Західна об`єднана державна податкова інспекція м. Харкова інформує

7 кілограмів «травки» не доїхали до Тули

Харківські митники спільно зі співробітниками УСБУ в Харківській області припинили спробу переміщення через кордон наркотичних засобів. Під час митного контролю поїзду сполученням «Харків - Москва» службовий собака митниці Любомир спрацював на коричневу сумку, яка знаходилась під місцем однієї з пасажирок. При додатковому декларуванні зазначена громадянка повторно заявила, що наркотичних засобів не переміщує. Однак при огляді «підозрілої валізи» в ній були виявлені 10 поліетиленових згортків замотаних скотчем, всередині яких знаходилась речовина рослинного походження сіро-зеленого кольору. Загальна вага знахідки склала приблизно 7 кілограмів (брутто). Як пояснила громадянка, сумку її попросив передати знайомий до міста Тули РФ. Також жіночка розповіла, що вона нічого не знала про згортки. Відносно громадянки складено протокол про порушення митних правил за ч. І ст. 483 Митного кодексу України. Предмети правопорушення вилучені та передані до правоохоронних органів.

Оновлено Інструкцію про нарахування та сплату єдиного соціального внеску

Міністерство фінансів України наказом від 20.04.2015р. № 449 затвердив Інструкцію про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, якою визначається процедура нарахування і сплати ЄСВ страхувальниками, визначеними Законом "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", порядок обчислення понижуючого коефіцієнту, нарахування і сплати фінансових санкцій, стягнення заборгованості зі сплати страхових коштів ДФС та її територіальними органами. Відповідно, наказ Міндоходів від 09.09.2013р. №455, яким раніше регулювався порядок нарахування і сплати єдиного соціального внеску, визнано таким, що втратив чинність. Наказ Мінфіну № 449 зареєстровано в Міністерстві юстиції 07 травня 2015 р. за № 508/26953, він набрав чинності з дня його офіційного опублікування – 29 травня п.р.( «Офіційний вісник України» № 40).

Перше засідання Громадської ради при ГУ ДФС у Харківській області

04 червня відбулось перше засідання Громадської ради при ГУ ДФС у Харківській області. У засіданні взяли участь 65 представників громадських організацій та представники ГУ ДФС у Харківській області. За результатами голосування було обрано голову та його заступників і призначено секретаря Громадської ради при ГУ ДФС у Харківській області. Головою Громадської ради обрано Олександра Чумака, який представляє Харківську обласну організацію «Асоціація приватних роботодавців», а його першим заступником став Микола Момот, представник Місцевого осередку Всеукраїнської громадської організації «Асоціація ветеранів державної податкової служби України». Начальника управління комунікацій Яну Чуб обрано секретарем Громадської ради при ГУ ДФС у Харківській області. На засіданні обговорили та затвердили структуру дорадчого органу, згідно з якою члени Громадської ради будуть працювати у трьох комітетах, зокрема, з питань податкової політики (голова комітету Борис Юровський) митної справи (голова комітету Олександр Борбунюк), запобігання та протидії корупції, контрабанді та діяльності органів фінансових розслідувань (голова комітету Сергій Жук). По закінченню засідання Голова Громадської ради подякував членам Громадської ради за активну громадську позицію та участь у засіданні та висловив сподівання на подальшу плідну співпрацю.

Податок на нерухоме майно для фізичних осіб

ГУ ДФС у Харківській області нагадує, що згідно з нормами Податкового кодексу України контролюючими органами до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком) буде обчислено податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки за місцем  податкової адреси (місцем реєстрації) власника такого майна. Про це платника податків повідомлять також до встановленої дати повідомленням – рішенням. Відповідно до п.п. 266.7 1 п. 266.7 ст. 266 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника житлової нерухомості у такому порядку: а) за наявності у власності платника податку одного об’єкта житлової нерухомості, в тому числі його частки, податок обчислюється, виходячи з бази оподаткування, зменшеної відповідно до п.п. «а» або «б» п.п. 266.4.1 п. 266.4 ст. 266 ПКУ, та пільги органів місцевого самоврядування з неоподатковуваної площі таких об’єктів (у разі її встановлення) та відповідної ставки податку; б) за наявності у власності платника податку більше одного об’єкта житлової нерухомості одного типу, в тому числі їх часток, податок обчислюється виходячи із сумарної загальної площі таких об’єктів зменшеної відповідно до п.п. «а» або «б» п.п. 266.4.1 п. 266.4 ст. 266 ПКУ та пільги органів місцевого самоврядування з неоподатковуваної площі таких об’єктів (у разі її встановлення), та відповідної ставки податку; в) за наявності у власності платника податку об’єктів житлової нерухомості різних видів, у тому числі їх часток, податок обчислюється виходячи із сумарної загальної площі таких об’єктів, зменшеної відповідно до п.п. «в» п.п. 266.4.1 п. 266.4 ст. 266 ПКУ та пільги органів місцевого самоврядування з неоподатковуваної площі таких об’єктів (у разі її встановлення), та відповідної ставки податку; г) сума податку, обчислена з урахуванням п.п. 2 і 3 п.п. 266.7.1 п. 266.7 ст. 266 ПКУ, розподіляється контролюючим органом пропорційно до питомої ваги загальної площі кожного з об’єктів житлової нерухомості. При цьому, податок визначатиметься за період з 01 січня  по 31 березня 2014 року - з житлової площі, а з 01 квітня по 31 грудня 2014 року - з загальної площі об’єктів житлової нерухомості. Щодо новоствореного (нововведеного) об’єкта житлової та/або нежитлової нерухомості податок сплачується фізичною особою – платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт. Сплатити податкове зобов’язання за звітний рік з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки фізичні особи повинні протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Представництво та філія на території АР Крим не підлягають реєстрації платником ПДВ

Філія та представництво юридичної особи, які мають місцезнаходження (місце проживання) на території Автономної Республіки Крим  не можуть бути зареєстровані як платники ПДВ, оскільки не підпадають під визначення особи платника ПДВ .Підпунктом 14.1.139 п. 14.1 ст. 14 розділу I Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями визначено, що особою для цілей ПДВ (розділу V ПКУ) є: а) юридична особа, створена відповідно до закону у будь-якій організаційно-правовій формі, у т.ч. з іноземними інвестиціями; б) фізична особа – підприємець; в) юридична особа, фізична особа, фізична особа - підприємець, яка ввозить товари на митну територію України; г) постійне представництво (нерезидента); ґ) інвестор (оператор) відповідно до угоди про розподіл продукції, на якого покладено ведення податкового обліку з податку на додану вартість за угодою про розподіл продукції. Згідно із статтею 95 Цивільного кодексу України філією є відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює всі або частину її функцій (в тому числі провадить господарську діяльність). А представництвом – відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює представництво і захист інтересів юридичної особи (тобто здійснює представницькі функції). Тобто філії та представництва не є юридичними особами. Виходячи з вимог п.п. 3 п. 12.3 ст. 12 Закону України від 12 серпня 2014 року № 1636-VII „Про створення вільної економічної зони „Крим” та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України” з 01 червня 2014 року вважається анульованою реєстрація осіб як платників ПДВ, які станом на 31 травня 2014 року мали місцезнаходження (місце проживання) та перебували на обліку в контролюючих органах на території АРК або міста Севастополя. Таким чином контролюючі органи відмовляють у реєстрації платником ПДВ особам, які мають місцезнаходження (місце проживання) на території Автономної Республіки Крим або міста Севастополя, до закінчення строку тимчасової окупації. Також звертаємо увагу: що філія, яка повністю або частково провадить господарську діяльність, після анулювання реєстрації юридичної особи як платника ПДВ втрачає делеговане юридичною особою право на складання податкових накладних від імені такої юридичної особи.

