З нового року – нова форма декларації про доходи

З 31 грудня 2016 року набирає чинності наказ Міністерства фінансів України „Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року № 859”. Відповідним наказом буде оновлено форму податкової декларації про майновий стан і доходи, а також інструкцію щодо її заповнення.

Змінами оновлено структуру декларації про майновий стан і доходи – відтепер вона складається із 7 розділів та містить 2 додатки (раніше було 8 розділів і 4 додатки).

Зміни торкнулись і окремих рядків декларації та деяких реквізитів.

Міські пенсіонери зробили внесок у бюджет громади та держави

З 1 липня 2016 року в Україні оподатковуються пенсії, розмір яких перевищує 10 розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (у розрахунку на місяць), встановленого на 1 січня звітного податкового року. Тобто, пенсії, які перевищують 10 740 гривень, у частині такого перевищення обкладаються ПДФО за ставкою 18%.

До 1 липня діяла інша система оподаткування, відповідно до якої пенсії українців у розмірі понад три розміри «мінімалки» (понад 4 134 гривень) підлягали оподаткуванню за ставкою 15% ПДФО.

Загалом цього року херсонські пенсіонери сплатили до бюджетів всіх рівнів 3,2 млн грн ПДФО. При цьому, поки діяла стара система оподаткування (січень-червень), до бюджетів надійшло 2,7 млн грн „пенсійного” ПДФО. А вже після 1 липня – ще 466 тис. грн ПДФО (липень-листопад).

Із загальної суми податку, 2,4 млн грн поповнили місцевий бюджет, а інші 793 тис. грн – Державний бюджет України.

Природні ресурси додали до бюджетів 2,7 млн грн податку

Цього року херсонські суб’єкти господарювання сплатили до бюджетів всіх рівнів 2,7 млн грн рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин. Зазначимо, що минулого року надходження рентної плати були на рівні 1,4 млн гривень.

Оскільки міські бізнесмени використовують у свої діяльності корисні копалини загальнодержавного значення, то до місцевого бюджету надійшло лише 670 тис. гривень. Інші 2 млн грн поповнили Державний бюджет України (відповідно до бюджетного розподілу, визначеного у Бюджетному кодексі України).

Майже 8 тис. херсонців „запитували” податківців про власні доходи

Цього року херсонці активно звертались до Центру обслуговування платників Херсонської ОДПІ з метою отримання довідки про доходи. Зокрема, протягом січня-листопада податківці видали 7856 відповідних довідок. Це на 593 довідки більше, ніж торік. Більшість довідок відвідувачі отримували з метою оформлення житлових субсидій.

Кожен громадянин України може звернутися до органу ДФС за своїм місцем проживання, місцем отримання доходів або за місцезнаходженням іншого об’єкта оподаткування для отримання відомостей про суми одержаних доходів. Контролюючий орган протягом 5 робочих днів з дня звернення фізичної особи надає відомості з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків.

Іноземні інвестиції стали „більш прибутковими” для державної казни

Протягом січня-листопада 2016 року до бюджетів усіх рівнів надійшло 17,2 млн грн податку на прибуток підприємств, створених за участі іноземних інвесторів. Це втричі більше, ніж в аналогічному періоді минулого року.

Із вказаної суми 15,5 млн грн поповнили Державний бюджет України. Інші 1,7 млн грн надійшли до місцевих бюджету нашої громади.

Нагадаємо, що відповідно до опублікованого напередодні рейтингу сприятливості умов ведення бізнесу Doing Business-2017, який складено Світовим Банком, Україна піднялась на 3 позиції до 80 місця у світі.

Новорічний ажіотаж бізнесменів зафіксовано на семінарі податківців

 27 грудня, у приміщенні Дніпровської районної у м. Херсоні ради пройшов останній цього року семінар, присвячений роз’ясненню податкового та пенсійного законодавства. Семінар викликав чималу зацікавленість міських представників бізнес-структур, так як вже з 1 січня почнуть діяти нові податкові правила.

