Якщо вам відмовляють у прийнятті звітності

Платник податків зобов’язаний за кожний встановлений Кодексом звітний період, у якому виникають об’єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог ст. 49 Податкового кодексу України подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є. Звертаємо увагу платників, що прийняття податкової декларації є обов’язком контролюючого органу. Під час прийняття податкової декларації уповноважена посадова особа контролюючого органу, в якому перебуває на обліку платник податків, зобов’язана перевірити наявність та достовірність заповнення всіх обов’язкових реквізитів, передбачених пунктами 48.3 та 48.4 статті 48 Податкового кодексу України. Інші показники, зазначені в податковій декларації платника податків, до її прийняття перевірці не підлягають. За умови дотримання платником податків вимог законодавства контролюючий орган, в якому перебуває на обліку платник податків, реєструє податкову декларацію платника датою її фактичного отримання. У разі якщо платник податків подав декларацію, яка була заповнена з порушенням вимог п. 48.3 та 48.4 статті 48 ПКУ, контролюючий орган зобов’язаний надати такому платнику податків письмове повідомлення про відмову у прийнятті його податкової декларації із зазначенням причин відмови за умови: отримання такої податкової декларації поштою або засобами електронного зв’язку – протягом п’яти робочих днів з дня її отримання; особисто від платника податку або його представника – протягом трьох робочих днів з дня її отримання. При отриманні відмови контролюючого органу у прийнятті податкової декларації платнику податків надано право: подати податкову декларацію та сплатити штраф у разі порушення строку її подання або оскаржити рішення контролюючого органу у порядку, передбаченому статтею 56 ПКУ. Слід зауважити, що незалежно від наявності відмови у прийнятті податкової декларації платник податків повинен погасити податкове зобов’язання, самостійно визначене ним у такій податковій декларації, протягом строків, установлених цим ПКУ.

 Щодо перевірок суб’єктів господарської діяльності

Протягом двох років, в 2015 та 2016, накладено заборону на перевірки суб’єктів господарської діяльності, у разі якщо обсяг доходу такого СГД за попередній календарний рік менше 20 млн. гривень. Закон стверджує, що перевірки можливі лише за заявою СГД чи дозволом КМ України. Значна частина підприємств та підприємців протягом двох років не зможе побачити працівника контролюючих органів, що завітав до них з перевіркою. Але є й суб’єкти господарювання, види діяльності та об’єкти оподаткування, щодо яких заборона на перевірки не поширюються. Такими є виробники та продавці підакцизних товарів, платники єдиного податку другої і третьої груп з питань дотримання порядку застосування РРО. Мораторій не стосуватиметься перевірки повноти нарахування та сплати податку на доходи фізичних осіб, єдиного соціального внеску, відшкодування податку на додану вартість.

 Хто не платить податок на прибуток?

Відповідно до п.п. 14.1.121 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) неприбуткові підприємства, установи та організації - підприємства, установи та організації, основною метою діяльності яких є не одержання прибутку, а провадження благодійної діяльності та меценатства і іншої діяльності, передбаченої законодавством. Згідно з п.п. 1, 2 п.п. 133.1.1 п. 133.1 ст. 133 ПКУ бюджетні установи, громадські об’єднання, політичні партії, релігійні, благодійні організацій, об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, асоціації власників жилих будинків, житлово-будівельних кооперативи, пенсійні фонди, метою яких не може бути одержання і розподіл прибутку серед засновників, членів органів управління, інших пов’язаних з ними осіб, а також серед працівників таких організацій, не є платниками податку на прибуток. З метою оподаткування центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, веде реєстр зазначених установ та організацій. Установи та організації, які зазначені у п.п. 1 і 2 п.п. 133.1.1 п. 133.1 ст. 133 ПКУ, не є платниками податку на прибуток лише після внесення таких установ та організацій до Реєстру неприбуткових організацій та установ контролюючими органами в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.

 Право на нарахування податкової знижки не переноситься

Західна ОДПІ м. Харкова нагадує студентам про можливість до 31 грудня 2015 року подати документи на отримання податкової знижки за навчання. І звертає увагу, якщо платник податку до кінця податкового року не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься. Платник податків, який навчається в декількох навчальних закладах України має право скористатися податковою знижкою на навчання. Платники податків які навчаються за кордоном права на податкову знижку в частині витрат у вигляді суми коштів, сплачених на користь закордонних закладів освіти не мають.

 З початку 2015 року власниками електронного підпису від ДФС стали майже 106 тис. осіб

Протягом січня – квітня поточного року послугами Акредитованого центру сертифікації ключів ДФС скористалися 105 966 клієнтів, яким безкоштовно видано 305 104 посилених сертифікатів відкритих ключів. Зокрема, 32 421 юридична особа отримала 143 603 ключі. Ще 161 501 екземпляр електронного підпису видано фізичним особам. За вказаний період послугами Центру скористалось 73 545 таких платників. Всього з початку діяльності Акредитований центр сертифікації ключів ДФС обслуговує 3 млн. 512 тис. 820 посилених сертифікатів відкритих ключів. Нагадаємо, що у зв’язку зі зміною найменування АЦСК ІДД ДФС сформовано нові технологічні сертифікати центру та серверів центру, які необхідно додати до файлового сховища програмного забезпечення, що використовується для накладення електронного цифрового підпису на електронні документи. Завантажити повний перелік актуальних технологічних сертифікатів АЦСК ІДД ДФС можна у розділі «Сертифікати АЦСК» офіційного інформаційного ресурсу.