Базовий податковий період для сплати акцизного податку - календарний місяць

Форму Декларації акцизного податку та порядок її заповнення затверджено наказом Міністерства фінансів України від 23 січня 2015 року № 14 «Про затвердження форми декларації акцизного податку, Порядок заповнення та подання декларації акцизного податку. Згідно зі статтею 223 Податкового кодексу України базовий податковий період для сплати акцизного податку відповідає календарному місяцю. Декларація акцизного податку подається платником щомісяця не пізніше 20 числа наступного звітного періоду. Декларації складається із загальної частини, що містить необхідні обов’язкові реквізити платника, та шести розділів, що складаються платниками залежно від виду підакцизних товарів, додатків розрахунків для обчислення суми податку залежно від виду встановлених ставок акцизного податку, а також розділу, що заповнюється працівниками ДФС після подання декларації. Відповідно до п. 2 розділу І Порядку зазначено, що платники заповнюють та подають розділи та додатки до Декларації лише щодо тих операцій, які вони здійснюють і за якими у них виникають податкові зобов’язання із сплати акцизного податку, про що робиться відповідна відмітка у колонці «Ознака подачі» на останньому аркуші Декларації. Декларація подається до контролюючого органу за місцем реєстрації такого платника. Місцем реєстрації платника, що є суб'єктом господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів, є місцезнаходження пункту продажу товарів. Особливу увагу звертаємо стосовно платників податків - суб'єктів господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів, – такі платники заповнюють та подають лише розділ Ґ та додаток 6 до Декларації. Додатково повідомляємо: об’єкти оподаткування акцизним податком та порядок визначення бази оподаткування встановлені ст.213 та ст.214 розділу VI ПКУ, перелік підакцизних товарів та розмір ставок акцизного податку визначені ст.215 Податкового кодексу.

Про податкові консультації

Західна ОДПІ м. Харкова нагадує громадянам, що кожен має право на звернення за зверненням платників податків контролюючі органи надають безоплатно консультації з питань практичного використання окремих норм податкового законодавства протягом 30 календарних днів, що настають за днем отримання такого звернення даним контролюючим органом. Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію. За вибором платника податків консультація надається в усній, письмовій або електронній формі. Консультації надаються контролюючими органами. Контролюючі органи мають право надавати консультації виключно з тих питань, що належать до їх повноважень. Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, проводить періодичне узагальнення податкових консультацій, які стосуються значної кількості платників податків або значної суми податкових зобов’язань, та затверджує наказом узагальнюючі податкові консультації, які підлягають оприлюдненню, у тому числі за допомогою Інтернет - ресурсів (п.52.6 ст. 52 ПКУ).

Безалкогольне пиво та акцизний податок

Пиво – це насичений діоксидом вуглецю пінистий напій, отриманий під час бродіння охмеленого сусла пивними дріжджами, який зазначений у товарній позиції 2203 згідно з УКТ ЗЕД. Згідно з пп. 215.3.1 п. 215.3 ст. 215 Податкового кодексу України на пиво із солоду (солодове), що відноситься до товарної групи 2203 00 згідно з УКТ ЗЕД, встановлені ставки акцизного податку. За кодом 2202 УКТ ЗЕД безалкогольне пиво (ст. 1 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів») не віднесено до підакцизних. Отже, операції з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі товарів, які не належать до підакцизних, зокрема пива безалкогольного, акцизним податком не оподатковуються.

Щодо сплати військового збору

Відповідальність за несвоєчасну сплату військового збору передбачена п.126.1 ст.126 Податкового кодексу України. У разі, якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання протягом строків, визначених Податковим кодексом України, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу в таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, — у розмірі 10% погашеної суми податкового боргу; при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, — у розмірі 20% погашеної суми податкового боргу. Після закінчення строків погашення узгодженого грошового зобов’язання на суму податкового боргу нараховується пеня. Нарахування пені розпочинається від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов’язання, визначеного у податковому повідомленні-рішенні. Пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120% річних облікової ставки НБУ, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.

Податковий борг є підставою для анулювання реєстрації платника єдиного податку

Відповідно до п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) податковий борг – сума узгодженого грошового зобов’язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений ПКУ строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов’язання. Погашення податкового боргу – зменшення абсолютного значення суми такого боргу, підтверджене відповідним документом (п.п. 14.1.152 п. 14.1 ст. 14 ПКУ). Згідно з п.п. 8 п.п. 298.2.3 п. 298.2 ст. 298 ПКУ платники єдиного податку зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ у разі наявності податкового боргу на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів – в останній день другого із двох послідовних кварталів. Крім того, у разі наявності у платника єдиного податку податкового боргу на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів реєстрація платником єдиного податку може бути анульована за рішенням контролюючого органу (п.п. 3 п. 299.10 ст. 299 ПКУ). У разі несплати боргу протягом зазначеного строку контролюючий орган анулює реєстрацію платника єдиного податку шляхом виключення з реєстру платників єдиного податку в останній день календарного місяця, в якому закінчився граничний строк погашення податкового боргу.

Про застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку

Законом України від 28 грудня 2014 року №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» (далі - Закон №71) внесено зміни до Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI (далі – Кодекс). Основною зміною є те, що відповідно до пункту 296.10 Кодексу платники єдиного податку другої і третьої (фізичні особи - підприємці) груп при здійсненні діяльності на ринках, при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, а також платники єдиного податку першої групи не застосовують реєстратори розрахункових операцій (далі - РРО).У всіх інших випадках платники єдиного податку фізичні особи - підприємці другої і третьої груп зобов'язані застосовувати РРО. Зазначені зміни, відповідно до Прикінцевих положень Закону N 71, вступають у силу: для платників єдиного податку третьої групи - з 1 липня 2015 року; для платників єдиного податку другої групи - з 1 січня 2016 року Водночас змінами до Перехідних положень Кодексу (пункт 28) встановлено, що платники єдиного податку другої і третьої (фізичні особи - підприємці) груп, крім визначених у пункті 296.10 Кодексу, які з 1 січня 2015 року до 30 червня 2015 року включно почали застосовувати у власній господарській діяльності зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО, з дати початку застосування РРО до 1 січня 2017 року звільняються від проведення відповідно до норм цього Кодексу перевірок з питань дотримання порядку застосування РРО (Лист, ДФС України, від 20.02.2015, № 4315/7/99-99-22-07-03-17).

До 1 липня фізичні особи отримають повідомлення-рішення про сплату транспортного податку

Згідно з статтею 267 Податкового кодексу України обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку. Підпунктом 267.6.2 п. 267.6 ст. 267 ПКУ визначено, що податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його реєстрації до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду (роком). Щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року, податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності. Платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, які використовувалися до 5 років і мають об’єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см. Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування. Транспортний податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

У разі зміни місцезнаходження звітність з ЄСВ подається за новим місцем обліку

Відповідно до п. 4 частини 1 ст.6 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями платник єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ) зобов’язаний подавати звітність до фіскального органу за основним місцем обліку у строки, порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, за погодженням з Пенсійним фондом та фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування. Згідно з п. 7 розд. ІІІ Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435, якщо страхувальник із числа страхувальників, зазначених у п. 1, 2, 4 цього розділу, у звітному періоді змінює місцезнаходження, місце реєстрації або місце проживання (поза межами територіального обслуговування фіскального органу, в якому він перебував на обліку), звіт за цей звітний період (з першого до останнього календарного числа звітного періоду) подається до фіскального органу за новим місцем взяття на облік. Таким чином, у разі зміни суб’єктом господарювання протягом бюджетного року місцезнаходження, пов’язаного зі зміною адміністративного району, звітність про суми нарахованого єдиного внеску подається та сплачується за новим місцем взяття на облік.

 Фахівці Західної ОДПІ привітали журналістів з професійним святом

З нагоди свята до студії служби новин „Вісті” завітали представники інспекції та привітали колектив з Днем журналіста. Журналіст – це дзеркало суспільства. Їхнє покликання – приносити користь людям, захищати їх інтереси і вносити світло обізнаності в свідомість громадян. Фахівці відомства побажали журналістам натхнення, нових ідей, невичерпної енергії для втілення у життя всіх задумів, планів і мрій, добрих і позитивних новин, міцного здоров’я, щастя, удачі та творчих успіхів, професійних здобутків та динамічного розвитку в інформаційному просторі та вручили медійникам подарунки і подяку за тісну та плідну співпрацю, інформаційну підтримку діяльності органів державної фіскальної служби, та за допомогу у вихованні високої податкової культури платників податків.

