За 4 місяці 2015 року виявлено 36 фактів хабарництва в ДФС

З початку року за матеріалами підрозділів внутрішньої безпеки ДФС  розпочато 69 кримінальних проваджень за одержання неправомірної вигоди службовими особами органів ДФС. У тому числі у травні – вересні виявлено 36 фактів хабарництва з боку працівників фіскальної служби. Всього, з початку поточного року під час затримання службових осіб за одержання хабарів, вилучено готівкових коштів (хабара) у якості речових доказів їх корупційної  діяльності на суму понад  1,2  млн. грн., з них за період травня-вересня поточного року – близько 600 тис. грн. Загалом, у цьому році за матеріалами підрозділів власної безпеки відомства правоохоронними органами розпочато 409 кримінальних проваджень за фактами вчинення посадовими особами фіскальної служби злочинів у сфері службової діяльності. З них – 192 у період травня – вересня. Протягом травня-вересня 2015 року повідомлення про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень у сфері службової діяльності у кримінальних провадженнях, відкритих за матеріалами підрозділів власної безпеки, оголошено 31 працівнику органів ДФС. Крім того, за вказаний період за матеріалами підрозділів власної безпеки стосовно посадових осіб фіскальної служби складено 29 адміністративних протоколів за скоєння правопорушень, пов’язаних з корупцією,  за результатами розгляду яких судами прийнято рішення про притягнення до адміністративної відповідальності 10 осіб. З початку поточного року за фактами порушення законодавства у сфері службової діяльності засуджено 11 працівників Державної фіскальної служби.

Інша цікава інформація від Західної ОДПІ м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області:

З 15 вересня 2015 року змінюються рахунки для сплати єдиного внеску

У зв’язку з проведенням реорганізації територіальних органів Міндоходів шляхом їх приєднання до відповідних територіальних органів ДФС утворені нові органи ДФС. З 15 вересня 2015 року вступають в дію небюджетні рахунки 3719, відкриті на імʼя органів Державної фіскальної служби України для сплати коштів єдиного внеску та фінансових санкцій.

Обмін митною інформацією з Канадою полегшиться

Голова ДФС України Роман Насіров зустрівся з Послом Канади в Україні Романом Ващуком. На зустрічі також було присутнє керівництво торгівельного відділу Посольства Канади. Основною темою зустрічі було обговорення питань, пов’язаних з імпортом канадських товарів в Україну. Зокрема, сторони обговорили питання митної вартості, яка формується під час митного оформлення імпортованих товарів. Голова ДФС зазначив, що на сьогоднішній день виконується ряд заходів нормативного характеру для врегулювання питань коригування митних тарифів та підвищення рівня прозорості їхнього формування. Зокрема, важливу роль у такому процесі відіграють міжурядові угоди про обмін інформацією, які укладаються між країнами для підвищення ефективності кооперації в митній сфері. Результатом українсько-канадської зустрічі в Державній фіскальній службі стала домовленість про підписання міжурядової угоди про надання взаємної адміністративної допомоги в митних справах. Укладення такої угоди створить правову основу для  обміну інформацією між канадською та українською митницями. Ще одним результатом зустрічі стало встановлення прямого контакту між Департаментом адміністрування митних платежів та митно-тарифного регулювання та канадською стороною. Це набагато підвищить оперативність сторін у вирішенні взаємних українсько-канадських питань та підвищить продуктивність співпраці. 

Співробітництво ДФС та Бізнес-омбудсмена – шлях до покращення умов підприємництва в Україні

Голова ДФС Роман Насіров та Бізнес-омбудсмен Альгірдас Шемета домовилися про підписання Меморандуму про партнерство та співробітництво під час зустрічі в Державній фіскальній службі. Сторони домовилися співпрацювати в напрямі вирішення існуючих проблем бізнесу в податковій і митній сфері. Роман Насіров наголосив, що реформа, яка наразі проходить в ДФС, спрямована на поліпшення умов ведення бізнесу в Україні. Саме в цьому напрямі будуть рухатися обидва учасники зустрічі при взаємній підтримці.

Від харків’ян на підтримку армії надійшло понад чверть мільярда гривень

Як повідомили у фіскальній службі області, таку суму сплатили жителі Харківщини з початку поточного року. Зокрема у серпні було зібрано 34,3 млн. гривень. До зрівняння - у серпні минулого року сума надходжень склала 15,4  млн. гривень. Також в ГУ ДФС у Харківській області розповіли, що загалом,  за час, коли почав нараховуватись військовий збір в Україні (серпень 2014 року), платники Харківщини  поповнили бюджет майже на 380 млн.грн. Значну частку надходжень в загальний вклад внесли платники міста Харкова, які спрямували з початку поточного року до державної скарбниці майже 156 млн. гривень. Не менш активними у підтримці української армії були платники і районних центрів Харківщини, які забезпечили надходження у сумі близько 100 млн. грн. В.о. начальника ГУ ДФС області Ірина Сагайдак відзначає патріотичну налаштованість мешканців Харківщини, які продовжують сумлінно сплачувати військовий збір. Разом з тим, очільник фіскальної служби закликає усіх роботодавців регіону, своєчасно і в повному обсязі  сплачувати відрахування з реальних заробітків працівників. Адже нарахування зарплати «без конвертів», є суттєвим фактором, що впливає на соціальний стан мешканців країни.

Керівник фіскальної служби Харківщини Ірина Сагайдак провела нараду з питань погашення податкового боргу

Під час заходу Ірина Сагайдак заслухала ряд керівників районних податкових інспекцій щодо вжиття ними заходів з погашення податкового боргу та ефективності проведеної роботи в напрямку його скорочення. Посадовець наголосила на важливості систематичного та результативного проведення таких заходів. Адже, підкреслює керівник, забезпечення надходжень в рахунок погашення податкового боргу є резервом наповнення Державного бюджету. Також Ірина Сагайдак акцентувала увагу присутніх керівників робочих груп районного рівня на проведення роз’яснювальної роботи з директорами підприємств та СГД-ФО щодо добровільної сплати податкових зобов’язань. За результатами наради було прийнято ряд рішень направлених на поліпшення якості вжиття заходів зі скорочення податкового боргу. Очільник фіскальної служби Харківщини зобов’язала керівників інспекцій прикласти максимум зусиль для зменшення  боргу та недопущення його виникнення у подальшому. Посадовець підкреслила, що від проведеної роботи повинен бути результат, який піде на користь нашій Державі.