Порядок сплати ПДВ до бюджету з 01.01.2015 року

З урахуванням змін, внесених до Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» (далі – Закон № 71), які набрали чинності 01.01.2015, система електронного адміністрування ПДВ запроваджується поетапно (п. 35 підр. 2 розд. ХХ ПКУ): - до 1 липня 2015 року (або до дати, визначеної в окремому рішенні Верховної Ради України (далі – рішення ВРУ) про скорочення терміну перехідного періоду відповідно до п. 7 Прикінцевих положень Закону № 71) – у тестовому режимі; - з 1 липня 2015 року – на постійній основі. Пунктом 200 прим.1.6 ст. 200 прим.1 ПКУ визначено, що за підсумками звітного податкового періоду, відповідно до задекларованих в податковій декларації результатів, платником проводиться розрахунок з бюджетом у порядку, визначеному статтею 200 ПКУ. Згідно із п. 200.2 ст. 200 ПКУ для перерахування податку до бюджету центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію податкової та митної політики, надсилає органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриті рахунки платників у системі електронного адміністрування ПДВ, реєстр платників, в якому зазначаються назва платника, податковий номер та індивідуальний податковий номер платника, звітний період та сума податку, що підлягає перерахуванню до бюджету. На підставі такого реєстру орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриті рахунки платників у системі електронного адміністрування ПДВ, не пізніше останнього дня строку, встановленого ПКУ для самостійної сплати податкових зобов’язань, перераховує суми податку до бюджету. Таким чином, сплата ПДВ до бюджету за грудень 2014 року, січень 2015 року та ІV квартал 2014 року здійснюється з поточних рахунків платників податку безпосередньо на бюджетні рахунки. За звітні податкові періоди, починаючи з лютого місяця 2015 року та І кварталу 2015 року перерахування сум податку до бюджету здійснюється у порядку, визначеному п. 200.2 ст. 200 ПКУ, з рахунків в системі електронного адміністрування ПДВ.

 Щодо сплати авансових внесків з податку на прибуток у 2015 році

ГУ ДФС у Харківській області нагадує, що Законом України від 28 грудня 2014 року № 71 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», який набрав чинності з 01.01.2015, внесено зміни до п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) в частині сплати щомісячних авансових внесків з податку на прибуток підприємств. Водночас п. 9 підр. 4 р. ХХ «Перехідні положення» ПКУ визначено, що у січні - грудні 2015 року та січні - травні 2016 року платники зобов’язані сплачувати щомісячні авансові внески з податку на прибуток підприємств відповідно до п. 57.1 ст. 57 ПКУ у редакції, що діяла до 1 січня 2015 року. При цьому сума щомісячних авансових внесків за березень - травень 2016 року обчислюється у розмірі не менше 1/12 нарахованої суми податку на прибуток підприємств за 2014 звітний (податковий) рік. Згідно з п. 57.1 ст. 57 ПКУ, у редакції, що діяла до 1 січня 2015 року, платники податку на прибуток (крім новостворених, виробників сільськогосподарської продукції, неприбуткових установ (організацій) та платників податків, у яких доходи, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування, за останній річний звітний податковий період не перевищують 10 мільйонів гривень) щомісяця сплачують авансовий внесок з податку на прибуток у порядку і в строки, які встановлені для місячного податкового періоду, у розмірі не менше 1/12 нарахованої до сплати суми податку за попередній звітний (податковий) рік без подання податкової декларації. Таким чином, сплачувати авансові внески з податку на прибуток у 2015 році буде ще потрібно включно до 29 травня за травень, до 30 червня за червень, до 30 липня за липень, до 28 серпня за серпень, до 30 вересня за вересень, до 30 жовтня за жовтень, до 30 листопада за листопад та до 30 грудня за грудень.

 Громада Харківщини направила на «соціалку» більше 2,7 млрд. гривень ЄСВ

Як повідомили в ГУ ДФС у Харківській області, з початку поточного року бізнес-спільнота Харківщини вже спрямувала на казначейські рахунки області 2 726,6 млн. грн. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Тільки протягом квітня 2015 року показник по сплаті соціального внеску сягнув 774,2 мільйона гривень. З них 63,9 % або 494,7 мільйона гривень єдиного соціального внеску надійшло від платників м. Харкова. Найбільш активно наповнювали бюджет фондів соціального страхування та Пенсійного фонду: - управління «Укрбудгаз», - ПАТ «Укргазвидобування», - філія ГУ «Шебелинкагазвидобування» ПАТ «Укргазвидобування», - Зміївська теплова електрична станція ПАТ «Центренерго», - НУ «Юридична академія України» ім. Я. Мудрого», - Харківська філія ПАТ «Укртелеком», -«Харківський університет повітряних сил ім.Івана Кожедуба», -КП «Харківський метрополітен». Для платників в органах фіскальної служби Харківщини створені умови для зручного звітування з ЄСВ. Так з початку року, із загальної кількості поданих звітів – 119,3 тисячі або 89,7 % надіслано саме в електронному вигляді за допомогою мережі Інтернет. Своєчасна сплата єдиного внеску гарантує громадянам Харківщини право на соціальний захист. Зокрема, захищені соціальні гарантії для кожного на випадок безробіття, нещасних випадків чи професійних захворювань, пенсійне забезпечення та інші виплати.

 «Акциз-2015»: робота без перерви

Працівники податкової міліції Харківщини у рамках комплексу широкомасштабних заходів під умовною назвою «Акциз-2015» продовжують активну боротьбу із незаконними продажами тютюнової та лікеро-горілчаної продукції. З метою посилення державного контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів і детінізації вказаного ринку оперативники не зупиняли роботу і у травневі свята. Так, за цей час було виявлено 14 фактів незаконного продажу цигарок та горілки. Про це повідомляє виконуючий обов’язки начальника оперативного управління ГУ Міндоходів у Харківській області Дмитро Резніченко. «Для торгівлі тютюновою та лікеро-горілчаною продукцією у підприємця має бути відповідна ліцензія та реєстрація в якості суб’єкту господарської діяльності. Крім цього, на продукції мають бути марки акцизного податку, які підтверджують легальність продукції, - наголошує Дмитро Резніченко, - Податкова ж міліція веде активну боротьбу з тими підприємцями, які ігнорують вимоги українського законодавства». Так під час травневих свят податківці вилучили лікеро-горілчані вироби на загальну суму близько 27 тис. грн. та тютюнову продукцію на загальну суму більше 462 тис грн.. «Відповідно кожного з цих підприємців складено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 164 КУпАП», - зазначає Дмитро Резніченко.