«Спрощенець» може здійснювати зовнішньоекономічну діяльність

Фізична особа – підприємець – платник єдиного податку може здійснювати зовнішньоекономічну діяльність за умови, що ним не здійснюються види діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування. Підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо він відповідає вимогам, встановленим главою 1 «Спрощена система оподаткування, обліку та звітності» Податкового кодексу та реєструється платником єдиного податку в законному порядку. Пунктом 291.5 статті 291 Кодексу визначені види діяльності, здійснюючи які, фізичні особи – підприємці не можуть бути платниками єдиного податку. Діяльність у сфері ЗЕД у цьому переліку відсутня. Нагадаємо, що зовнішньоекономічна діяльність – це діяльність суб’єктів господарської діяльності України та іноземних суб’єктів господарської діяльності, побудована на взаємовідносинах між ними, що має місце як на території України, так і за її межами. Фізичні особи, які мають постійне місце проживання на території України, мають зазначене право здійснювати зовнішньоекономічну діяльність, якщо вони зареєстровані як підприємці. Чинним законодавством передбачені види зовнішньоекономічної діяльності, до яких, зокрема, належать експорт та імпорт товарів, капіталів та робочої сили.

Більше п’яти мільярдів гривень від Харківської митниці ДФС надійшло до бюджету

Як повідомили в Головному управлінні ДФС у Харківській області, це на 3,1 млрд. грн. більше ніж за січень-травень 2014 року. Зокрема тільки у травні митницею перераховано до Держбюджету понад 1,1 млрд. грн., що на 608,0 млн. грн. більше, ніж за аналогічний період минулого року. Найбільшу частку надходжень становить: податок на додану вартість – 3,3 млрд. грн., акцизний податок – 1,1 млрд. грн., мита – 586,4 млн. грн. Також у відомстві повідомили, що основними бюджетоутворюючими товарами, митне оформлення яких здійснювалось з початку року в зоні діяльності Харківської митниці ДФС, були нафтопродукти – сплачено митних платежів на суму 2,5 млрд. грн.; тютюнова сировина (365,6 млн. грн.) пластмаси ( 336,5 млн. грн.). Обсяг експортно-імпортних операцій склав 1,2 млрд. дол. США. Імпортовано товарів на 747,3 млн. дол. США, експортовано – на 455,3 млн. дол. США. За словами очільника Харківської митниці ДФС Валерія Остапчука, сьогодні робота співробітників направлена на створення комфортних умов для суб’єктів господарювання, зниження ризику адміністративного тиску, забезпечення спрощення та прискорення митних формальностей. Так, усього з початку року митницею оформлено більше 34 тисяч митних декларацій, з яких 99,16 % – в електронному вигляді. Загалом через митний кордон України пропущено 17 450 тис. тонн вантажів, 996 796 од. транспортних засобів, 1 864 тис. громадян.

З початку року порушено понад 7 тис. справ за фактами порушення митних правил

Протягом січня-травня поточного року митницями ДФС порушено понад 7 тис. справ про порушення митних правил на суму понад 521,63 млн. грн.. З них в 3,5 тис. справ тимчасово вилучено предмети правопорушень на суму 236,41 млн. гривень. Найпоширенішими є випадки незаконного переміщення через митний кордон продовольчих (більше 1,6 тис. випадків) і промислових товарів (майже 1,2 тис. випадків). Сума таких порушень склала понад 32,88 млн. грн. та 124,1 млн. грн. відповідно. За цей період також було зафіксовано 311 порушень при переміщенні валюти на загальну суму 60,21 млн. грн. Під час переміщення транспортних засобів порушення встановлено в 102 випадках на суму 19,21 млн. гривень. За вказаний період на розгляд до суду митницями ДФС передано майже 3,9 тис. справ про порушення митних правил на суму понад 471,79 млн. грн. За результатами розгляду справ судом прийнято рішення про конфіскацію безпосередніх предметів правопорушень на суму 177,2 млн. грн., накладено 111,04 млн. грн.. штрафів.

Платники єдиного податку І та ІІ груп мають право на щорічну «податкову відпустку»

Підприємці - «спрощенці» першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на час відпустки, а також за період хвороби. При цьому такі підприємці зобов’язані сплачувати ЄСВ незалежно від того отримували вони дохід у цей період чи ні. Згідно із статтею 295 Податкового кодексу України платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів. Суми єдиного податку, сплачені авансом за весь податковий період, підлягають зарахуванню в рахунок майбутніх платежів з цього податку за заявою платника єдиного податку. Згідно із статтею 298 ПКУ інформація про період щорічної відпустки і терміни втрати працездатності з обов’язковим додаванням копії листка непрацездатності подається за заявою у довільній формі. Окремого терміну подання заяви щодо періоду щорічної відпустки і терміну втрати працездатності нормами ПКУ не передбачено. Згідно із Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування є фізичні особи - підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування. Оскільки зазначеним законодавчим актом не передбачено пільг зі сплати єдиного внеску підприємцями на час відпустки та за період хвороби, підприємці зобов’язані сплачувати ЄСВ незалежно від того отримували вони дохід у цей період чи ні.

 Про застосування РРО при продажу преси, листівок, конвертів, знаків поштової оплати

Звертаємо увагу продавців преси та поштових листівок: відповідно до п.10 ст.9 Закону України від 6 липня 1995 року № 265/95- ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями суб’єкти господарювання мають право не застосовувати реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки при продажу у кіосках, з лотків та розносок газет, журналів та інших видань, листівок, конвертів, знаків поштової оплати, якщо питома вага такої продукції становить понад 50 відсотків загального товарообігу за відсутності продажу алкогольних напоїв та підакцизних непродовольчих товарів.

Дивіденди виплачуються у товарній формі

Оподаткування дивідендів ПДВ залежить від того, в якій формі вони виплачуються. А саме: суми дивідендів, виплачені емітентом у грошовій формі або у вигляді цінних паперів, не є об'єктом оподаткування ПДВ. Водночас, якщо виплата дивідендів проводиться у товарній формі (продукцією, товарами), то така операція оподатковується ПДВ на загальних підставах як звичайний продаж товарів. Тобто виплата дивідендів у натуральній формі оподатковується ПДВ у загальному порядку за ставкою 20 %. При цьому емітент, який виплачує дивіденди у товарній формі, має скласти податкову накладну в електронній формі, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та включити суму ПДВ до податкових зобов'язань звітного періоду. Зазначений порядок оподаткування дивідендів визначено пп. 196.1.6 статті 196 Податкового кодексу України.

Ставки плати за землю та пільги встановлюються відповідним рішенням органу місцевого самоврядування

Таке роз’яснення надано узагальнюючою податковою консультацією, затвердженою наказом ДФС України від 28.05.2015 р. № 379. З 01 січня 2015 року плата за землю, яка справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності, належить до місцевих податків. Сільські, селищні, міські ради в межах своїх повноважень приймають рішення про встановлення місцевих податків та зборів (пункт 12.3 статті 12 Податкового кодексу). Відповідно до пункту 284.1 статті 284 Податкового кодексу органам місцевого самоврядування надано повноваження щодо встановлення ставок плати за землю та пільг щодо земельного податку, що сплачується на відповідній території. Підставами для надання податкових пільг є особливості, що характеризують певну групу платників податків, вид їх діяльності, об’єкт оподаткування або характер та суспільне значення здійснюваних ними витрат (пункт 30.2 статті 30 Кодексу). Відповідно до пунктів 1, 3 статті 73 Закону України від 21 травня 1997 року №280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні» акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов’язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об’єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території. Враховуючи викладене вище, якщо рішення органу місцевого самоврядування щодо встановлення пільг із сплати земельного податку прийнято, то таке рішення є обов’язковим для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об’єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами з урахуванням строків, визначених таким рішенням.