Харківські юристи фіскальної служби виграли на користь держави понад мільярд гривень

Півтори тисячі виграних справ у судах різних інстанцій, загальна сума розглянутих на користь держави справ  - 1,26 млрд. грн., такі результати роботи юристів фіскальної служби регіону за вісім місяців поточного року. В Головному управлінні ДФС Харківської області відзначають, робота юридичних підрозділів направлена передусім на захист економічних інтересів держави. Адже серед платників багато і таких, хто намагається зіграти тільки у свої ворота. Так, нещодавно, Харківським апеляційним адміністративним судом було залишено без змін постанову окружного адміністративного суду, якою відмовлено в задоволенні позову  однієї з харківських фірм до фіскальної служби області. Позов стосувався скасування податкових повідомлень-рішень та штрафних санкцій на загальну суму близько 700 тисяч гривень. Як розповіли юристи відомства, судом апеляційної інстанції підтверджено правомірність проведення позапланової виїзної перевірки, під час якої податківці встановили відсутність факту здійснення  господарських операцій між позивачем та його контрагентами. Так, позивач - приватне підприємство, яке надавало охоронні послуги, замовило у контрагента кур’єрські послуги та консультації з бухгалтерської справи. Але коли  почали перевіряти вказаного контрагента, з’ясувалося, що він знаходиться у Києві, а отже  кур’єрські послуги в Харкові здійснювати не має можливості. Консультації з бухгалтерської справи йому теж надавати не під силу, адже основний вид його діяльності – оптова торгівля продуктами харчування. Та ще й позивач не надав відповідну документацію, яка б  підтвердила факт здійснення фінансово-господарських операцій. Тож правовики дійшли висновку, що усі операції, які здійснювало підприємство,  мали на меті заниження до сплати в бюджет податку на додану вартість та податку на прибуток. А отже і довели правомірність прийнятого ними податкового повідомлення-рішення в рамках правового поля.

На Харківській митниці завадили вивезенню психотропних речовин

На митному посту «Гоптівка» Харківської митниці ДФС під час проведення митного огляду транспортного засобу та особистих речей громадянина України на задньому сидінні автомобіля було виявлено 192  таблетки «Феназепам». Як відзначили співробітники митниці, зазначений лікарський засіб є обмеженим для переміщення через митний кордон України та внесений до переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів. Таким чином, громадянин України не заявив відомості про товар, який підлягає обов'язковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України. За вказаним фактом складено протокол про порушення  митних правил, передбачених статтею 472 Митного кодексу України.

Завдяки операції «Урожай - 2015» на Харківщині підвищено заробітну плату понад 10 тисячам працівникам сільського господарства

Про це повідомили в Головному управлінні фіскальної служби області. Фахівці розповіли, що операція «Урожай-2015» розпочалася наприкінці липня. ЇЇ мета – виявлення необлікованих найманих працівників та легалізація заробітної плати, перевірка повноти нарахування і сплати земельного податку та орендної плати за землю, упередження схем ухилення від оподаткування суб’єктами господарювання аграрного сектору тощо. Так, з початку проведення  операції, завдяки спільним заходам територіальних органів ГУ ДФС у Харківській області з органами місцевого самоврядування та іншими державними установами регіону керівники сільгосппідприємств підвищили розмір заробітної плати 10 780 працівникам. Сума виплаченої заробітної плати збільшена майже на 12 млн.грн., що забезпечило додаткові щомісячні надходження податку на доходи фізичних осіб на 1,8 млн.грн., єдиного соціального внеску – понад 4 млн. грн. Крім того, аграріями добровільно оформлено трудові відносини з 658  найманими працівниками, яким нарахована заробітна плата на загальну суму 3,9 млн.грн. Додаткові надходження в цьому випадку склали: ПДФО – півмільйона грн., ЄСВ – 1 млн. гривень. Операція «Урожай-2015» на Харківщині триває.

Сергій Білан: Забезпечення активної співпраці та координації роботи кінологічних підрозділів всіх силових відомств України у боротьбі з тероризмом – одне з актуальних питань сьогодення

Про це заявив Перший заступник Голови Державної фіскальної служби України Сергій Білан під час відкриття семінару, який розпочався вчора, 10 вересня 2015, у м. Хмельницький на базі Департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення ДФС. Участь у семінарі також взяли керівники кінологічних підрозділів Державної прикордонної служби, Міністерства внутрішніх справ, Міноборони, Нацгвардії, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Державної пенітенціарної служби, Управління державної охорони, а також представники Європейського Союзу та інших установ. «В умовах сьогодення, з урахуванням проведення антитерористичної операції на сході нашої країни, набуває все більшої потреби її кінологічне забезпечення у заходах з протидії тероризму. Сьогодні ми маємо складну ситуацію на сході країни, де через лінію зіткнення відбувається незаконне переміщення зброї, вибухівки та  тютюнових виробів. Тому дуже важливо знайти адекватні і ефективні методи впливу на зменшення і ліквідацію контрабандних потоків, забезпечивши захист економічних інтересів держави та безпеку громадян», – зазначив Сергій Білан на відкритті семінару. Наразі у митницях ДФС працює 142 кінологічні команди. Їх робота полягає у пошуку та виявленні незаконно переміщуваних через митний кордон нашої держави наркотичних засобів, психотропних речовин, зброї, вибухових виробів, тютюнових виробів та валюти. «Оскільки кінологічне забезпечення дає реальні практичні результати, у теперішній час нами розглядається питання щодо його активного застосування у роботі спеціального підрозділу ДФС України «Фантом», який ефективно здійснює оперативне забезпечення у зоні проведення антитерористичної операції. А у співпраці з фахівцями інших відомств зможемо зробити ще більше», - зазначив Сергій Білан.

На оборону України платники податків Західної ОДПІ м. Харкова перерахували понад 25 млн.гривень

Протягом січня-серпня поточного року платники податків району сплатили до державного бюджету 25,1 млн.гривень військового збору. Зокрема, у серпні надійшло 3,2 млн.гривень цього платежу. Про це повідомляє в.о. начальника Західної ОДПІ м. Харкова Олексій Плотніков. Посадовець зазначив, що платники району відповідально ставляться до нарахування та сплати військового збору, кожна гривня військового збору сплачена нашими платниками підтверджує високу громадянську відповідальність, прояв справжнього патріотизму, що підтверджується стабільною динамікою надходжень даного збору до бюджету. Нагадаємо, що, військовий збір запроваджено з 3 серпня 2014 року. Ставка цього податку становить 1,5% від об’єкта оподаткування. Військовим збором оподатковуються доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або виплат і винагород, які виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами. Законом України “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо військового збору”, який набув чинності 11 червня 2015 року від оподаткування військовим збором звільнено доходи громадян від операцій з купівлі чи продажу валюти.

ДФС забезпечує прозорість митного оформлення товарів

На виконання доручення Прем'єр-міністра України, наданого ДФС України, щодо забезпечення єдиного підходу та стандартів в розмитненні товарів на всій території України, Державною фіскальною службою вже реалізовується перший етап проекту. З 1 жовтня 2015 року Державна фіскальна служба України на своєму веб-порталі, в доповнення до інформації про середньорозрахункову вартість товарів при імпорті в Україну, буде оприлюднювати також інформацію про митницю де оформлювався товар, країну його походження та відправлення, вид транспорту, яким зазначений товар прибув до України. Інформація буде оприлюднюватись за звітний місяць.