 Он-лайн сервіс „Податковий асистент”

З метою упередження ризиків при формуванні платниками податків податкової звітності та недопущення їх виникнення у майбутньому Державною фіскальною службою України запроваджено сервіс «Податковий асистент» для платників податків, які надсилають свою звітність до фіскальних органів у електронній формі, без надходження запиту від платника податків. В основі роботи сервісу лежить моніторинг господарської діяльності платників податків (фактично податковий аудит), за результатами якого при виявленні податкових ризиків, платникам податків надсилається інформаційне повідомлення. Персоніфіковані розсилки здійснюються щомісячно. Листування є індивідуальним та повністю конфіденційним.

 Наближається останній день подання звіту з РРО

Нагадуємо, що 15 травня 2015 року закінчується термін подання: - звіту про використання РРО та книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) (форма № ЗВР-1) за квітень 2015 року, якщо не передбачено подання інформації по дротових або бездротових каналах зв'язку; - довідки про використані розрахункові книжки за квітень 2015 року. Зазначену звітність подають відповідно до п. 7 ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.

Заповнення поля декларації з ПДВ «Реквізити спеціального рахунка» - обов’язкова умова системи електронного адміністрування

При заповненні рядка 25.2 декларацій 0121-0123, 0130 обов’язковим є заповнення поля декларації "****Реквізити спеціального рахунку". Зокрема, платники повинні вказати № спецрахунку, дані банку/органу, в якому відкрито рахунок (найменування, ЄДРПОУ, МФО). Ця вимога є обов’язковою для платників, які перебувають на спеціальному режимі оподаткування у сільському господарстві, для забезпечення перерахування на цей рахунок коштів з електронного рахунку платника. Перерахування коштів в електронній системі адміністрування ПДВ здійснюється на підставі реєстру, який автоматично формується ДФС України на основі поданих платниками податкових декларацій з ПДВ та надсилається Державній Казначейській службі України. Перерахування суми податку до бюджету та/або на спеціальні рахунки платників податку з їх електронних рахунків здійснюється Казначейством в межах залишку таких коштів на електронних рахунках (пункт 21 Порядку №569). Нагадуємо, що спеціальний режим оподаткування у сільському господарстві визначений статтею 209 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VI (із змінами та доповненнями).

 Подаємо звітність в електронному кабінеті

Західна ОДПІ м. Харкова звертає увагу платників на те, що на веб-порталі ДФС України в режимі он-лайн функціонує сервіс – електронний кабінет платника податків. За допомогою даного сервісу можна формувати податкову звітність з будь-якого комп’ютера, підключеного до мережі Інтернет. Платник має змогу підготувати, заповнити і надіслати звітність в електронному вигляді та одразу отримати квитанцію про її прийняття (або неприйняття). Для зручності податкова звітність подається одним пакетом: декларація з усіма додатками. На кожен прийнятий пакет документів надсилається одна квитанція про прийняття декларації. Сервіс зорієнтовано на зручність і допомогу платнику податків у формуванні його податкових звітів і своєчасній сплаті коштів до бюджету.

 Звіт про суми нарахованого єдиного внеску за новою формою подається за травень

Звітність за новою формою подаватиметься платниками єдиного внеску, починаючи з 01.06.2015 р. (звіти за травень 2015 р.). Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затверджено наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435. Нагадуємо, що страхувальники, для яких звітним періодом є календарний місяць, зобов'язані формувати та подавати до фіскальних органів Звіт протягом 20 календарних днів, що настають за останнім днем звітного періоду. Звітність за квітень 2015 р. (у травні 2015 р.) подається за формами звітності, які були затверджені наказом Міністерства доходів і зборів України від 09.09.2013 р. № 454.

 З початку року сплачено 55,7 млрд. грн. єдиного внеску

Протягом перших чотирьох місяців поточного року надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування склали 55,7 млрд. грн. Зокрема, у квітні сплачено 15,6 млрд. гривень. Єдиний внесок засобами програмного забезпечення автоматично розподіляється Державною казначейською службою України за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування відповідно до визначених пропорцій та перераховується за призначенням – на рахунки, відкриті в Державній казначейській службі на ім’я фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування і пенсійного страхування. Нагадаємо, що з 1 січня 2015 року набрав чинності Закон України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці”.

 Західна ОДПІ: обговорення актуальних тем під час зустрічі з представниками бізнесу.

Днями відбулася чергова зустріч в.о. начальника Західної ОДПІ м. Харкова Світлани Хайхан з представниками бізнесу Ленінського та Жовтневого районів. Приводом зустрічі стали нововведення щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. „З 1 липня 2015 р. при продажу товарів, наданні послуг, в тому числі через мережу Інтернет, для категорії платників, що сплачують єдиний податок та знаходяться на ІІІ групі застосування РРО є обов’язковим, - підкреслила керівник інспекції, - для платників єдиного податку ІІ групи такі зміни настають з 01 січня 2016 року”. Платники єдиного податку другої і третьої (фізичні особи-підприємці) груп, крім визначених у пункті 296.10 Податкового кодексу України, які з 1 січня 2015 року до 30 червня 2015 року включно почали застосовувати у власній господарській діяльності зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО, з дати початку застосування РРО до 1 січня 2017 року звільняються від проведення відповідно до норм ПКУ перевірок з питань дотримання порядку застосування РРО. Посадовець також повідомила про оновлення Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій, який затверджений наказом ДФС України №302 від 27.04.2015. Також, не залишилися поза увагою і розгляд питань подання звітності засобами телекомунікаційного зв’язку, отримання безкоштовних ключів електронного цифрового підпису та своєчасної сплати податків і зборів. На завершення зустрічі Світлана Хайхан зазначила, що у нинішніх умовах актуальною темою сьогодення є боротьба з виплатою заробітної плати у „конвертах”, реалізація гарантій оплати праці та організація заходів недопущення виникнення заборгованості з виплати заробітної плати. Підприємства, установи, організації та громадяни – суб’єкти підприємницької діяльності, при виплаті заробітної плати повинні дотримуватись чинного законодавства, нести відповідальність за навмисне ухилення від сплати податків і порушення норм законодавства щодо виплати заробітної плати.