Податкова міліція Харківщини: понад 7,2 млн гривен було відшкодовано державі

З початку року за матеріалами працівників слідчо-оперативних підрозділів ГУ ДФС у Харківській області до єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про 98 кримінальних правопорушень. 44 з них – за «тяжкими» статтями. Про це під час брифінгу розповів начальник оперативного управління ГУ Міндоходів у Харківській області Сергій Мережко. «Загальна сума відшкодованих державі збитків на сьогоднішній день склала вже понад 7,2 млн.грн.», - зауважує посадовець. Так, головним завданням податкової міліції є не нарощування штучних показників, а забезпечення наповнення державного бюджету та виведення на чисту воду підприємців, які не вважають за необхідне дотримання податкового законодавства.

В ході операцій «Нафтопродукт-2015» та «Акциз - 2015» вилучено підакцизних товарів на 15,7 млн гривен

З початку року оперативники ГУ ДФС у Харківській області склали 145 протоколів про адміністративні правопорушення та вилучили лікеро-горілчаної продукції, тютюнових виробів та паливно-мастильних матеріалів на загальну суму близько 15,7 млн.грн. Як розповідає начальник оперативного управління ГУ Міндоходів у Харківській області Сергій Мережко вся ця продукція або реалізовувалась без необхідних документів, або без акцизних марок, або була навіть фальсифікована. Так, під час проведення широкомасштабних заходів під умовними назвами «Нафтопродукт-2015» та «Акциз-2015», було вилучено: – алкогольних напоїв 2185,12 дал на суму 2251,9 тис. грн. – спирту 512,5 дал на суму 236,5 тис. грн. – тютюнових виробів 144,998 тис. пачок на суму 2433,04 тис. грн. – паливно-мастильних матеріалів 351,24 тон  на суму 7038,08 тис. грн. – транспортних засобів 4 шт. на суму 3740 тис. грн. З метою посилення державного контролю і детінізацію вказаного ринку співробітники податкової міліції порушили 18 справ та виявили й зупинили діяльність трьох незаконних виробництв.

Окрема ліцензія на роздрібну торгівлю пивом не потрібна

ГУ ДФС у Харківській області нагадує, що згідно з нормами Закону України від 28 грудня 2014 року № 71- VII з 1 липня 2015 року пиво віднесено до алкогольних напоїв. Відповідно до понять, визначеним у п.п. 14.1.144 п. 14.1 ст. 14 Податкового Кодексу України пиво - це насичений діоксидом вуглецю пінистий алкогольний напій, з вмістом спирту етилового від 0,5 % об’ємних одиниць, отриманий під час бродіння охмеленого сусла пивними дріжджами, який відноситься до товарної групи УКТ ЗЕД по коду 2203 (редакція діє з 01.07.2015 року). Поняття алкогольні напої визначено в 14.1.5 п. 14.1 ст. 14 Податкового Кодексу та в абзаці сьомому статті 1 Закону N 481, згідно з якими алкогольні напої - це продукти, одержані шляхом спиртового бродіння цукромістких матеріалів або виготовлені на основі харчових спиртів з вмістом спирту етилового понад 0,5 відсотка об'ємних одиниць, які зазначені у товарних позиціях 2203 , 2204, 2205, 2206, 2208 згідно з УКТ ЗЕД, а також з вмістом спирту етилового 8,5 відсотка об'ємних одиниць і більше, які вказані в товарних позиціях 2103 90 30 00, 2106 90 згідно з УКТ ЗЕД. Отже, пиво з 01 липня буде відноситися до алкогольних напоїв, а згідно з частиною дванадцятою статті 15 Закону N 481 роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій. Разом з цим ДФС України 11 березня 2015 року надано роз’яснення: якщо у суб'єкта господарювання є ліцензія на продаж алкогольних напоїв, то окрема ліцензія на роздрібну торгівлю пивом не потрібна. Нагадуємо: З 01 січня 2015 року запроваджено сплату акцизного податку з реалізації через роздрібну мережу підакцизних товарів, в тому числі і пива.

Що є доходом для ЮО – платника ЄП третьої групи

Відповідно до п.п. 2 п. 292.1 ст. 292 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) доходом юридичної особи - платника єдиного податку є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 ПКУ. Згідно із п. 292.3 ст. 292 ПКУ до суми доходу платника єдиного податку включається вартість безоплатно отриманих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг). Безоплатно отриманими вважаються товари (роботи, послуги), надані платнику єдиного податку згідно з письмовими договорами дарування та іншими письмовими договорами, укладеними згідно із законодавством, за якими не передбачено грошової або іншої компенсації вартості таких товарів (робіт, послуг) чи їх повернення, а також товари, передані платнику єдиного податку на відповідальне зберігання і використані таким платником єдиного податку. До суми доходу платника єдиного податку третьої групи, який є платником податку на додану вартість за звітний період також включається сума кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності. До суми доходу платника єдиного податку третьої групи за звітний період включається вартість реалізованих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг), за які отримана попередня оплата (аванс) у період сплати інших податків і зборів, визначених ПКУ.

У якій графі Податкового розрахунку (форма № 1ДФ) відображається кількість зовнішніх сумісників

Відповідно до абзацу другого ст. 21 Кодексу законів про працю України від 10.12.71 р. № 322-VIII працівник має право реалізувати свої здібності до продуктивної і творчої праці шляхом укладення трудового договору на одному або одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях, якщо інше не передбачено законодавством, колективним договором або угодою сторін. Згідно з п. 3.1 розділу III Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом Мінфіну України від 13.01.2015 р. № 4, реквізити податкового розрахунку заповнюються, зокрема, таким чином: - напроти напису «Працювало за трудовими договорами» проставляється кількість працівників, які працюють за трудовими договорами (контрактами); - напроти напису «Працювало за цивільно-правовими договорами» проставляється кількість працівників, які працюють за цивільно-правовими договорами у звітному періоді. Отже, кількість зовнішніх сумісників відображається в графі «Працювало за трудовими договорами» Податкового розрахунку (форма № 1 ДФ).

Переможці ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості „Майбутнє країни – у мріях дитини” за напрямом – „Художні твори”: у І віковій категорії (9-11 років)

I місце Загребельна Галина Олександрівна робота «Радіє країна,радіє земля,бо повна державна казна»- Нововодолазьський район

II місце Кончицька Софія Вікторівна робота "Скрізь криги до світлого майбутнього" Дзержинський район м. Харкова

III місце Крічфаловший Олександр Сергійович робота "Сплатили податки, сім’я живе в достатку" - Нововодолазьський район

у ІІ віковій категорії (12-15 років)

I місце Зеленіна Анастасія Дмитрівна «Податки "зігрівають" бюджет - Вовчанський район

 ІІ місце Шовкопляс Антоніна Борисівна робота" Вчасно сплачені податки - значно збільшують видатки - Богодухівський район

III місце Сухомлін Марина Володимирівна робота "Шлях до відродження Зміївський район

Переможці ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості „Очима дитини про бюджет країни” за напрямом – „Комп`ютерна графіка”:

І вікова категорія (9-11 років)

I місце Лещотний Євген Олексійович робота "Корисні поради для українців" - Зміївський район

II місце Cитніков Давід Віталійович робота «Майбутнє країни у мріях дитини» - Куп`янський район

III місце Іванченко Микита Михайлович робота "Бюджет лісу" - Дергачівський район

ІІ вікова категорія (12-15 років)

I місце  Бурцєва Єлізавета Сергіївна робота "Сплата податків” - Київський район м. Харкова

II місце Лаптєв Павло Олександрович  робота "Майбутня країна” - Червонозаводський район м. Харкова

III місце Швачка Євгеній Віталійович  робота "Казка про податки” - Харківський район

Переможці ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості „Очима дитини про бюджет країни” за напрямом – „Літературні твори”:

І вікова категорія (9-11 років)