У фіскальній службі області розповіли, як отримати довідку про доходи он-лайн

Про  роботу нового електронного сервісу Державної фіскальної служби України  та можливості, які він надає, розповів журналістам регіональних ЗМІ начальник управління реєстрації платників та електронних сервісів ГУ ДФС у Харківській області Сергій Біланчук. Зокрема, фахівець зазначив, що сервіс «Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису» запрацював у штатному режимі з  1 вересня поточного року. Завдяки йому фізична особа – платник податків зможе отримати відомості щодо сум своїх отриманих доходів та утриманих податків протягом доби після формування відповідного запиту. Вказана послуга дійсна за умови використання електронного ключа. Раніше, відзначив податківець, платнику для того, щоб отримати зазначену довідку, доводилося звертатися в інспекцію. Відповідь він отримував протягом трьох днів. Також Сергій Біланчук навів статистику звернень громадян з вказаного питання. Якщо у 2014 році в органи фіскальної служби Харківської області звернулось близько  4 тисяч громадян, то вже у 2015 році станом на перше вересня  звернулось 11 тисяч. Пов’язано це з проведенням люстраційних перевірок, а також отриманням громадянами субсидій. Наприкінці спілкування Сергій Біланчук підкреслив, що сьогодні фіскальна служба впроваджуючи такі сучасні технології, економить і час платника, і значно спрощує отримання послуг. У фіскальній службі зазначають, що більше інформації можна дізнатися на сайті ДФС України у рубриці: Фізичним особам/Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді http://sfs.gov.ua/fizichnim-osobam/vidomosti-doxid/.

Податковий календар: 18 вересня 2015 року

Західна ОДПІ м. Харкова нагадує платникам податків, що 18 вересня 2015 року є останнім днем подання заяви про відмову від спрощеної системи оподаткування з IV кварталу 2015 року (п.п. 298.2.1 п. 298.2 ст. 298 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI) та останнім днем сплати авансового внеску з єдиного податку за вересень 2015 року платниками, віднесеними до 1 та 2 груп (п. 295.1 ст. 295 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI).

Щодо цільового використання коштів, що акумульовані сільськогосподарськими підприємствами на спеціальних рахунках

Західна ОДПІ м. Харкова інформує, що Державна фіскальна служба України у листі від 11.09.2015 р. № 33835/7/99-99-19-03-01-17 надала роз’яснення щодо цільового використання коштів, що акумульовані с/г підприємствами на спеціальних рахунках. Зокрема, у листі зазначається, що кошти, перераховані платником податку зі спеціального рахунку, відкритому у банку або органі, який здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, на основний або додатковий електронний рахунок, з метою збільшення реєстраційної суми, вважаються такими, що використані не на виробничі цілі, тобто використані не за цільовим призначенням, та підлягають стягненню до бюджету відповідно до пункту 123.2 статті 123 Кодексу із застосуванням відповідних штрафних санкцій.

Як вибрати виїзну перевірку замість невиїзної: роз'яснення податківців

Листом ДФС України від 28.08.2015 р. № 32067/7/99-99-22-04-02-17 нагадали, що Законом № 655 доповнена ст. 79 ПКУ новим пунктом 79.5, згідно з яким за наявності письмового звернення платника податків, замість невиїзної документальної перевірки може проводитися документальна виїзна перевірка. Для вибору виїзної перевірки, замість невиїзної, платник податків під час організації документальної невиїзної перевірки при отриманні повідомлення і копії наказу про її проведення повинен подати в контролюючий орган обґрунтоване звернення відносно проведення документальної виїзної перевірки (наприклад, у зв'язку зі значною кількістю первинних документів, які необхідно надати контролюючому органу для проведення перевірки). У такому разі контролюючий орган розглядає питання відносно можливості виїзного характеру перевірки (з урахуванням стану платника податків, наявності або відсутності його по місцезнаходженню (місцю проживання), відсутності інших обставин, які роблять неможливим належне проведення виїзної документальної перевірки) і письмово сповіщає платника податків про результати розгляду.

Мінімальна заробітна плата не змінилась

Станом на 1 вересня поточного року мінімальна заробітна плата і прожитковий мінімум становить 1218 грн. Таке підвищення Законом України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» від 28.12.2014 р. №80 передбачено з 1 грудня і розмір МЗП та ПМ буде становити 1378 грн. Їх зміна можлива протягом року але для цього потрібно прийняти відповідний закон, який внесе зміни до Закону №80. Наразі діє редакція даного Закону без змін.

На Харківщині податкова міліція протидіє контрабандним схемам

Працівники податкової міліції Харківщини з метою попередження й виявлення кримінальних правопорушень у податковій та митній сферах, встановлення механізмів та схем порушень фізичними та юридичними особами вимог чинного законодавства при здійсненні зовнішньоекономічної діяльності ведуть активну боротьбу із незаконним транспортуванням товарів через державний кордон. «У рамках загальнодержавної операції «Рубіж-2015» працівниками оперативного управління ГУ ДФС у Харківській області направлено до митних органів 20 орієнтувань про можливі порушення податкового та митного законодавства, - розповідає начальник оперативного управління ГУ ДФС  у Харківській області Андрій Бєжанов, - за результатами даних орієнтувань вже ініційовано 8 митних оглядів». Так, працівники оперативного управління спільно із співробітниками відділу прикордонної служби «Веселе» Харківського прикордонного загону затримали 30-річного чоловіка, який намагався переправити до України брендове взуття, оминаючи митний пост, на загальну суму близько 250 тисяч гривень. «І це неодинокий випадок, - зауважує Андрій Бєжанов, - Співробітниками податкової міліції спільно з прикордонниками у рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками злочину, передбаченого ст. 212 Кримінального кодексу України, неподалік від лінії державного кордону у лісосмузі було затримано мікроавтобус з двома українськими громадянами, які намагалися нелегально перевезти до Російської Федерації жіночий та чоловічий одяг, а також електричні пристрої на загальну суму близько 300 тисяч гривень». Нагадуємо, що напередодні працівники податкової міліції спільно з фахівцями прикордонної служби та прокуратури ліквідували канал контрабанди, через який до Російської федерації незаконно переправлялися як товари народного споживання, так і військове приладдя. Загальна сума вилучених товарно-матеріальних цінностей склала 4,8 млн. грн.

Увага! Змінено порядок заповнення платіжних документів

З 1 вересня 2015 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 24.07.2015 №666. Цим наказом затверджено Порядок заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів (далі - Порядок). Відповідно попередній наказ із зазначених питань від 22.10.2013 №609 визнано таким, що втратив чинність. Так, у Порядку наведено алгоритм і приклади заповнення поля «Призначення платежу» розрахункового документу при сплаті (стягненні) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійсненні бюджетного відшкодування ПДВ, поверненні помилково або надміру зарахованих коштів. Також, зокрема, Порядком визначено, що при заповненні полів розрахункового документу не допускаються пропуски (пробіли) між словами і службовими знаками. Сплата за кожним видом платежу та за кожним видом сплати має оформлятися окремим документом на переказ.

