; у полі «Банк отримувача» необхідно заповнювати «Казначейство України (ел. адм. подат.)»; у полі «Код банку» необхідно заповнювати «899998»; у полі «№ рахунку» необхідно заповнювати номер рахунку, вказаний в електронному повідомленні або отриманий в Центрі обслуговування платників за основним місцем обліку.

Прес-служба ДПІ у м. Херсоні

ГУ ДФС у Херсонській області

Ірина Приходько + 380 (552) 32-74-02

Елчин Піралієв +380 (66) 293-11-75