I місце Герасименко Ангеліна Володимирівна робота «Веселі пригоди Мурчика, або чому треба сплачувати податки» - Фрунзенський район м. Харкова

II місце Батюніна Анастасія Владиславівна робота "Чтобы страна была сильна, плати налоги ты сполна - Московський район м. Харкова

III місце Буйнова Соф'я Владиславівна робота "Чарівна скриня" - Харківський район

ІІ вікова категорія (12-15 років)

I місце Лагунов Семен робота - "Країна сумління -Дергачівський район

II місце Волобуєва Альбіна Василівна робота "Лист Марсіанам" - Богодухівський район

III місце Белевцева Дар'я Володимирівна робота «Пам’ятайте, мами й татки»- Чугуївський район

Лауреат конкурсу за підсумками Інтернет голосування (приз глядацьких симпатій):

Юріна Катерина Олександрівна, літературний твір - Балаклійський район

Лауреат конкурсу в номінації «За повноту та оригінальність розкриття теми»

Кіфоренко Анастасія Ігорівна, літературний твір - Ленінський район м. Харкова

Особливий приз дитині з особливими потребами Колосок Анастасія Сергіївна, комп`ютерна графіка – Лозівський район

Діти з малозабезпечених сімей, роботи яких відзначені за творчий підхід к розкриттю теми:

Денисенко Владислава Владиславівна, кросворд – Красноградський район

Крім того, журі вирішило відзначити дитячий анімаційний фільм «Копієчка», учнів мультиплікаційного відділення Школи Сучасних Театрально – Сценічних напрямів – Фрунзенський район м. Харкова

Застосування касових апаратів підприємцями-спрощенцями, що здійснюють перевезення пасажирів

Згідно з пунктом 296.10 статті 296 Податкового кодексу України платники єдиного податку другої і третьої (фізичні особи – підприємці) груп при здійсненні діяльності на ринках, при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, а також платники єдиного податку першої групи не застосовують реєстратори розрахункових операцій. В інших випадках платники єдиного податку другої і третьої груп (фізичні особи – підприємці) застосовують РРО. При цьому, абзацом 5 п. 1 розд. II «Перехідні положення» Закону України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» встановлено, що платники єдиного податку третьої групи з 01 липня 2015 року та платники єдиного податку другої групи з 01 січня 2016 року повинні застосовувати РРО. Відповідно до ст. 3 Закону України від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов’язані, зокрема, проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок (пункт 1 статті 3 Закону), видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов’язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції (пункт 2 статті 3 Закону). Пунктом 4 ст. 9 Закону визначено, що реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються при продажу проїзних і перевізних документів на залізничному (крім приміського) та авіаційному транспорті з оформленням розрахункових і звітних документів та на автомобільному транспорті з видачею талонів, квитанцій, квитків з нанесеними друкарським способом серією, номером, номінальною вартістю, а також при продажу білетів державних лотерей через електронну систему прийняття ставок, що контролюється у режимі реального часу центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, та квитків на відвідування культурно-спортивних і видовищних закладів. Таким чином, фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку другої та третьої груп, які здійснюють перевезення пасажирів при розрахунках готівкою зобов’язані з 01 липня 2015 року (третя група) та з 01 січня 2016 року (друга група), застосовувати належним чином зареєстровані реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, крім випадків, передбачених пунктом 4 статті 9 Закону.

Про автоматичне бюджетне відшкодування за деклараціями з ПДВ

Відповідно до вимог Податкового кодексу України (п.п.б. п. 200.4. ст. 200) бюджетному відшкодуванню за заявою платника підлягає сума податку, фактично сплаченого отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до державного бюджету, в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200№.3 статті 200№ ПКУ на момент отримання контролюючим органом податкової декларації. Таким чином, задекларовані суми бюджетного відшкодування розраховувалися (на відповідність критеріям, які дають право на отримання автоматичного бюджетного відшкодування ПДВ) з урахуванням вимог зазначеної норми ПКУ. У разі встановлення фактів невідповідності визначеним критеріям та відсутності у такого платника права на автоматичне бюджетне відшкодування податку, контролюючий орган згідно з пунктом 200.21 статті 200 ПКУ зобов'язаний протягом 17 календарних днів після граничного терміну подачі звітності повідомити платника податку про відповідне рішення та надати детальні пояснення і розрахунки за критеріями, значення яких не дотримано.

 Базовий податковий період для сплати акцизного податку - календарний місяць

Форму Декларації акцизного податку та порядок її заповнення затверджено наказом Міністерства фінансів України від 23 січня 2015 року № 14 «Про затвердження форми декларації акцизного податку, Порядок заповнення та подання декларації акцизного податку». Згідно зі статтею 223 Податкового кодексу України базовий податковий період для сплати акцизного податку відповідає календарному місяцю. Декларація акцизного податку подається платником щомісяця не пізніше 20 числа наступного звітного періоду. Декларації складається із загальної частини, що містить необхідні обов’язкові реквізити платника, та шести розділів, що складаються платниками залежно від виду підакцизних товарів, додатків розрахунків для обчислення суми податку залежно від виду встановлених ставок акцизного податку, а також розділу, що заповнюється працівниками ДФС після подання декларації. Відповідно до п. 2 розділу І Порядку зазначено, що платники заповнюють та подають розділи та додатки до Декларації лише щодо тих операцій, які вони здійснюють і за якими у них виникають податкові зобов’язання із сплати акцизного податку, про що робиться відповідна відмітка у колонці «Ознака подачі» на останньому аркуші Декларації. Декларація подається до контролюючого органу за місцем реєстрації такого платника. Місцем реєстрації платника, що є суб'єктом господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів, є місцезнаходження пункту продажу товарів. Особливу увагу звертаємо стосовно платників податків - суб'єктів господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів, – такі платники заповнюють та подають лише розділ Ґ та додаток 6 до Декларації. Додатково повідомляємо: об’єкти оподаткування акцизним податком та порядок визначення бази оподаткування встановлені ст.213 та ст.214 розділу VI ПКУ, перелік підакцизних товарів та розмір ставок акцизного податку визначені ст.215 Податкового кодексу.

 Як виправити помилково відхилену покупцем накладну

Не зволікаючи, зв’яжіться з продавцем і повідомте, що його податкова накладна відхилена помилково. Це необхідно для того, щоб продавець без вагань реєстрував її в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН). Адже зволікання для продавця може спричинити прострочення в реєстрації. За це в перехідний період (з 1 лютого 2015 р. до 1 липня 2015 р.) передбачено 20%- 50% штраф (ст. 120¹ ПКУ). Отже, одразу повідомте продавця про випадкове скасування і чекайте на реєстрацію ПН. Можливості програмного забезпечення дозволяють продавцю цю ПН зареєструвати і за необхідності відкоригувати її дані. Тоді після реєстрації продавцем ПН покупець завжди може її отримати від продавця або витягнути цю ПН з ЄРПН (у порядку, визначеному п. 201.10 ПКУ).

Дивіденди виплачуються у товарній формі. Наслідки оподаткування ПДВ

Оподаткування дивідендів ПДВ залежить від того, в якій формі вони виплачуються. А саме: суми дивідендів, виплачені емітентом у грошовій формі або у вигляді цінних паперів, не є об'єктом оподаткування ПДВ. Водночас, якщо виплата дивідендів проводиться у товарній формі (продукцією, товарами), то така операція оподатковується ПДВ на загальних підставах як звичайний продаж товарів. Тобто виплата дивідендів у натуральній формі оподатковується ПДВ у загальному порядку за ставкою 20 %. При цьому емітент, який виплачує дивіденди у товарній формі, має скласти податкову накладну в електронній формі, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та включити суму ПДВ до податкових зобов'язань звітного періоду. Зазначений порядок оподаткування дивідендів визначено пп. 196.1.6 статті 196 Податкового кодексу України.