Податківці розповіли про найважливіші новації, які торкнуться херсонських бізнесменів у наступному році: про спеціальний режим ПДВ та зміни у реєстрах відшкодування даного податку; підвищення ставок акцизного податку; зміни у спрощеній системі оподаткування та законодавстві з ЄСВ, тощо. Податківці довели до присутніх всю доступну на даний момент інформацію та відповіли на хвилюючі запитання.

Насамкінець, лектори привітали херсонських підприємців із новорічними святами та побажали успіхів у 2017 році.

Для перевірки надійності ділового партнера достатньо звати його код або точну назву

Вже тривали час на веб-порталі Державної фіскальної служби функціонує електронний сервіс „Дізнайся більше про свого бізнес-партнера”.

Даний сервіс запроваджений для перевірки надійності ділових партнерів платників податків. Він допомагає оцінити податкові ризики діяльності з партнером по бізнесу, який можливо не є платником податку на додану вартість, є банкрутом чи відсутній за визначеною в установчих документах адресою, є інструментом для мінімізації податків. Також, за допомогою даного сервісу можна перевірити стан розрахунків платника податків з бюджетом.

Для того, аби перевірити надійність свого ділового партнера достатньо знати його код ЄДРПОУ або назву. Запитувач може ввести відому йому інформацію в одне з полів на сторінці і система, здійснивши пошук по ряду баз даних, доступних для публічного використання, повідомить про результати пошуку.

Про облік самозайнятої особи, яка здійснює незалежну

професійну діяльність

Для взяття на облік фізична особа, яка має намір провадити незалежну професійну діяльність, подає особисто або через уповноважену особу до контролюючого органу за місцем свого постійного проживання заяву за формою № 5-ОПП та копію документа, що підтверджує право фізичної особи на провадження незалежної професійної діяльності. Зазначені документи подаються протягом 10 календарних днів після державної реєстрації незалежної професійної діяльності у відповідному уповноваженому органі та отримання свідоцтва про реєстрацію чи іншого документа (дозволу, сертифіката тощо), що підтверджує право фізичної особи на провадження незалежної професійної діяльності.

При подачі документів пред’являються оригінали зазначених документів. Взяття на облік фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, здійснюється у день отримання від них заяви за формою № 5-ОПП.

Якщо фізична особа зареєстрована як підприємець та при цьому така особа здійснює незалежну професійну діяльність, то вона обліковується в контролюючих органах, як фізична особа - підприємець із ознакою провадження незалежної професійної діяльності.

У такому разі подається заява за формою № 5-ОПП з позначкою «Зміни» та копія відповідного документа. Довідка про взяття на облік за формою № 4-ОПП надсилається наступного робочого дня з дня взяття на облік.

 „Податкові справи” краще зробити до свят

У святкові та вихідні дні Центр обслуговування платників Херсонської ОДПІ (далі - ЦОП) працюватиме в наступному режимі:

- 31 грудня 2016 року – робочий день до 13 год. 00 хв.;

- 3, 4, 5 січня 2017 року – робочі дні відповідно до звичайного графіку роботи ЦОП;

- 6 січня 2017 року – робочий день до 15 год. 45 хв.;

- 9 січня 2017 року – робочий день до 18 год. 00 хв.;

- 1, 2, 7, 8 січня 2017 року – вихідні дні.

Сервіси ДФС працюватимуть цілодобово в режимі інтерактивного автовідповідача.

Для отримання консультацій з питань застосування норм податкового та митного законодавства телефонувати до кол-центру за номером 0-800-501-00-7.

Як подається декларація екологічного податку підприємством, який має кілька стаціонарних джерел забруднення?

Суб’єкт господарювання, який має кілька стаціонарних джерел забруднення що здійснюють викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин, об’єктів за місцем здійснення скидів забруднюючих речовин у водні об’єкти або спеціально відведених для розміщення відходів місць чи об’єктів в межах кількох населених пунктів (сіл, селищ або міст) або за їх межами (коди КОАТУУ різні), зобов’язаний подати до відповідного контролюючого органу (по кожному КОАТУУ контролюючого органу) за місцем розташування стаціонарного джерела забруднення або спеціально відведених для розміщення відходів місць чи об’єктів податкову декларацію екологічного податку.