Пільги щодо сплати земельного податку для юридичних осіб

Відповідно до п. 282.1 ст. 282 Податкового кодексу України від сплати земельного податку звільняються: - санаторно-курортні та оздоровчі заклади громадських організацій інвалідів, реабілітаційні установи громадських організацій інвалідів (п.п. 282.1.1 п. 282.1 ст. 282 ПКУ); - громадські організації інвалідів України, підприємства та організації, які засновані громадськими організаціями інвалідів та спілками громадських організацій інвалідів і є їх повною власністю, де протягом попереднього календарного місяця кількість інвалідів, які мають там основне місце роботи, становить не менш як 50 відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за умови, що фонд оплати праці таких інвалідів становить протягом звітного періоду не менш як 25 відсотків суми загальних витрат на оплату праці. Зазначені підприємства та організації громадських організацій інвалідів мають право застосовувати цю пільгу за наявності дозволу на право користування такою пільгою, який надається уповноваженим органом відповідно до Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні». У разі порушення вимог цієї норми зазначені громадські організації інвалідів, їх підприємства та організації зобов’язані сплатити суми податку за відповідний період, проіндексовані з урахуванням інфляції, а також штрафні санкції згідно із законодавством; - бази олімпійської та параолімпійської підготовки, перелік яких затверджується Кабінетом Міністрів України; - дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади незалежно від форми власності і джерел фінансування, заклади культури, науки, освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, фізичної культури та спорту, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів.

Відбулось засідання комісії з кадрових питань Громадської ради при ГУ ДФС у Харківській області

На порядку денному члени комісії розглянули ряд організаційних питань стосовно її подальшої роботи. Також перед членами комісії з інформацією виступив начальник управління персоналу ГУ ДФС області Володимир Юрченко. Кадровик ознайомив присутніх із структурою як Головного управління, так і територіальних органів. Розповів про управління та структурні підрозділи, повідомив про штатну чисельність та проведення реорганізації служби. Посадовець висловив готовність співпрацювати та взаємодіяти з комісією у подальшому  з  усіх питань кадрової політики. Під час засідання також  було затверджено План роботи комісії на 2015 рік та визначені першочергові завдання.

Де можна ознайомитись з інформацією щодо режиму роботи, розміщення віддалених пунктів реєстрації користувачів?

Детальну інформацію щодо режиму роботи, розміщення віддалених пунктів реєстрації користувачів АЦСК ІДД можна отримати на офіційному інформаційному ресурсі АЦСК ІДД (acskidd.gov.ua/головна /«Контакти»). Перелік документів, необхідних для отримання посилених сертифікатів ключів, наведено в розділі підготовка документів та реєстрація, розміщеного на офіційному інформаційному ресурсі АЦСКІДД acskidd.gov.ua/головна/«Реєстрація користувачів».

Чи можливо здійснити процедуру реєстрації в АЦСК ІДД через мережу Інтернет без особистої присутності в центрі?

Процедура отримання послуг електронного цифрового підпису від АЦСК ІДД не передбачає можливість реєстрації заявників через мережу Інтернет. Відповідно до вимог Регламенту Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту заявник, або його довірена особа, мають бути особисто присутніми під час процедури реєстрації. Детальну інформацію щодо процедури реєстрації можна переглянути на офіційному інформаційному ресурсі АЦСК ІДД http://www.acskidd.gov.ua у розділі «Реєстрація користувачів».

Змінились посадові особи на підприємстві, як оновити посилені сертифікати в податковій?

Якщо у платника податків виникають зміни облікових даних, тобто змінюється керівництво (директор, головний бухгалтер або особа, уповноважена вести бухгалтерський облік), то у строк до моменту подання наступної електронної звітності потрібно отримати нові посилені сертифікати відкритих ключів на посадових осіб платника, які мають право підпису документів, та переукласти договір «Про визнання електронних документів». Якщо договір «Про визнання електронних документів» укладається в електронній формі, то посилений сертифікат платника податків та його посадових осіб імпортуються в базу сертифікатів разом з договором. Тому для імпортування в базу сертифікатів нового зазначений договір необхідно переукласти.

Чи можливо скасувати посилений сертифікат виданий АЦСК ІДД у телефонному режимі?

Відповідно до Регламенту Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту заява в усній формі подається клієнтом (підписувачем) до Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту (далі АЦСК ІДД) засобами телефонного зв’язку за номером, який опублікований на власному інформаційному ресурсі АЦСК ІДД, при цьому клієнт (підписувач) повинен повідомити адміністратору реєстрації наступну інформацію: - ідентифікаційні дані власника посиленого сертифіката; - реєстраційний номер посиленого сертифіката; - ключову фразу голосової автентифікації. Заява в усній формі приймається тільки у випадку позитивної автентифікації (збігу голосової фрази та ідентифікаційних даних підписувача з інформацією в реєстрі підписувачів.

Який строк дії посилених сертифікатів відкритих ключів від АЦСК ІДД?

Строк дії посилених сертифікатів відкритих ключів, отриманих від АЦСК ІДД, не перевищує двох років з моменту їх формування.

В якому випадку АЦСК ІДД може відмовити платнику в видачі посилених сертифікатів ЕЦП?

Для отримання послуги ЕЦП суб’єкт господарювання повинен звернутись до підрозділу реєстрації користувачів та надати пакет документів, перелік яких вказано в Регламенті АЦСК ІДД. Згідно розділу 5 «Ідентифікація та автентифікація» Регламенту АЦСК ІДД адміністратор реєстрації приймає рішення про відмову в реєстрації за результатом розгляду поданих документів у разі: - відсутності всіх необхідних для ідентифікації та реєстрації документів; - відсутності у представника/відповідальної особи документів, які засвідчують її повноваження та особу; - ненадання підписувачем згоди на обробку його персональних даних; - подання документів, які мають підчистки, дописки, закреслені слова, інші виправлення, написи олівцем або мають пошкодження, внаслідок чого їх текст неможливо прочитати; - подання заявником неналежно засвідчених копій документів; - невідповідності даних, що визначені в поданих документах, фактичним даним заявника (підписувача); - ненадання запитів на формування посилених сертифікатів відповідальною особою; - відсутність носіїв для запису ключової інформації у підписувача на момент реєстрації.