 Як оподатковуються ПДФО доходи, нараховані на користь ФО у вигляді дивідендів

Відповідно до п.п. 164.2.8 п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються пасивні доходи (крім зазначених у п.п. 165.1.2 та 165.1.41 п. 165.1 ст. 165 ПКУ). Під терміном «пасивні доходи» для цілей цього розділу слід розуміти, зокрема такі доходи, як дивіденди (п.п. 167.5.3 п. 167.5 ст. 167 Кодексу). Доходи у вигляді дивідендів оподатковуються відповідно до норм п. 170.5 ст. 170 ПКУ. Пасивні доходи, у тому числі нараховані у вигляді дивідендів по акціях та/або інвестиційних сертифікатах, що виплачуються інститутами спільного інвестування оподатковуються за ставкою 20 відсотків.Доходи у вигляді дивідендів по акціях та корпоративних правах, нараховані резидентами-платниками податку на прибуток підприємств (крім доходів у вигляді дивідендів по акціях, інвестиційних сертифікатах, які виплачуються інститутами спільного інвестування) оподатковуються за ставкою 5 відсотків. Дивіденди, нараховані на користь фізичних осіб ( у тому числі нерезидентів) за акціями або іншими корпоративними правами, які мають статус привілейованих або інший статус, що передбачає виплату фіксованого розміру дивідендів чи суми, яка є більшою за суму виплат, розраховану на будь-яку іншу акцію (корпоративне право), емітовану таким платником податку, прирівнюється з метою оподаткування до виплати заробітної плати, та оподатковуються за ставками 15 та 20 відсотків. У разі якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку - отримувача, який зобов’язаний подати річну податкову декларацію, та оподатковується за ставками 15 відсотків та/або 20 відсотків.

При заповненні рядка 25.2 декларацій 0121-0123, 0130 обов’язковим є заповнення поля декларації Реквізити спеціального рахунку". Зокрема, платники повинні вказати № спецрахунку, дані банку/органу, в якому відкрито рахунок (найменування, ЄДРПОУ, МФО). Ця вимога є обов’язковою для платників, які перебувають на спеціальному режимі оподаткування у сільському господарстві, для забезпечення перерахування на цей рахунок коштів з електронного рахунку платника. Перерахування коштів в електронній системі адміністрування ПДВ здійснюється на підставі реєстру, який автоматично формується ДФС України на основі поданих платниками податкових декларацій з ПДВ та надсилається Державній Казначейській службі України. Перерахування суми податку до бюджету та/або на спеціальні рахунки платників податку з їх електронних рахунків здійснюється Казначейством в межах залишку таких коштів на електронних рахунках (пункт 21 Порядку №569). Нагадуємо, що спеціальний режим оподаткування у сільському господарстві визначений статтею 209 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VI (із змінами та доповненнями).

 Про застосування ставки ПДВ у розмірі 7 % до операцій з постачання лікарських засобів

Згідно з пп. "в" п. 193.1 ст. 193 Податкового кодексу України до операцій з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні та внесених до Державного реєстру лікарських засобів, а також медичних виробів за переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України, застосовується ставка податку на додану вартість у розмірі 7 %. Таким чином, для застосування ставки податку на додану вартість у розмірі 7 % до операцій з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів такі препарати мають бути: - дозволені для виробництва і застосування в Україні; - внесені до Державного реєстру лікарських засобів. У разі якщо під час здійснення операцій з постачання на митній території України та/або ввезення на митну територію України лікарських засобів не дотримано хоча б однієї із зазначених умов, тобто такі ліки не дозволені для виробництва і застосування в Україні або їх не внесено до Державного реєстру лікарських засобів, операції з постачання таких препаратів та їх ввезення на митну територію України оподатковуються податком на додану вартість у загальновстановленому порядку за ставкою 20 %.

Від харків’ян на підтримку армії надійшло 241,5 мільйонів гривень

Як повідомили у фіскальній службі області, таку суму сплатили жителі Харківщини з серпня 2014 року, коли почав нараховуватись військовий збір в Україні.  Значну частку надходжень в загальний вклад внесли платники міста Харкова, які спрямували до державної скарбниці 148,5 млн. гривень. Не менш активними у підтримці української армії були платники і районних центрів Харківщини, які забезпечили надходження у сумі 93 млн. грн. Також в ГУ ДФС у Харківській області розповіли, що з початку поточного року платники Харківщини  вже встигли поповнити бюджет майже  на 117 млн.грн. Зокрема у квітні було зібрано близько 34 млн. гривень. Нагадаємо, що з 13 березня набрав чинності Закон України, яким внесено зміни до порядку сплати військового збору. Відповідно до його норм підлягають оподаткуванню збором сума доходів, отриманих платником податку у вигляді процентів, дивіденди, доходи від операцій з валютними цінностями, за здані (продані) ним вторинну сировину, побутові відходи, брухт кольорових металів, інвестиційний прибуток тощо.

Останній день надання податкової декларації за І квартал 2015 року платниками єдиного податку третьої групи - 12 травня

ГУ ДФС у Харківській області нагадує, що настає граничний термін надання податкової декларації платника єдиного податку третьої групи юридичних та фізичних осіб за І квартал 2015 року. Згідно з п. 296.3 ст. 296 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платники єдиного податку третьої групи подають до контролюючого органу податкову декларацію платника єдиного податку у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду. Тобто протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя) (п.п. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 ПКУ). Останній день надання звітності припадає на святковій день 10 травня 2015 року. Відповідно до п. 49.20. ПКУ якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем. Таким чином надати декларацію платникам єдиного податку необхідно не пізніше 12 травня 2015 року. При цьому, платники єдиного податку третьої групи сплачують єдиний податок протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал (п. 295.3 ст. 295 ПКУ). Тобто останній день сплати єдиного податку за І квартал 2015 року юридичними та фізичними особами  - підприємцями, віднесеними до третьої групи, 20 травня 2015 року Сплата єдиного податку платниками третьої групи здійснюється за місцем податкової адреси (п. 295.4 ст. 295 ПКУ).