До декларації екологічного податку такий суб’єкт складає відповідний розрахунок (додаток) щодо кожного: стаціонарного джерела забруднення що здійснює викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин, об’єкту за місцем здійснення скидів забруднюючих речовин у водні об’єкти, спеціально відведеного для розміщення відходів місця чи об’єкту (по кожному КОАТУУ) окремо.

Оновлено реєстр касових апаратів

З 14 грудня цього року набрав чинності наказ Державної фіскальної служби України «Про затвердження Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій» від 14.12.2016 № 1019,  яким затверджено у новій редакції зазначений реєстр. Відповідно, визнано таким, що втратив чинність, наказ ДФС України про попередній реєстр РРО від 28.09.2016 р. № 813.

Державний реєстр РРО представлено у вигляді таблиці, що складається з двох частин: перша – містить перелік моделей, дозволених до первинної реєстрації в органах ДФС; друга – містить перелік моделей, строк первинної реєстрації (дії сертифікатів відповідності) яких закінчився.

Скільки зберігати первинні документи?

Для цілей оподаткування платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством (ст. 44 Податкового кодексу України, далі – ПКУ).

Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені ПКУ.

При цьому платники податків зобов’язані забезпечити зберігання документів, визначених ПКУ, не менш як 1095 днів з дня подання податкової звітності, для складення якої використовуються зазначені документи, а у разі її неподання – з передбаченого законодавством граничного терміну її подання.

Лист ДФС України від 19.09.2016 № 20303/6/99-99-15-02-02-15 „Щодо термінів зберігання первинних документів” розміщено на офіційному веб-порталі за посиланням:

http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-konsultatsii/konsultatsii-dlyayuridichnihosib/698 82.html

Про власні доходи можна дізнатись через Інтернет

Усі громадяни України мають можливість отримати відомості з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків в електронному вигляді. Для цього необхідно отримати електронний аналог власного підпису та скористатися електронним сервісом ДФС України.

Однойменний електронний сервіс працює наступним чином. Громадянин для отримання відомостей про себе з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків щодо сум отриманих доходів та утриманих податків формує запит в електронному вигляді, підписує сформований запит електронним цифровим підписом та надсилає на електронну адресу «Єдиного вікна подання електронної звітності ДФС». За результатами обробки запиту на електронну адресу дописувача надходить відповідь, що містить відомості про суми доходів.

Звертаємо увагу, що відповідно до норм Закону України «Про захист персональних даних» сформувати запит на отримання інформації можна виключно щодо себе, відомості про третіх осіб у відповідь на такий запит не надаються.

Як звітувати платнику єдиного податку при зміні податкової адреси?

Податкова декларація подається до контролюючого органу за місцем податкової адреси (ст. 296 Податкового кодексу України).

При зміні податкової адреси платника єдиного податку останнім податковим (звітним) періодом за такою адресою вважається період, у якому подано до контролюючого органу заяву щодо зміни податкової адреси.

Подання податкових декларацій підприємцем – платником єдиного податку та сплата єдиного податку за наступні податкові (звітні) періоди здійснюється до контролюючого органу за місцем нової податкової адреси (місцем проживання).

Звертаємо увагу, що при зміні податкової адреси (місця проживання), пов’язаної зі зміною адміністративного району, підприємцю – платнику єдиного податку необхідно зареєструвати нову книгу у контролюючому органі за новим місцем обліку.

При зміні податкової адреси (місця проживання) в межах одного адміністративного району підприємець – платник єдиного податку продовжує здійснювати записи наростаючим підсумком у зареєстрованій книзі.

 

Прес-служба Херсонської ОДПІ

ГУ ДФС у Херсонській області