Економте свій час – користуйтесь електронними сервісами ДФС

Державна фіскальна служба України постійно вдосконалює та збільшує кількість електронних сервісів, головною метою створення яких є забезпечення платників наданням якісних та актуальних послуг. Державна податкова інспекція у м. Черкасах доводить до відома платників, що на головній сторінці офіційного веб-порталу ДФС України (електронна адреса: sfs.gov.ua) функціонують 16 електронних сервісів: «Електронний кабінет платника податків» – це персональне автоматизоване робоче місце платника, за допомогою якого можна підготувати, заповнити та подати звітність в електронному вигляді та переглянути дані про стан розрахунків з бюджетом (картки особових рахунків) у режимі реального часу; «Дані реєстру платників ПДВ» – щоденно оприлюднюється інформація про платників ПДВ; «Митна статистика» – можна отримати статистичну інформацію за  6-ма показниками; «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера» – сервіс для перевірки надійності ділових партнерів (наприклад, наявність податкового боргу); «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» («ЗІР») – сервіс, який забезпечує можливість пошуку інформації по певному податку, напрямку діяльності (оподаткування, митна справа, єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ), електронний цифровий підпис) шляхом перегляду за певні періоди інформації не лише по запитаннях-відповідях, розміщених у Базі знань, але і по відповідях на письмові звернення, які були надані з використанням Бази знань, назвах нормативних та інформаційних документів; «Анулювання реєстрації платника ПДВ» – сервіс, який надає можливість отримати інформацію про осіб, позбавлених реєстрації як платників ПДВ за заявою платника податку, з ініціативи контролюючих органів чи за рішенням суду; «Антикорупційний сервіс «Пульс» – «гаряча» телефонна лінія, за якою по телефону (044)284-00-07 громадяни та суб’єкти господарювання цілодобово мають можливість повідомити про неправомірні дії або бездіяльність працівників органів ДФС, про можливі корупційні дії з їхнього боку, а також проблеми, які виникають під час здійснення митного контролю та митного оформлення товарів та транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України; «Заповнення декларації громадянами» – сервіс, який надає змогу заповнити декларацію про майновий стан і доходи, яку подають до органів ДФС фізичні особи – підприємці та громадяни, та надіслати її до органів ДФС засобами телекомунікаційного зв’язку у режимі он-лайн; «Реєстр платників єдиного податку» – щоденно оприлюднюється інформація про платників єдиного податку; «Акредитований центр сертифікації ключів» – інформація щодо Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС України (далі – АЦСК ІДД ДФС), який безкоштовно надає послуги електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП); отримання ЕЦП; безкоштовне програмне забезпечення ДФС України, за допомогою якого платник може підготувати та подати звітність в електронному вигляді (ОПЗ), електронний сервіс «Електронний кабінет платника податків» та інші програмні забезпечення, в яких реалізовано можливість використання посилених сертифікатів, сформованих АЦСК ІДД ДФС та інше; «Електронна звітність» – інформація щодо порядку надання звітності в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку; безкоштовне програмне забезпечення ДФС України, за допомогою якого платник може підготувати, подати податкову звітність і реєстр отриманих та виданих податкових накладних в електронному вигляді (ОПЗ), актуальні нововведення; «Електронна митниця» – передбачає здійснення митних процедур в електронному вигляді, використання електронних документів, у тому числі митних декларацій, засвідчених ЕЦП; «Реєстр страхувальників» – інформація про взяття на облік платника ЄСВ, його реєстраційний номер, код КВЕД, по якому призначений клас ризику та клас професійного ризику; «Інформація про РРО та книги ОРО» — формується за відповідним запитом платника; «Дані про взяття на облік платників податків» – формується інформація за запитом щодо взяття на облік платника.

До питань визначення та оподаткування роялті

У зв`язку з надходженням численних запитів платників податків про застосування положень Податкового Кодексу України (далі − Кодекс) з питань кваліфікації платежів за надання права на використання комп’ютерної програми для цілей оподаткування податком на прибуток, починаючи з 01 січня 2015 року, Державною фіскальною службою України визначено офіційну позицію з цих та інших окремих питань.  Так, якщо визначення у Кодексі терміна «роялті» не співпадає з визначенням у міжнародному договорі про уникнення подвійного оподаткування, то стосовно визначення, яке застосовується при оподаткуванні доходів нерезидента відповідно до п. 141.4 ст. 141 Кодексу, необхідно враховувати таке: відповідно до п. 3.2 ст. 3 Кодексу, якщо міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, встановлено інші правила, ніж ті, що передбачені цим Кодексом, застосовуються правила міжнародного договору. При цьому, оскільки міжнародні договори про уникнення подвійного оподаткування мають пріоритет над положеннями Кодексу та містять власні визначення понять та положень, то для визначення поняття роялті застосовуються положення такого міжнародного договору. - Якщо підприємство здійснює платежі, які згідно з правилами бухгалтерського обліку визнаються роялті і відповідно відносяться на витрати у періоді їх виникнення, а для цілей оподаткування податком на прибуток такі платежі не визнаються роялті, то підприємство не повинне коригувати фінансовий результат до оподаткування податком на прибуток на різниці, встановлені підпунктами 140.5.5-140.5.7 п.140.5 ст. 140 Кодексу. - Якщо згідно з умовами ліцензійного договору передбачено надання ліцензіату права на використання програмного забезпечення без можливості продажу такого програмного забезпечення або здійснення відчуження в інший спосіб та/або умови використання не обмежені функціональним призначенням програмного забезпечення і його відтворення не обмежене кількістю копій, необхідних для такого використання (використання «кінцевим споживачем»), то отримання ліцензіаром платежу від ліцензіата як винагороди за надання вказаного права для цілей оподаткування податком на додану вартість визначається як роялті та відповідно така операція не є об’єктом оподаткування податком на додану вартість відповідно до п.п. 196.1.6 п. 196.1 ст. 196 Кодексу. З усім переліком підготовлених відповідей  можна ознайомитись, переглянувши лист ДФС України від 18.08.2015 №30644/7/99-99-19-02-02-17 «Про платіж за використання комп'ютерної програми» на офіційному веб-порталі ДФС.

Про подання Податкової декларації збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності

Державна фіскальна служба України повідомляє, що Податкова декларація збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності (далі – Збір) подається відповідними платниками в такій формі: - за серпень ц.р. - за формою, затвердженою наказом Державної податкової адміністрації України від 24.12.2010 № 1017 „Про затвердження форми Податкової декларації зі збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності”, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 12.01.2011 за № 36/18774, - а за вересень та наступні податкові періоди - за новою формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 20.07.2015 № 654 „Про затвердження форми Податкової декларації збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності”, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 05.08.2015 за № 947/27392. Нагадуємо платникам Збору, що податкові декларації Збору за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, подаються протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця, контролюючим органам за місцем податкової реєстрації  (на підставі абз. першого та другого п.п. 1.7 п. 29 підрозд. 10 розд. ХХ Податкового кодексу України). З відповідним листом ДФС України від 07.09.2015 №33074/7/99-99-15-04-01-17 щодо роз’яснень можна ознайомитись на офіційному веб-порталі ДФС.

Не всі операції з підакцизними товарами підлягають оподаткуванню акцизним податком

Відповідно до п. 213.2 ст. 213 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями до операцій з підакцизними товарами, які не підлягають оподаткуванню акцизним податком належать операції з: вивезення (експорту) підакцизних товарів (продукції) платником податку за межі митної території України. Товари (продукція) вважаються вивезеними (експортованими) платником податку за межі митної території України, якщо їх вивезення (експортування) засвідчене належно оформленою митною декларацією, у тому числі, якщо відвантаження відбулося у звітному періоді, а вивезення (експортування) - у наступному звітному періоді і на дату подання декларації з акцизного податку за звітний місяць наявна така митна декларація; ввезення на митну територію України раніше експортованих підакцизних товарів (продукції), у яких виявлено недоліки, що перешкоджають реалізації цих товарів на митній території країни імпортера, для їх повернення експортеру. Такі підакцизні товари (продукція) ввозяться їх продавцем (експортером) без подальшої реалізації на митній території України; реалізації електричної енергії, виробленої кваліфікованими когенераційними установками та/або з відновлюваних джерел енергії.