 Порядок реєстрації в ЄРПН розрахунків коригування до податкової накладної

Якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, зареєстрованому в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН). У випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, не пов’язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг постачальник товарів/послуг складає розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної, у якому зазначаються виправлені дані. Розрахунок коригування, складений постачальником товарів (послуг) до податкової накладної, яка видана їх отримувачу, підлягає реєстрації в ЄРПН: - постачальником товарів/послуг, якщо передбачається збільшення суми компенсації їх вартості на користь такого постачальника (продавця) або якщо коригування кількісних та вартісних показників у підсумку не змінює суму компенсації; - отримувачем (покупцем) товарів/послуг, якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, для чого постачальник надсилає складений розрахунок коригування отримувачу (покупцю). Розрахунки коригування, що складаються до усіх податкових накладних, які були складені до 01.02.2015 р, а також розрахунки коригування до податкових накладних, які не видаються отримувачу (покупцю) - платнику податку, підлягають реєстрації в ЄРПН постачальником. Розрахунок коригування, що складається до податкової накладної, яка була складена отримувачем (покупцем) послуг від нерезидента, місце постачання яких розташоване на митній території України, підлягає реєстрації в ЄРПН отримувачем (покупцем) таких послуг. Вищезазначений порядок передбачений п. 192.1 Податкового кодексу України та «Порядком заповнення податкової накладної», затвердженого наказом МФУ від 22.09.2014 №957.

 Середній заробіток мобілізованих не оподатковується

Законодавчо визначено, що дохід, отриманий мобілізованими працівниками за рахунок коштів державного бюджету у вигляді компенсації в межах середнього заробітку, не включається до оподатковуваного доходу такого працівника. Також не нараховується та не утримується єдиний внесок з таких виплат. Для виплати компенсації підприємство, установа або організація подає щомісяця до 15 числа органу соціального захисту населення звіт про фактичні витрати на виплату середнього заробітку працівникам. Звіт необхідно погодити з районним (міським) військовим комісаріатом, який здійснював призов працівника на військову службу. Нагадаємо, Кабінет Міністрів України постановою від 04.03.2015 № 105 затвердив Порядок виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період. Цей Порядок визначає механізм виплати зазначеної компенсації за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті.

 Повернення товару після 1095 днів необхідно відобразити в декларації з ПДВ

Західна ОДПІ м. Харкова повідомляє, що при поверненні покупцем товарів, з дати придбання яких минуло більше 1095 днів, така операція визнається операцією з постачання, за якою мають бути нараховані податкові зобов’язання. Таке постачання відображається у податковій декларації з ПДВ за звітний (податковий) період, в якому відбулося повернення товарів продавцю. Податкове зобов’язання продавцем зменшуватися не повинно. Нагадаємо, особливості визначення бази оподаткування в окремих випадках (порядок коригування податкових зобов’язань та податкового кредиту) передбачено статтею 192 Податкового кодексу.

Які види доходів отримують громадяни не від податкових агентів?

Дохід у вигляді вартості успадкованого майна (кошти, майно, майнові чи немайнові права) (підлягає декларуванню з відповідним оподаткуванням, крім спадкоємців-нерезидентів, які зобов'язані сплатити податок до нотаріального оформлення об'єктів спадщини та спадкоємців, які отримали у спадщину об'єкти, що оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб, а також іншими спадкоємцями - резидентами, які сплатили податок до нотаріального оформлення об'єктів спадщини) (п. 174.3 ст. 174 Кодексу); - дохід у вигляді подарунку від фізичних осіб (або в результаті укладання договору дарування) (підлягає декларуванню з відповідним оподаткуванням, крім обдарованих - нерезидентів, які зобов'язані сплатити податок до нотаріального оформлення договору дарування та обдарованих - резидентів, які отримали подарунок, що оподатковується за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб, а також іншими обдарованими (резидентами), які сплатили податок до нотаріального оформлення об’єктів дарування) (п. 174.6 ст. 174 Кодексу); - дохід, отриманий орендодавцем при наданні нерухомості в оренду (суборенду), якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб'єктом господарювання (пп.170.1.5 п. 170.1 ст. 170 Кодексу); - дохід, отриманий орендодавцем при наданні рухомого майна в оренду (суборенду), якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб'єктом господарювання (пп.164.2.2 п. 164.2 ст. 164 Кодексу); - дохід від операцій з відчуження нерухомого майна за рішенням суду (особою, у власності якої перебував об'єкт нерухомості, відчужений за рішенням суду про зміну власника та перехід права власності на таке майно); - дохід від операцій з продажу (обміну) двох і більше об’єктів рухомого майна; дохід від операцій з відчуження рухомого майна за рішенням суду (у разі ухвалення судом, третейським судом рішення про зміну власника та перехід права власності на рухоме майно (п. 173.4 ст. 173 Кодексу). Крім резидентів, які сплатили податок до нотаріального оформлення договору купівлі – продажу (міни), у разі нотаріального посвідчення угоди; - доходи отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції (доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих для ведення особистого селянського господарства та/або земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості) в розмір більше2 гектарів(пп. 165.1.24 п. 165.1 ст. 165 Кодексу); - дохід, отриманий від вирощеної продукції тваринництва безпосередньо платником податку, що перевищує 100 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року при наявності довідки. Крім, того якщо таким платником податку не підтверджено самостійне вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва, доходи від продажу якої він отримав, такі доходи підлягають оподаткуванню на загальних підставах (пп. 165.1.24 п. 165.1 ст. 165 Кодексу).

 Без яких податків працює платник єдиного податку четвертої групи.

„Відповідно до п. 297.1 ст. 297 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) юридичні особи - платники єдиного податку четвертої групи звільняються від обов'язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з таких податків і зборів: - податку на прибуток підприємств; - податку на додану вартість з операцій з постачання товарів, робіт та послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, крім податку на додану вартість, що сплачується платниками єдиного податку четвертої групи; - податку на майно (в частині земельного податку), крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються платниками єдиного податку четвертої групи для ведення сільськогосподарського товаровиробництва; - рентної плати за спеціальне використання води платниками єдиного податку четвертої групи. Згідно з п. 297.2 ст.297 ПКУ, нарахування, сплата та подання звітності з податків і зборів інших, ніж зазначені у п.297.1 ст.297 ПКУ, здійснюються платниками єдиного податку в порядку, розмірах та у строки, встановлені ПКУ. При ввезенні товарів на митну територію України податки і збори та митні платежі сплачуються платником єдиного податку на загальних підставах відповідно до закону”, - про це повідомив начальник управління оподаткування фізичних осіб Західної ОДПІ м. Харкова Юрій Бондаренко. Платник єдиного податку виконує передбачені ПКУ функції податкового агента у разі нарахування (виплати, надання) оподатковуваних податком на доходи фізичних осіб доходів на користь фізичної особи, яка перебуває з ним у трудових або цивільно-правових відносинах (п.297.3 ст.297 ПКУ).