Податкові наслідки з податку на прибуток отримання безпроцентної поворотної фінансової допомоги

З 2015 року для платників податку, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний (податковий) період перевищує двадцять мільйонів гривень, об'єкт оподаткування податком на прибуток визначається шляхом коригування фінансового результату до оподаткування на податкові різниці. У п. 140.1 Податкового кодексу України наведені різниці, які виникають при здійсненні фінансових операцій (в тому числі процентів за борговими зобов'язаннями), та умови, за якими здійснюється відповідне коригування фінансового результату до оподаткування. У пп. 14.1.257 Податкового кодексу України абзац сьомий (сума відсотків, умовно нарахованих на суму поворотної фінансової допомоги, що залишилася не повернутою на кінець звітного періоду, у складі безповоротної фінансової допомоги) виключений. Оскільки згідно з п. 5 П(С)БО 15 «Дохід», дохід визнається під час збільшення активу або зменшення зобов'язання, що зумовлює зростання власного капіталу, то при отриманні поворотної фінансової допомоги дохід не визнається як в бухгалтерському, так і в податковому обліку; Згідно з п. 5 П(С)БО 16 «Витрати», витрати відображаються в бухгалтерському обліку одночасно зі зменшенням активів або збільшенням зобов'язань, отже при поверненні поворотної фінансової допомоги витрати не визнаються як в бухгалтерському, так і в податковому обліку; Таким чином, якщо договором не передбачено нарахування та сплати процентів за користування коштами у вигляді поворотної фінансової допомоги, коригування фінансового результату до оподаткування не здійснюються. 

Списання кредитного боргу у валюті не включається до доходу платника податку на доходи фізичних осіб

Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо кредитних зобов’язань» від 9 квітня 2015 р. № 321-VIII врегульовано низку питань, пов’язаних із погашенням заборгованості за кредитом в іноземній валюті. Зокрема, встановлено, що до доходу платника податку на доходи фізичних осіб не включаються такі доходи: - доходи, отримані платником ПДФО внаслідок реалізації заставленого майна, майна такого платника при зверненні стягнення фінансовою установою на таке майно у зв’язку з невиконанням позичальником своїх зобов’язань за договором кредиту (позики), за умови що таке майно було придбано за рахунок такого кредиту (позики); - сума процентів, комісії та/або штрафних санкцій (пені), прощених (анульованих) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним із процедурою його банкрутства, до закінчення строку позовної давності. Крім того, не вважається додатковим благом платника ПДФО та не включається до доходу сума, прощена (анульована) кредитором у розмірі різниці між основною сумою боргу за фінансовим кредитом в іноземній валюті, визначена за офіційним курсом НБУ на дату зміни валюти зобов’язання за таким кредитом з іноземної валюти у гривню, та сумою такого боргу, визначеною за офіційним курсом Національного банку України станом на 1 січня 2014 року, а також сума процентів, комісії та/або штрафних санкцій (пені) за такими кредитами, прощених (анульованих) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним із процедурою його банкрутства, до закінчення строку позовної давності. Ця норма застосовується до фінансових кредитів в іноземній валюті, не погашених до 1 січня 2014 року. Нагадаємо, що Закон № 321 набрав чинності з 7 травня 2015 року.

Як фізичним особам сплатити податок на нерухоме майно

Згідно з нормами Податкового кодексу України контролюючими органами до 1 липня 2015 року за 2014 рік буде обчислено податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такого майна та надіслано йому податкове повідомлення–рішення. Податок слід сплатити за місцем розташування об′єкта нерухомого майна протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення. Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, які перебували у власності фізичних осіб у 2014 році, здійснюється у такому порядку: - у період з 1 січня по 31 березня 2014 року – із сумарної житлової площі об’єкта житлової нерухомості; - з 1 квітня по 31 грудня 2014 року – із сумарної загальної площі об’єктів житлової нерухомості, у т.ч. його частки за ставками, встановленими за рішенням сільської, селищної або міської ради у відсотках до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. м. бази оподаткування в таких розмірах: а) не більше 1 відс. - для квартири/квартир, загальна площа яких не перевищує 240 кв. метрів, або житлового будинку/будинків, загальна площа яких не перевищує 500 кв. метрів; б) 2,7 відс. - для квартири/квартир, загальна площа яких перевищує 240 кв. метрів, або житлового будинку/будинків, загальна площа яких перевищує 500 кв. метрів; в) 1 відс. - для різних видів об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності одного платника податку, сумарна загальна площа яких не перевищує 740 кв. метрів; г) 2,7 відс. - для різних видів об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності одного платника податку, сумарна загальна площа яких перевищує 740 кв. метрів. Пільги із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, а саме: база оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебували у власності фізичної особи - платника податку, зменшується за період з 01 січня 2014 року по 31 грудня 2014 року включно: а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості - на 120 кв. метрів; б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості - на 250 кв. метрів; в) для різних видів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - на 370 кв. метрів. Пільги із сплати податку не надаються на об’єкти оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, використовуються у підприємницькій діяльності).

Про отримання  повідомлення-рішення про сплату транспортного податку і коли його сплатити .

Починаючи з 2015 року платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, які використовувалися до 5 років і мають об’єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см. Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку. Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його реєстрації за 2015 рік до 1 липня цього року. Якщо легковий автомобіль придбано протягом року, податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності. Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування. Транспортний податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

До уваги продавців пива!

Західна ОДПІ м. Харкова нагадує, що з 1 липня 2015 року пиво віднесено до алкогольних напоїв. Роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій. Відповідно до вимог статті 15 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» плата за ліцензію на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями фіксована і не залежить від обсягів продажу. Вартість алколіцензії залежить від території, де знаходиться місце торгівлі. При цьому платити доведеться за кожний касовий апарат (КОРО), зазначений у цій ліцензії. Фізичні особи - підприємці платники єдиного податку другої і третьої груп при здійсненні діяльності (торгівлі пивом) зобов’язані застосовувати РРО та перейти на загальну систему оподаткування. Таким чином, з 1 липня поточного року для здійснення реалізації та виробництва пива суб’єктам господарювання необхідно отримати відповідну ліцензію. Нагадуємо, що у разі виникнення запитань щодо податкового законодавства можете зателефонувати до Контакт - центру ДФС України за номером 0-800-501-007, а також скористатися «Загальнодоступним інформаційно – довідковим ресурсом» за електронною адресою http://zir.minrd.gov.ua або через веб - портал Державної фіскальної служби України (вкладинка «Загальнодоступний інформаційно – довідковий ресурс»).

Як та в які строки контролюючі органи надають податкові консультації

Відповідно до п.52.1 ст.52 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі - ПКУ) за зверненням платників податків контролюючі органи надають безоплатно консультації з питань практичного використання окремих норм податкового законодавства протягом 30 календарних днів, що настають за днем отримання такого звернення даним контролюючим органом. Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію. За вибором платника податків консультація надається в усній, письмовій або електронній формі. Консультації надаються контролюючими органами. Контролюючі органи мають право надавати консультації виключно з тих питань, що належать до їх повноважень. Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, проводить періодичне узагальнення податкових консультацій, які стосуються значної кількості платників податків або значної суми податкових зобов’язань, та затверджує наказом узагальнюючі податкові консультації, які підлягають оприлюдненню, у тому числі за допомогою Інтернет - ресурсів (п.52.6 ст. 52 ПКУ).

 Щоб стати платником податку на додану вартість: подайте реєстраційну заяву

Особа, що підлягає обов’язковій реєстрації чи прийняла рішення про добровільну реєстрацію як платник податку на додану вартість, подає до органу ДФС за своїм місцезнаходженням реєстраційну заяву. У разі обов’язкової реєстрації така заява подається не пізніше 10 числа місяця, наступного за місяцем, в якому вперше досягнуто обсягу оподатковуваних операцій. Тобто, коли загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягає оподаткуванню, нарахована протягом останніх 12 місяців, сукупно перевищує 1,0 млн. грн. (без урахування ПДВ). При добровільній реєстрації необхідно подати заяву не пізніше ніж за 20 календарних днів до початку періоду, з якого така особа буде вважатися платником ПДВ. Або ж навести у заяві бажаний день реєстрації як платника податку, що відповідає даті початку податкового періоду, з якого такі особи вважатимуться платником податку та матимуть право на виписку податкових накладних. Не зареєстрований як платник податку на додану вартість суб’єкт господарювання не має права подавати податкові декларації з ПДВ. Водночас, він може самостійно сплатити нараховану суму податку. Штрафи за неподання податкових декларацій до такої особи не застосовуються. Порядок реєстрації платників податку на додану вартість визначений ст. 183 Податкового кодексу України.