Отримання доходу від продажу власної продукції тваринництва не залежить від права власності на земельну ділянку

Незалежно від того на яких правах перебуває у фізичної особи земельна ділянка, а саме – на підставі права власності або у користуванні, оподаткування доходу, отриманого такою особою від продажу власної продукції тваринництва, залежить виключно від підтвердження фізичною особою факту самостійного вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва. Підпунктом 165.1.24 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) визначено, в яких випадках доходи від продажу власної сільгосппродукції (продукції тваринництва) підлягають оподаткуванню, а в яких – звільняються. Так, при продажу власної продукції тваринництва груп 1 - 5, 15, 16 та 41 УКТ ЗЕД, отримані від такого продажу доходи не є оподатковуваним доходом, якщо їх сума сукупно за рік не перевищує 100 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року. Такі фізичні особи здійснюють продаж зазначеної продукції без отримання довідки про наявність земельних ділянок. У разі коли сума отриманого доходу перевищує встановлений цим підпунктом розмір, фізична особа зобов’язана падати контролюючому органу довідку про самостійне вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва, що видається у довільній формі сільською, селищною або міською радою за місцем податкової адреси (місцем проживання) власника продукції тваринництва. Якщо довідкою підтверджено вирощування проданої продукції тваринництва безпосередньо платником податку, оподаткуванню підлягає дохід, що перевищує 100 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року. Якщо таким платником податку не підтверджено самостійне вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва, доходи від продажу якої він отримав, такі доходи підлягають оподаткуванню на загальних підставах. Відповідно до п. 167.1 ст. 167 ПКУ ставка податку становить 15 відс. бази оподаткування щодо нарахованих (виплачених, наданих) доходів, крім випадків, визначених у п. 167.2 – 167.6 ст. 167 ПКУ. Якщо база оподаткування в календарному місяці перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, до суми такого перевищення застосовується ставка 20 відсотків. Згідно з п.п. 168.1.1 п. 168.1 ст. 168 ПКУ податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену в п. 167.1 ст. 167 ПКУ. Платник податку, що отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, зобов’язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок з таких доходів. (п.п. 168.2.1 п.168.2 ст. 168 ПКУ).

Про використання свідоцтв платників ПДВ

Державна фіскальна служба України повідомляє, що, на сьогодні, у випадках, коли законодавство передбачає надання особою витягу з реєстру платників ПДВ (далі – Реєстр) чи його копії, копії свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ чи іншого документального підтвердження факту реєстрації платником ПДВ, має надаватись чинний витяг з Реєстру. Порядок отримання платником ПДВ витягу з Реєстру визначений пунктом 7.6 розділу VII Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість (далі – Положення), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2014 №1130, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 17.11.2014 за №1456/26233. Цей наказ набрав чинності 19.11.2014. До зазначеної дати (19.11.2014), на перехідний період, було встановлено, що як витяги з Реєстру могли застосовуватись свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ. Нагадуємо, що Законом України від 24 жовтня 2013 року №657-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо обліку та реєстрації платників податків та удосконалення деяких положень» з 1 січня 2014 року було відмінено свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ та забезпечено право платників ПДВ отримати витяги із Реєстру в контролюючих органах (зміни до пункту 183.9 статті 183 розділу V Податкового кодексу України). Витяг діє до внесення змін до Реєстру. Слід зауважити, що отримання всіма платниками ПДВ витягу із Реєстру не є обов’язковим. Дані із Реєстру щоденно оприлюднюються на офіційному веб-порталі ДФС (www.sfs.gov.ua). За запитом в електронній формі платнику ПДВ можуть бути надані довідки із Реєстру про реєстрацію його контрагентів як платників ПДВ. Окрім того, платник ПДВ може отримати витяг із Реєстру в електронному вигляді. Роз’яснення з цих питань викладені у листі Державної фіскальної служби України від 31.08.2015 №32216/7/99-99-11-01-01-17, який розміщено на веб-порталі ДФС.

Майже 70 капсул «трамадола» виявлено співробітниками Харківської митниці ДФС

Як повідомили у фіскальній службі області, на митному посту «Гоптівка» під час митного огляду транспортного засобу та особистих речей громадянина України, на передньому пасажирському сидінні автомобіля було виявлено 7 блістерів з 68 капсулами «Трамадол». Співробітники митниці відзначають, що зазначений лікарський засіб є обмеженим для переміщення через митний кордон України та внесений до переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів. Таким чином, громадянин України не заявив відомості про товар, який підлягає обов'язковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України. За вказаним фактом складено протокол про порушення  митних правил, передбачених статтею 472 Митного кодексу України.

Протягом курортного сезону 2015 виявлено майже 1,7 тис. фактів порушень підприємцями податкового законодавства

З початку курортного сезону 2015 року підрозділами контролю за проведенням розрахункових операцій ДФС у місцях масового відпочинку громадян було перевірено 1 665 господарських об`єктів. У всіх випадках було встановлено порушення чинного законодавства. За результатами проведених перевірок: - до суб`єктів господарювання – порушників законодавства застосовані штрафні санкції на загальну суму понад 9 млн. грн.; - виявлено 248 фактів діяльності без дозвільних документів; - вилучено з незаконного обігу продукції на загальну суму понад 7 млн. грн.; - проведено 161 хронометраж виторгів, проведених через РРО. Під час хронометражів середньоденна сума виторгів зросла майже на 2,5 млн. грн. Щодо видів порушень, слід відзначити наступні: проведення розрахунків через РРО без використання режиму попереднього програмування найменування товару; реалізація товарів, не облікованих за місцем їх реалізації та зберігання у встановленому порядку; реалізація алкогольних напоїв за цінами нижчими, ніж встановлені мінімальні роздрібні ціни; зберігання та реалізація алкогольних напоїв, маркованих марками акцизного податку з візуальними ознаками підробки та неоприбуткування готівки.

Роман Насіров обговорив з Артуром Лаффером питання податкової реформи

Голова ДФС Роман Насіров зустрівся з провідним економістом, доктором економічних наук, засновником та Головою Laffer Associates та Laffer Investments доктором Артуром Лаффером. Під час зустрічі Роман Насіров та Артур Лаффер обговорили актуальні питання податкової реформи. Доктор Лаффер висловив підтримку процесу реформування податкової сфери і зокрема самої Державної фіскальної служби України, який наразі перебуває в стані активної реалізації.

Довідково: Артур Лаффер – видатний американський економіст. Сформулював криву Лаффера, яка показує, що за певних обставин, зниження податків може призвести до скорочення податкових надходжень, і навпаки. Доктор філософії Стенфордського університету, професор Університету Південної Кароліни і Університету Чикаго. Консультував американський уряд з економічних питань. Став відомим під час правління президента Рейгана.

Електронні ключі платникам податків видаються безкоштовно

Західна ОДПІ м. Харкова нагадує, що Акредитований центр сертифікації електронних ключів Інформаційно-довідкового департаменту державної фіскальної служби України надає послуги щодо отримання безкоштовного посиленого сертифікату відкритих ключів. У Харківській області такі послуги надає Представництво Акредитованого Центру сертифікації електронних ключів ДФС України за адресою: м. Харків, Держпром, 6 під’їзд, 2 поверх, кімната 121, телефон 702-86-17. Додаткові пункти реєстрації користувачів управління  сертифікації ключів: - м. Харків, вул. Чорноморська , буд. 3, телефон 51-30-83; - м. Харків, пр. Леніна 9, ЦОП, вікна №1, №3 тел. 752-21-65; - м. Харків, вул. Світла, 5, тел. 69-73-65. Детальний перелік документів та інша необхідна інформація для отримання безкоштовного посиленого сертифікату відкритих ключів розміщена на офіційному інформаційному ресурсі Акредитованого Центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту Державної фіскальної служби України за електронною адресою  http://www.cskidd.gov.ua.