Обчислення земельного податку для об’єднання співвласників багатоквартирних будинків.

Якщо відповідних рішень місцевими радами не прийнято, платникам земельного податку у 2015 р. необхідно обчислювати суми податкових зобов’язань із застосуванням ставок, які діяли до 31.12.2014 р. (пп. 12.3.5 п. 12.3 ст. 12 Податкового кодексу), з урахуванням коефіцієнта індексації. Пунктом 276.1 ст. 276 цього Кодексу в редакції, що діяла до 01.01.2015 р., встановлено, що податок за земельні ділянки, зайняті житловим фондом, справляється у розмірі 3 % від суми земельного податку, обчисленого згідно з статтями 274 та 275 Кодексу. Земельні ділянки в межах населених пунктів, які використовуються для розміщення житлової забудови, належать згідно зі ст. 38 Земельного кодексу України до земель житлової та громадської забудови. Отже, у 2015 р. сума земельного податку для об’єднання співвласників багатоквартирних будинків розраховується за ставкою 3 % від суми земельного податку, обчисленого за повною ставкою, встановленою для земель населених пунктів з урахуванням коефіцієнта індексації 1,249 згідно з нормами ст. 289 Податкового кодексу лише у випадку, якщо місцевою радою не прийнято відповідного рішення і не визначено інших умов оподаткування. 

 ФОП, яка отримала свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю не може перебувати на спрощеній системі оподаткування

Адвокатською діяльністю визнається незалежна професійна діяльність адвоката зі здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги клієнту. До інших видів правової допомоги відносяться види адвокатської діяльності з надання правової інформації, консультацій та роз’яснень з правових питань, правового супроводу діяльності клієнта, складення заяв, скарг, процесуальних та інших документів правового характеру, спрямованих на забезпечення реалізації прав, свобод і законних інтересів клієнта, недопущення їх порушень, а також на сприяння їх відновленню в разі порушення (пп.6 п.1 ст.1 Закону №5076).Відповідно до пп.14.1.226 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-IV із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) незалежна професійна діяльність - це участь фізичної особи у науковій, літературній, артистичній, художній, освітній або викладацькій діяльності, діяльність лікарів, приватних нотаріусів, адвокатів, арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів), аудиторів, бухгалтерів, оцінщиків, інженерів чи архітекторів, особи, зайнятої релігійною (місіонерською) діяльністю, іншою подібною діяльністю за умови, що така особа не є працівником або фізичною особою - підприємцем та використовує найману працю не більш як чотирьох фізичних осіб. Пунктом 291.3 ст.291 ПКУ визначено, що обрати спрощену систему оподаткування може юридична особа чи фізична особа - підприємець. Виходячи з викладеного фізична особа, яка здійснює незалежну адвокатську діяльність, не може бути підприємцем у межах такої адвокатської діяльності та обрати спрощену систему оподаткування, обліку та звітності. При цьому чинним законодавством не заборонено фізичній особі, яка здійснює незалежну адвокатську діяльність, бути підприємцем та здійснювати іншу підприємницьку діяльність, не заборонену законом. 

 Як оподатковується ПДВ операція з експорту товарів за ціною нижче звичайної та яким чином виписується в такому випадку податкова накладна?

Операція з експорту товарів за ціною, яка нижче звичайних цін, підлягає оподаткуванню ПДВ за нульовою ставкою. При цьому, на дату оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, платник податку повинен скласти дві податкові накладні: - одну – на суму, розраховану виходячи із фактичної ціни експортованих товарів. У верхній лівій частині такої податкової накладної робиться відповідна помітка «X» та зазначається тип причини 07 - Експортні постачання. - другу – на суму, розраховану виходячи з перевищення звичайної ціни над фактичною. У верхній лівій частині такої податкової накладної робиться відповідна помітка «X» та зазначається тип причини «01» - Складена на суму перевищення звичайної ціни над фактичною. Такі податкові накладні залишаються у продавця. При цьому, враховуючи те, що обсяг операцій, розрахований виходячи з перевищення звичайної ціни над фактичною, не формує вартості експортованого товару, нульова ставка до такого обсягу не застосовується, а тому в податковій накладній з позначкою «01» визначається сума ПДВ за основною ставкою.

Чи необхідно платнику ПДВ - покупцю коригувати податковий кредит при поверненні продавцю товарів, з моменту придбання яких минуло більше 1095 днів?

Коригувати податковий кредит покупцю не потрібно, але при поверненні таким покупцем товарів, з дати придбання яких минуло більше 1095 днів, йому необхідно визнати їх постачання та нарахувати податкові зобов’язання. Таке постачання відображається у податковій декларації з ПДВ за звітний (податковий) період, в якому відбулось повернення товарів продавцю.

 Чи має право постачальник - платник ПДВ при зменшенні суми компенсації на його користь зменшити податкові зобов’язання з ПДВ, якщо розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної не зареєстрований в Єдиному реєстрі податкових накладних?

Оскільки розрахунок коригування до податкової накладної не зареєстрований в Єдиному реєстрі податкових накладних, то підстави для зменшення податкових зобов’язань у постачальника (продавця) відсутні.

Чи нараховується єдиний внесок засновнику, який керує підприємством, діяльність якого тимчасово призупинена?

Якщо установчими документами передбачено, що на період тимчасового припинення діяльності підприємства функцію керівника виконує його засновник, однак при цьому не отримує за це винагороди (доходу), то єдиний внесок не нараховується.

Чи повинні застосовувати фізичні особи-підприємці на спрощеній системі оподаткування РРО?