Якщо платник податку на прибуток переходить на спрощену систему оподаткування

Суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм Податкового кодексу, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий суб’єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року. У разі переходу платника податку на прибуток на спрощену систему оподаткування такий платник у терміни, встановлені для квартального звітного періоду, зобов’язаний подати податкову декларацію з податку на прибуток за звітний період, що передує кварталу, з якого платник переходить на спрощену систему оподаткування. Так, якщо платник податку на прибуток переходить на спрощену систему оподаткування з 01 липня 2015 р., заяву про це необхідно подати до 15 червня, а декларацію з податку на прибуток за перше півріччя 2015 р. слід буде подати не пізніше 10 серпня.

Хто з платників податку на прибуток зобов’язаний подати декларацію з цього податку вже за перше півріччя 2015 року?

Відповідно до норм Податкового кодексу України платник податку на прибуток, який за підсумками 2014 року не отримав прибутку або отримав збиток, податкові зобов’язання не нараховував і не мав базового показника для визначення авансових внесків у 2015 році, а за підсумками першого кварталу 2015 року отримав прибуток, має подати податкову декларацію за перше півріччя (граничний термін подання - 10 серпня 2015 року), три квартали звітного року (09 листопада 2015 року) та за звітний рік (09 лютого 2016 року) для нарахування та сплати податкових зобов’язань. Крім того, такий платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації з податку на прибуток, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого Податковим кодексом України для подання податкової декларації. Це, відповідно до звітних періодів, не пізніше: 19 серпня 2015 року, 09 листопада 2015 року, 19 лютого 2015 року.

Про подання фізичними особами – підприємцями податкової декларації у разі відсутності доходів від господарської діяльності

Законом України від 28 грудня 2014 року №71-VIII „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи” внесено зміни до п.49.2 ст.49 Податкового кодексу України у частині подання платниками податків податкових декларацій за кожний встановлений ПКУ звітний період, в якому виникають об’єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог ПКУ. Але враховуючи, що фізичні особи – підприємці згідно з п.177.5 ст.177 ПКУ подають до контролюючого органу податкову декларацію за місцем своєї податкової адреси за результатами календарного року у строки для річного звітного періоду, в якій також зазначаються авансові платежі з податку на доходи. Також поряд з доходами від підприємницької діяльності мають зазначатися інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи. При цьому ч.2 ст.46 Закону України від 15 травня 2003 року №755 «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» передбачено, що неподання протягом року органам доходів і зборів податкових декларацій, документів фінансової звітності є підставою для постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця. Фізичні особи – підприємці зобов’язані подавати податкову декларацію про майновий стан і доходи незалежно від того, чи отримували вони доходи протягом звітного року від підприємницької діяльність, чи ні. 

З 1 липня запроваджуються нові акцизні марки

Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 14 травня 2015 року №236 «Деякі питання запровадження марок акцизного податку нового зразка для алкогольних напоїв і тютюнових виробів» з 1 липня ц.р. запроваджено марки акцизного податку нового зразка для алкогольних напоїв і тютюнових виробів вітчизняного та імпортного виробництва. Марки за новими зразками, затвердженими ПКМУ №236, будуть виготовлені Державною фіскальною службою України до 25 червня 2015 р. і продаватимуться в установленому порядку. 

Сергій Яковлев: наша мета – створення комфортних та якісних умов для обслуговування платників

Як повідомили в Головному управлінні ДФС у Харківській області, з початку року платники податків отримали у Центрах обслуговування понад мільйон послуг. На сьогодні обслуговування платників податків та громадян здійснюється 33 ЦОПами регіону, якими, у тому числі, надається 23 адміністративні послуги з питань податкової справи. Протягом січня – травня 2015 року Центрами надано понад 1,1 млн. послуг, в тому числі 78,2 тис.- адміністративних. Зокрема, у травні загальна кількість послуг склала майже 150,0 тис. послуг, з них адміністративних - 14,5 тис. Серед них, найбільш запитуваною залишається послуга з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків. За вказаний період було видано понад 36,1 тис. таких карток, з яких 7,1 тис. – у травні. Також користується попитом у суб`єктів господарювання послуга з реєстрації книг обліку розрахункових операцій. З початку поточного року ЦОПами здійснено 6,9 тис. таких послуг. Не менш затребувана платниками така послуга, як видача довідки про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються фіскальними органами. Так, за п’ять місяців 2015 року Центрами обслуговування платників було надано понад 6,2 тис. зазначених довідок. За словами в.о. начальника ГУ ДФС у Харківській області Сергія Яковлева, фіскальна служба сьогодні займається не тільки адмініструванням та збором податків, але й втіленням сучасного комплексу сервісних послуг для якісного та комфортного обслуговування платників податків. 

Протягом 5 місяців поточного року на «Пульс» надійшло майже 3 тис. звернень

Протягом січня-травня поточного року на антикорупційний сервіс ДФС «Пульс» надішло майже 3 тис. звернень від платників податків. Переважна більшість звернень, 81 відс., стосувалися податкової тематики, з питань митної справи надійшло 19 відс. звернень. Станом на 1 червня завершено розгляд 92,7 відс. звернень, про результати розгляду поінформовано заявників. Здебільшого звернення суб’єктів господарювання та громадян стосувалися проблем, які виникають при подачі звітності та реєстрації податкових накладних. За вказаний період надійшло 36,8 відс. від загальної кількості звернень. З питаннями щодо організації роботи ДФС та її територіальних органів звернулися 31,6 відс. заявників, роботи ЦОПів – 2,3 відс. Особливостями реєстрації платником ПДВ цікавилися 3,9 відс. заявників, з приводу перевірок суб’єктів господарювання звернулися 4,4 відс. платників, затримок митного оформлення товарів – 12,3 відс., черг на митних постах та пунктах – 2,5 відс., порушення митних правил – 0,8 відс. Безпосередньо антикорупційної тематики сервісу стосувалося 3 відс. від загальної кількості звернень. Нагадаємо, що поскаржитися на неправомірні дії або бездіяльність працівників Державної фіскальної служби України, оперативно вирішити суперечливі запитання, які виникають у сфері адміністрування податків та під час здійснення митного контролю можна за телефоном (044) 284-00-07. Лінія працює цілодобово.

Для сплати фізичними особами податку на нерухомість - 60 днів

Відповідно до п.п. 266.7.1. п. 266.7 ст. 266 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів оподаткування, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника житлової та/або нежитлової нерухомості виходячи з бази оподаткування та відповідної ставки податку. Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити, зокрема, органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком) (п.п. 266.7.2 п. 266.7 ст. 266 ПКУ). Нагадаємо, що відповідно до п.п. 266.10.1. п. 266.10 ст. 266 ПКУ податкове зобов’язання за звітний рік з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачується фізичними особами протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

До уваги суб’єктів господарської діяльності!