Про авторське право і суміжні права

Західна ОДПІ м. Харкова нагадує, що згідно до вимог статей 15, 32, 33 Закону України «Про авторське право і суміжні права» умовою для законного публічного використання музичних творів, фонограм, відеограм та зафіксованих у них виконань – є отримання дозволу (ліцензії) від суб’єктів авторського права і суміжних прав (правовласників) або організацій колективного управління. Надання дозволу (видача ліцензії) на використання музичних творів, фонограм, відеограм та зафіксованих у них виконань оформлюється у вигляді ліцензійного договору. Публічне виконання музичних творів, фонограм, відеограм та зафіксованих у них виконань як об’єктів авторського права та суміжних прав, без отримання дозволу (ліцензії), відповідно до ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» є порушенням авторського права і суміжних прав, що відповідно до вимог чинного законодавства України може тягти за собою відповідальність.

Електронні сервіси ДФС забезпечують комфортні умови для звітування

Західна ОДПІ м. Харкова нагадує платникам, що для комфортного звітування на веб-порталі Державної фіскальної служби України розміщені електронні сервіси «Електронна звітність» та «Електронний кабінет платника податків». Завдяки цим сервісам можна сформувати, перевірити та надіслати до ДФС податкову звітність, дистанційно перевірити розрахунки з бюджетом, дізнатися про терміни сплати податків, а також іншу корисну інформацію.

Сервіс ДФС України «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера»

Для того, аби перевірити надійність Вашого ділового партнера достатньо знати його код ЄДРПОУ або ж точну його назву. Введіть відому Вам інформацію в одне з полів і наша система здійснить пошук по ряду баз даних, доступних для публічного використання і повідомить Вам про результати пошуку.

Про використання свідоцтв платників ПДВ

Державна фіскальна служба України повідомляє, що, на сьогодні, у випадках, коли законодавство передбачає надання особою витягу з реєстру платників ПДВ (далі – Реєстр) чи його копії, копії свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ чи іншого документального підтвердження факту реєстрації платником ПДВ, має надаватись чинний витяг з Реєстру. Порядок отримання платником ПДВ витягу з Реєстру визначений пунктом 7.6 розділу VII Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість (далі – Положення), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2014 №1130, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 17.11.2014 за №1456/26233. Цей наказ набрав чинності 19.11.2014. До зазначеної дати (19.11.2014), на перехідний період, було встановлено, що як витяги з Реєстру могли застосовуватись свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ. Нагадуємо, що Законом України від 24 жовтня 2013 року №657-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо обліку та реєстрації платників податків та удосконалення деяких положень» з 1 січня 2014 року було відмінено свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ та забезпечено право платників ПДВ отримати витяги із Реєстру в контролюючих органах (зміни до пункту 183.9 статті 183 розділу V Податкового кодексу України). Витяг діє до внесення змін до Реєстру. Слід зауважити, що отримання всіма платниками ПДВ витягу із Реєстру не є обов’язковим. Дані із Реєстру щоденно оприлюднюються на офіційному веб-порталі ДФС (www.sfs.gov.ua). За запитом в електронній формі платнику ПДВ можуть бути надані довідки із Реєстру про реєстрацію його контрагентів як платників ПДВ. Окрім того, платник ПДВ може отримати витяг із Реєстру в електронному вигляді. Роз’яснення з цих питань викладені у листі Державної фіскальної служби України від 31.08.2015 №32216/7/99-99-11-01-01-17, який розміщено на веб-порталі ДФС.

Камеральній перевірці підлягає вся податкова звітність

Відповідно до пункту 75.1 статті 75 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки. Камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні контролюючого органу виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків, та даних системи електронного адміністрування ПДВ (даних Держказначейства, даних Єдиного реєстру податкових накладних та даних митних декларацій). Камеральна перевірка проводиться посадовими особами контролюючого органу без будь-якого спеціального рішення керівника такого органу або направлення на її проведення. Камеральній перевірці підлягає вся податкова звітність суцільним порядком. Згода платника податків на перевірку та його присутність під час проведення камеральної перевірки не обов'язкова. У 2015 та 2016 роках п.3 розділу II Прикінцевих положень Закону України від 28.12. 2014 року №71 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» (далі - Закон № 71) встановлені певні обмеження щодо проведення перевірок контролюючими органами, а саме: перевірки підприємств, установ та організацій з обсягом доходу до 20 мільйонів гривень за попередній календарний рік здійснюються контролюючими органами виключно з дозволу Кабінету Міністрів України, за заявкою суб'єкта господарювання щодо його перевірки, згідно з рішенням суду або вимогами Кримінального процесуального кодексу України. Постановою Кабінету Міністрів України і Національного банку України від 11 березня 2015 року №99 затверджено План заходів на 2015 рік із запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення, яким зобов’язано Державну фіскальну службу України забезпечити здійснення протягом року заходів; щодо виявлення та припинення протиправної діяльності «конвертаційних центрів» і підприємств з ознаками фіктивності, задіяних у легалізації (відмиванні) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванні тероризму, а також заходів з припинення їх діяльності; у межах повноважень для виявлення фактів приховування чи маскування незаконного походження доходів, визначення джерел їх походження, місцезнаходження і способів переміщення, напрямів використання (зокрема для провадження підприємницької, інвестиційної, іншої господарської та благодійної діяльності, здійснення розрахункових і кредитних операцій), а також пошуку, арешту та конфіскації таких доходів; щодо виявлення фактів переміщення товарів, готівкових та безготівкових коштів, розрахункових документів, інших валютних цінностей, культурних цінностей, дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та виробів з них, які можуть використовуватися з метою легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансування тероризму. З огляду на викладене, вся податкова звітність платників податків - юридичних осіб підлягає камеральній перевірці суцільним порядком за кожний звітний (податковий) період.

Щодо сплати земельного податку у разі володіння нежитловим приміщенням у багатоквартирному будинку

Відповідно до Податкового Кодексу України платниками податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв), а об’єктами оподаткування є земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні. Обов’язок платника податку сплачувати плату за землю виникає у власників та землекористувачів з дня виникнення права власності або користування земельною ділянкою. Право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав. Також слід зазначити, що до особи, яка набула право власності на жилий будинок, будівлю або споруду, переходить право власності або право користування на земельну ділянку, на якій вони розміщені. Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру. При цьому власник (фізична або юридична особа) нежилого приміщення (його частини) у багатоквартирному жилому будинку сплачує до бюджету податок за площі під такими приміщеннями (їх частинами) з урахуванням пропорційної частки прибудинкової території з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно.