З 01.07.2015 р. при продажу товарів, наданні послуг (в тому числі в мережі Інтернет), для категорії платників, що сплачують єдиний податок та знаходяться на ІІІ групі застосування РРО є обов’язковим. Для платників єдиного податку ІІ групи такі зміни настають з 01.01.2016 року. Згідно з п. 1 ст. 3 Закону України від 06.07.1995 року  № 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу, зобов’язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані в установленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку РК. Слід відмітити, що згідно п. 296.10 ст. 296 Податкового кодексу України платники єдиного податку ІІ і ІІІ (фізичні особи-підприємці) груп при здійсненні діяльності на ринках, при продажу товарів дрібно роздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, а також платники єдиного податку першої групи не застосовують реєстратори розрахункових операцій.

 Чи необхідно у фіскальному касовому чеку окремо відображати акцизний податок (5%), у зв’язку зі змінами до Податкового кодексу України з 01.01. 2015 року?

Вимогами щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 18 лютого 2002 року № 199, визначено формат та розрядність даних, що зберігається у фіскальній пам’яті реєстратора розрахункових операцій, у якому передбачено відображення не менше 6 груп з оподаткування товарів (послуг). Враховуючи п.п. 3.5 п. 3 Положення про форму та зміст розрахункових документів, затвердженого наказом ДПА України від 01.12.2000 року № 614, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.02.2001 року за № 105/5296, рядок 9 розрахункового документа (назва податку, літерне позначення ставки податку, ставка податку у відсотках, сума податку) може повторюватися відповідно до кількості податкових груп, тобто не менше Таким чином, акцизний податок з роздрібного продажу підакцизних товарів повинен відображатись у фіскальному чеку як окрема податкова група.

 Чи передбачено застосування РРО фізичними особами, які здійснюють незалежну професійну діяльність?

Відповідно до ст.9,10 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, а також граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг), при перевищенні якого застосування реєстраторів розрахункових операцій є обов'язковим, встановлюються Кабінетом Міністрів України за поданням центральних органів виконавчої влади, що забезпечують формування державної економічної, фінансової політики. Розрахункові книжки не застосовуються у випадках здійснення підприємницької діяльності. Перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій затверджено Постановою КМ України від 23.08.2000 року  № 1336 "Про забезпечення реалізації статті 10 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" п.2 якого встановлено граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг), у разі перевищення якого застосування реєстраторів розрахункових операцій є обов'язковим: в сумі 200 тис. гривень на один суб'єкт господарської діяльності.

Якщо прострочили сплату ЄСВ: самостійно нараховуємо пеню

Відповідь на це питання дає ч. 2 ст. 25 Закону про ЄСВ. Там сказано: у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків платник зобов’язаний самостійно обчислити й сплатити їх із нарахуванням пені в порядку й розмірах, визначених цією статтею. Отже, разом із перерахуванням недоїмки (недоплаченої суми) за внесками потрібно сплатити ще й пеню. Порядок розрахунку прописано ч. ч. 10 та 13 ст. 25 Закону про ЄСВ: пеню нараховують із розрахунку 0,1 % від суми недоплати за кожний день прострочення платежу. Нарахування пені починається з першого календарного дня, що настає за днем закінчення строку внесення платежу, до дня його фактичної сплати (перерахування) включно.

 15 травня 2015 року останній день подання звіту з РРО

Нагадуємо, що 15 травня 2015 року закінчується термін подання: - звіту про використання РРО та книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) (форма № ЗВР-1) за квітень 2015 року, якщо не передбачено подання інформації по дротових або бездротових каналах зв'язку; - довідки про використані розрахункові книжки за квітень 2015 року . Зазначену звітність подають відповідно до п. 7 ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.

Проведення розрахунків через мережу Інтернет

Суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов’язані видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов'язковому порядку фіскальний чек РРО. Отже, суб'єкти господарювання при здійсненні розрахунків за товари (послуги) зобов'язані застосовувати РРО, у тому числі у разі здійснення безготівкових розрахунків із використанням мережі Інтернет. При цьому розрахункові документи при продажу товарів (послуг) через мережу Інтернет видаються у випадку їх безпосереднього надання споживачу.  Водночас, якщо не визначено місце розрахунків, проведених на підставі рахунку у безготівковій формі за допомогою платіжних карт Visa і MasterCard при наданні інформаційно-консультаційних послуг, отриманні комп'ютерних та інших програм за допомогою мережі Інтернет, РРО не використовується.

 Новий реєстр РРО

ДФС затвердила новий Держреєстр РРО, дозволених для застосування в Україні (наказ ДФС України від 27.04.2015 р. № 302). Порівняно із попереднім реєстром (від 26.12.2014 р. № 399) стало менше РРО, дозволених до первинної реєстрації. Загалом таких апаратів і їх модифікацій є лише 54 (було 100). Зокрема, портативних РРО із 30 моделей і їх модифікацій лишилося 13. Спеціалізованих РРО для АЗС — 10 (було 18 моделей/модифікацій). Серед автоматів із продажу товарів (послуг) залишився тільки паркомат СЕА АП 100 (виконання 14, 15, 28). Стаціонарних ЕККА не стало взагалі (було 7). Так само в Держреєстрі РРО відсутні спеціалізовані реєстратори розрахункових операцій для АЗС, електронні таксометри та спеціалізовані електронні контрольно-касові реєстратори операцій із купівлі-продажу іноземної валюти.

 Про доступ до публічної інформації

З 01.05.2015 р набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо доступу до публічної інформації у формі відкритих даних» від 09.04.2015 р. № 319-VIII.Відповідно до Закону, публічна інформація у формі відкритих даних — це публічна інформація у форматі, що дозволяє її автоматизоване оброблення електронними засобами, вільний і безоплатний доступ до неї, а також її подальше використання. Така інформація є дозволеною для її подальшого вільного використання й поширення. Розпорядники інформації зобов’язані надавати публічну інформацію у формі відкритих даних на запит, оприлюднювати й регулярно оновлювати її на єдиному державному веб-порталі відкритих даних і на своїх веб-сайтах. Перелік даних, що підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, вимоги до формату та структури таких даних, періодичність їх оновлення визначаються Кабміном. 