З метою уникнення вчинень правопорушень суб’єктами господарювання, які здійснюють публічне використання об’єктів авторського права та суміжних прав Державна служба інтелектуальної власності України на підставі Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про Державну службу інтелектуальної власності України» № 658 від 19.11.2014, керуючись гл. гл. 35, 36, 37 Цивільного кодексу України, Законом України «Про авторське право і суміжні права», Постановами Кабінету Міністрів України «Про затвердження розміру порядку та умов виплати винагороди (роялті) за комерційне використання опублікованих з комерційною метою фонограм, відеограм, їх примірників та зафіксованих у них виконань» № 71 від 18.01.2003 та «Про затвердження мінімальних ставок винагороди (роялті) за використання об’єктів авторського права і суміжних прав» № 72 від 18.01.2003, -

Про авторське право і суміжні права

Відповідно до вимог статей 15, 32, 33 Закону України «Про авторське право і суміжні права» умовою для законного публічного використання музичних творів, фонограм, відеограм та зафіксованих у них виконань – є отримання дозволу (ліцензії) від суб’єктів авторського права і суміжних прав (правовласників) або організацій колективного управління. Надання дозволу (видача ліцензії) на використання музичних творів, фонограм, відеограм та зафіксованих у них виконань оформлюється у вигляді ліцензійного договору. Одними з найпоширеніших суб’єктів господарювання, які під час здійснення своєї діяльності використовують музичні твори, фонограми, відеограми та зафіксовані у них виконання, є підприємства громадського харчування і торгівлі, розважальні заклади, а також заклади побутового обслуговування населення, що виражається у формі як безпосереднього, так і опосередкованого (фонового озвучування приміщення закладу) використання. Подібне використання музичних творів, фонограм, відеограм та зафіксованих у них виконань підпадає під визначення статті 1 Закону України «Про авторське право і суміжні права» – публічне виконання. Публічне виконання музичних творів, фонограм, відеограм та зафіксованих у них виконань як об’єктів авторського права та суміжних прав, без отримання дозволу (ліцензії), відповідно до ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» є порушенням авторського права і суміжних прав, що відповідно до вимог чинного законодавства України може тягти за собою наступні види відповідальності: - у разі відсутності дозволу (ліцензії) настає адміністративна відповідальність за ст. 51-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Санкцією передбачено штраф до 3400 грн. з конфіскацією обладнання, за допомогою якого скоєне правопорушення (тобто використовується музика); - якщо при використанні музичних творів, фонограм, відеограм та зафіксованих у них виконань без дозволу (ліцензії) авторам, виконавцям, виробникам фонограм чи/або відеограм заподіяно значної шкоди, у цьому випадку може наставати кримінальна відповідальність за ст. 176 Кримінального кодексу України; - відповідно до п. «г» ч. 2 ст. 52 Закону України «Про авторське право і суміжні права» у разі відсутності дозволу (ліцензії) суд в рамках цивільного (господарського) судочинства має право винести рішення про виплату компенсації у розмірі від 10 мінімальних заробітних плат за кожен факт порушення авторського права чи суміжних прав (тобто за програвання кожної музичної композиції).

Музика у якості загального музичного супроводу

Під музикою розуміється як музичні твори з текстом, так і музичні композиції - мелодії без тексту, а також музичні фонограми (звукозаписи), відеограми та їх виконання. Будь-які підприємства торгівлі, громадського харчування, обслуговування населення, розважальні та інші подібні заклади, які використовують «музику» у якості загального музичного супроводу (фону) на своїх майданчиках або у своїх приміщеннях як при платному, так і при безкоштовному вході є суб’єктами комерційного використання та зобов’язані отримати дозвіл (ліцензію). Повний перелік таких суб’єктів наведений у Постанові КМУ №71 від 18.01.2003 року. Вказані підприємства повинні укласти ліцензійний договір із суб’єктом авторського права і суміжних прав на музичні твори, фонограми, відеограми, якими вони володіють, або із організаціями колективного управління, які отримали відповідне свідоцтво від Державної служби інтелектуальної власності України. Обов’язковою умовою є оформлення двох ліцензійних договорів – на використання об’єктів авторського права і на використання об’єктів суміжних прав. Авторські права – права осіб, які своє творчою працею створили музичні твори з текстом або без нього (автори слів, поети, композитори). Суміжні права – права виконавців, виробників фонограм та організацій мовлення. Виконання пісень «наживо» підпадає під визначення Закону – публічне виконання, власник закладу повинен отримати дозвіл на такий від використання. Якщо у закладі грає ЛИШЕ «жива» музика, необхідно отримати дозвіл на використання лише авторських прав (текст та слова пісні). В той же час, якщо протягом дня у закладі використовується окрім «живої» ще й фонова музика, необхідно отримувати дозвіл на використання і авторських, і суміжних прав. Немає значення, за допомогою якого пристрою – магнітофону, музичного центру, телевізора (кабельного чи супутникового телебачення), радіоприймача або комп’ютера – використовується «музика» в громадському місці, це є її публічним виконанням, для організації якого необхідно отримувати дозвіл та здійснювати відповідні відрахування авторської винагороди.

Нарахування авторської винагороди (роялті)

Розмір винагороди (роялті) за отримання дозволу (ліцензії) в залежності від виду використання становить відсоткову ставку від загальної суми отриманого валового доходу (виручки), розмір якої визначається Постановами Кабінету Міністрів України № 71, 72 від 18.01.2003. У деяких випадках залежно від характеру та тривалості використання музичних фонограм, відеограм, їх примірників та зафіксованих у них виконань організації колективного управління мають право зменшувати розмір винагороди за погодженням із відповідними правовласниками. Факт використання музичних творів, фонограм, відеограм та зафіксованих у них виконань повинен відображатися в даних бухгалтерського обліку та фінансової звітності (субрахунок 125 згідно вимог П(с)БУ8) на підставі первинних документів, якими в даному випадку є дозвіл (ліцензія) з суб’єктом авторського права і суміжних прав або організаціями колективного управління.

Контроль в сфері публічного використання «музики»

Виявленням та попередженням порушень в сфері використання об’єктів інтелектуальної власності здійснюють: органи МВС України, зокрема спеціально створені підрозділи по боротьбі зі злочинами у сфері інтелектуальної власності Департаменту протидії злочинності у сфері економіки, Державна служба інтелектуальної власності України, зокрема державні інспектори відділу державного нагляду та проведення перевірок. Державна фіскальна служба України здійснює контроль в частині дотримання ст.8, 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність».

Платниками податків Західної ОДПІ погашено понад 2,1 млн. грн. заборгованості із заробітної плати

Протягом січня - травня 2015 року працівниками Західної ОДПІ м. Харкова проведено 12 засідань робочих груп при адміністраціях Ленінського та Жовтневого районів Харківської міської ради та 8 засідань робочої групи, яка працює при інспекції з питань погашення заборгованості із заробітної плати та підвищення її рівня. Така діяльність фахівців інспекції дала вагомі позитивні результати. Завдяки проведеним заходам додатково надійшло до бюджету 272,6 тис.грн. податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску на суму 849,72 тис. грн.

Співробітники податкової міліції викрили схему незаконного виробництва та збуту паливно-мастильних матеріалів

Співробітниками податкової міліції у рамках операції «Рубіж» встановлено факт незаконного виробництва та збуту паливно-мастильних матеріалів одним з підприємств-імпортерів Дніпропетровщини. Як з’ясувалося, підприємство імпортувало на митну територію нафтопродукти під виглядом товарів «Реформат» та «Платформат», ухиляючись таким чином від сплати акцизного податку. В подальшому незаконно ввезені на територію України нафтопродукти використовувались для виробництва та продажу високооктанових марок бензину. Під час обшуку промислового майданчика вказаного підприємства було виявлено та вилучено металеві ємності заповнені нафтопродуктами в кількості 573,9 тонн на загальну суму 11,5 млн. гривень.

У світ податкових новацій разом із «ЗІР»

В податковому законодавстві України відбувається чимало змін, які стосуються як і суб'єктів господарювання так і пересічних громадян. Тож, Західна ОДПІ м. Харкова радить користуватися електронним сервісом ДФС України «ЗІР» для своєчасного та оперативного отримання необхідної інформації. Користувачі ресурсу можуть надавати свої пропозиції звернувшись за «формою зворотного зв’язку» в рубриці «Про ресурс». Скористатися послугою «ЗІР» можна на веб-порталі ДФС України за адресою http://zir.minrd.gov.ua/ у розділі «Інформаційно-довідковий ресурс».

Інформаційно-комунікаційний відділ  Західної ОДПІ м. Харкова ГУ Міндоходів у Харківській області