Змінено строки включення до податкового кредиту сум ПДВ

Відповідно до п. 198.6 ст. 198 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI у разі якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму податку на додану вартість на підставі отриманих податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН), таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів з дати складення податкової накладної. Суми податку, сплачені (нараховані) у зв’язку з придбанням товарів/послуг, зазначені в податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН з порушенням терміну реєстрації, відносяться до податкового кредиту за звітний податковий період, в якому зареєстровано податкову накладну в ЄРПН, але не пізніше ніж через 365 календарних днів з дати складення податкової накладної. До набрання чинності Закону України від 16 липня 2015 року № 643 - VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість» (далі – Закон № 643) зазначений термін становив 180 календарних днів. Податкові накладні/розрахунки коригування, які станом на 29.07.2015 (дата набрання чинності Закону № 643) не зареєстровані в ЄРПН, та по яким станом на вказану дату сплинув граничний термін їх реєстрації в ЄРПН (з дати їх складання минуло 180 календарних днів), не можуть бути зареєстровані в ЄРПН після 29.07.2015 року та включені до складу податкового кредиту.

Платникам єдиного податку IV групи змінено звітність

З 1 січня 2015 року Законом України від 28 грудня 2014 року №71-VII „Про внесення змін до Податковою кодексу України" фіксований сільськогосподарський податок трансформовано в єдиний податок IV групи. Платники єдиного податку IV групи повинні сплачувати податок щоквартально протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу. За поданими деклараціями податкові зобов'язання на 2015 рік нараховуються помісячно. Як наслідок, в інтегрованій картці платника податку обліковуються податковий борг та умовно нараховані штрафні санкції. З метою дотримання вимог чинного податкового законодавства наказом Міністерства фінансів - України від 19.06.2015 № 578 „Про затвердження форм податкових декларацій платника єдиного податку", який зареєстровано у Міністерстві юстиції України 07 червня 2015 року за № 799/27244, затверджено форму декларації платника єдиного податку четвертої групи. Таким чином, платникам єдиного податку IV необхідно подати уточнюючі розрахунки по фіксованому с/г податку на 2015 рік та „звітну" декларацію платника єдиного податку четвертої групи на 2015 рік за формою, затвердженою наказом № 578. Граничним термін подання декларації до 5 жовтня 2015 року.

Роботодавцю необхідно подати до податкової повідомлення про прийняття працівника на роботу

До початку роботи працівника за укладеним трудовим договором власник підприємства, установи, організації або фізична особа повинні подати до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування повідомлення про прийняття такого працівника на роботу. Інформація, що міститься в повідомленні про прийняття працівника на роботу, вноситься до реєстру страхувальників і реєстру застрахованих осіб відповідно до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».Форма повідомлення затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 р.№ 413.

Затверджено Реєстр великих платників податків на 2016 рік

Державна фіскальна служба України наказом від 8 вересня 2015 року № 681 затвердила Реєстр великих платників податків на 2016 рік. Нагадуємо, що у разі включення платника податків до Реєстру великих платників податків на нього поширюються особливості, визначені Податковим кодексом України для великих платників податків. Після включення платника податків до даного Реєстру та отримання повідомлення центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує, державну податкову і митну політику, про таке включення платник податків зобов’язаний стати на облік у контролюючому органі, що здійснює супроводження великих платників податків, з початку податкового періоду (календарного року), на який сформовано Реєстр. Особливості взяття на облік великих платників податків визначено п. 64.7 ст. 64 Податкового Кодексу України.

Отримали фіскальний чек - можете перевірити легальність касового апарату продавця

Західна ОДПІ м. Харкова звертає увагу на електронний сервіс, за допомогою якого громадян та суб’єкти господарювання мають можливість отримати інформацію, чи зареєстрований конкретний реєстратор розрахункових операцій в органах ДФС. Так, наприклад, будь-який громадянин, придбавши товар в магазині, за отриманим фіскальним чеком може перевірити чи зареєстрований в органах ДФС касовий апарат, на якому продавцем товарів або послуг був роздрукований цей фіскальний чек. У свою чергу, суб’єкт господарювання завдяки сервісу, зокрема, може отримати дані щодо фіскальних номерів РРО, найменування суб’єкта господарювання (прізвища, імені, по батькові), дату реєстрації, номер останньої книги обліку розрахункових операцій (КОРО), зареєстрованої на такий РРО та дати її реєстрації тощо. Також запроваджений електронний сервіс містить інформацію про зареєстровані суб’єктами господарювання книги обліку розрахункових операцій. Сервісом можна скористатися на офіційному порталі ДФС України в розділі «Інформація про РРО» за посиланням : http://sfs.gov.ua/rro та в розділі «Інформація про КОРО» за посиланням : http://sfs.gov.ua/koro .

Яким чином фізична особа – підприємець на загальній системі оподаткування заповнює графу 6 Книги обліку доходів та витрат, якщо отримання доходу та понесення витрат відбувались в різних звітних періодах?

Відповідно до пункту 177.2 статті 177 Розділу IV Кодексу об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) i документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи – підприємця. До переліку витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів, належать витрати, визначені в підпункті 177.4.1 – 177.4.4 статті 177 Кодексу. Фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування зобов’язані вести Книгу обліку доходів і витрат, у якій за підсумком робочого дня, протягом якого отримано дохід, на підставі первинних документів здійснюються записи про отримані доходи та документально підтверджені витрати (пунктом 177.10 статті 177 Кодексу). Порядок ведення Книги фізичними особами – підприємцями на загальній системі оподаткування встановлений наказом Міндоходів від 16.09.2013 року № 481. Відповідно до пункту 5 Порядку записи у Книзі виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід.У графі 6 «Сума витрат, пов’язаних з придбанням товарів (робіт, послуг)» Книги відображається сума витрат, які документально підтверджені та безпосередньо пов’язані з отриманням доходу за підсумками дня (пункт 6 Порядку). Враховуючи викладене вище, фізична особа – підприємець за підсумком дня у гр. 2 «Сума доходу, отриманого від здійснення господарської діяльності» Книги зазначає отриманий дохід та одночасно у гр. 6 суму витрат, пов’язаних з придбанням товарів (робіт, послуг), отримання доходу від реалізації яких відображено у гр. 2 Книги.

Що є базою оподаткування ПДФО для доходів, які отримані платником податку в іноземній валюті?

Відповідно до пункту 164.3 статті 164 розділу IV Кодексу при визначенні бази оподаткування враховуються всі доходи платника податку, отримані ним як у грошовій, так і не грошовій формах. Згідно з пунктом 164.4 статті 164 Кодексу під час нарахування (отримання) доходів, отриманих у вигляді валютних цінностей або інших активів (вартість яких виражена в іноземній валюті або міжнародних розрахункових одиницях), такі доходи перераховуються у гривні за валютним курсом Національного банку України, що діє на момент нарахування (отримання) таких доходів. Враховуючи вищевикладене, базою оподаткування податком на доходи фізичних осіб для доходів, які отримані платником податку в іноземній валюті, є ці доходи, що перераховані у гривню за валютним курсом Національного банку України, який діяв на момент нарахування (отримання) таких доходів.

Відділ комунікацій Західної ОДПІ м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області