Нова форма звітності з ЄСВ

З 1 червня 2015 року звіти за звітний період "травень 2015 року" подаються за новою формою згідно з Порядком формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, який затверджено наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 р. № 435, котрий набрав чинності 30 квітня 2015 року. У формах звітності тепер передбачена можливість для відображення донараховного ЄСВ (при визначенні бази нарахування єдиного внеску не нижче ніж розмір мінзарплати) та понижуючого коефіцієнта по ЄСВ. Так у заголовній частині таблиці 1 Форми № Д4 передбачено нові реквізити, введення яких пов’язане з застосування понижуючого коефіцієнта такі як: - застосування коефіцієнта (за наявності); - розмір коефіцієнта (за наявності); - середня заробітна плата за 2014 рік (при застосуванні коефіцієнта); - середньомісячна кількість застрахованих осіб за 2014 рік (при застосуванні коефіцієнта).

 Платниками податків Західної ОДПІ погашено понад 1,4 млн. грн. заборгованості із заробітної плати

Протягом січня - квітня 2015 року працівниками Західної ОДПІ м. Харкова проведено 9 засідань робочих груп при адміністраціях Ленінського та Жовтневого районів Харківської міської ради та 7 засідань робочої групи, яка працює при інспекції з питань погашення заборгованості із заробітної плати та підвищення її рівня. Така діяльність фахівців інспекції дала вагомі позитивні результати. Завдяки проведеним заходам додатково надійшло до бюджету 172,7 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб та погашено заборгованість із нарахованої зарплати на суму 1433,6 тис. грн.

 Підтримка внутрішньо переміщених осіб завжди в зоні уваги

У теперішні складні для нашої країни часи багато жителів східних регіонів були вимушені залишити свої домівки, рідних, свій бізнес. Велика кількість таких громадян знайшла тимчасовий притулок на Харківщині. Всі вони потребують підтримки на цьому етапі свого життя. Саме тому фахівці ГУ ДФС у Харківській області постійно надають інформаційну та практичну допомогу внутрішнім переселенцям та громадським організаціям, які їх підтримують. Цими днями заступник начальника управління комунікацій ДФС у Харківській області Лариса Дмитрієнко зустрілася з Президентом ХНКТЦ «Ромен» Вадимом Матюшенком та Президентом «Асоціації приватних роботодавців» Олександром Чумаком. В ході зустрічі були обговорені подальші шляхи надання допомоги внутрішньо переміщеним особам в частині сприяння самозайнятості та розвитку малого бізнесу, створення умов для успішного започаткування переселенцями власної справи та нових робочих місць для них. Наприкінці зустрічі ще раз було підкреслено, що ГУ ДФС у Харківській області і у подальшому буде співпрацювати з інститутами громадянського суспільства на засадах партнерства і продовжувати та розвивати з ними плідні зв’язки, у тому числі і для надання підтримки внутрішнім переселенцям.  

 Протягом січня-квітня поточного року до зведеного бюджету зібрано 172,9 млрд. гривень

За оперативними даними у січні-квітні 2015 року до зведеного бюджету зібрано 172,9 млрд. грн., що на 43,7 млрд. грн., або на 33,9 відс. перевищує відповідний період минулого року. До державного бюджету забезпечено 144,1 млрд. грн., до місцевих бюджетів – 28,8 млрд. гривень. Надходження (збір) до загального фонду державного бюджету склали 144,1 млрд. грн., індикативні показники Міністерства фінансів України виконано на 110,5 відс., додатково забезпечено 13,7 млрд. гривень. З початку року платникам податків на рахунки відшкодовано 16,5 млрд. грн. податку на додану вартість. Надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування склали 55,7 млрд. гривень.

 Кожному платнику податків – електронний кабінет

Одним з пріоритетних напрямів діяльності Державної фіскальної служби України залишається створення сприятливих умов для ведення бізнесу та запровадження нових електронних сервісів. Зокрема, одним з таких сервісів є електронний кабінет платника. Електронний кабінет платника − це персональне автоматизоване робоче місце платника податків, доступ до роботи в якому здійснюється з будь-якого комп’ютера, підключеного до Інтернету, шляхом автентифікації з використанням електронного цифрового підпису та авторизації такого платника.

Електронний сервіс «ЗІР» допоможе розібратися у податковому законодавстві

Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс «ЗІР» дозволяє здійснювати пошук інформації по певному податку, напрямку чи діяльності. Окрім цього, електронний сервіс працює з використанням ключових слів та шляхом перегляду інформації за певні періоди. Цей електронний сервіс позитивно впливає на забезпечення представників бізнесу та громадян своєчасною, достовірною і повною довідковою інформацією та сприяє впровадженню державної інформаційної політики.

 Упередження схем мінімізації податкових зобов’язань

Західна ОДПІ м. Харкова закликає ретельно перевіряти своїх контрагентів, щоб не потрапити у «податкові ями». Не наносити збитків собі та державі! Інформацію щодо негативного впливу на діяльність суб’єктів підприємницької діяльності розміщено на офіційних сайтах ДФС України www.sfs.gov.ua та ГУ Міндоходів у Харківській області kh.sfs.gov.ua .

 Електронні сервіси ДФС забезпечують комфортні умови для звітування

Західна ОДПІ м. Харкова нагадує платникам, що для комфортного звітування на веб-порталі Державної фіскальної служби України розміщені електронні сервіси «Електронна звітність» та «Електронний кабінет платника податків». Завдяки цим сервісам можна сформувати, перевірити та надіслати до ДФС податкову звітність, дистанційно перевірити розрахунки з бюджетом, дізнатися про терміни сплати податків, а також іншу корисну інформацію.

 Єдине вікно подання електронної звітності

„На офіційному сайті Державної фіскальної служби України www.sfs.gov.ua можна завантажити Програмне забезпечення «Спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності до "Єдиного вікна подання електронної звітності"» для формування звітності до Пенсійного Фонду України, Державної служби статистики України до ДФС України, а також накладання електронного цифрового підпису та шифрування електронних документів (дослідна експлуатація). Існує необхідність постійного оновлення системи. Оновлення програми виходять майже щомісяця в зв’язку з затвердженням нових форм і версій документів, виправленням помилок або доопрацюванням програмного забезпечення”, - звертає увагу начальник управління ІТ та обліку платників Західної ОДПІ м. Харкова Олеся Коробкина.

 Інформаційно-комунікаційний відділ  Західної ОДПІ м. Харкова ГУ Міндоходів у Харківській області