Західна ОДПІ м. Харкова інформує

Про режим роботи ЦОП у святкові та вихідні дні

Центральна ОДПІ м. Харкова  повідомляє про режим роботи ЦОП у святкові та вихідні дні:

30 квітня 2016 року — робочий день до 15 год. 00 хв.;

2, 3 травня 2016 року — робочі дні у режимі чергування (за необхідності із залученням спеціалістів відповідних структурних підрозділів) до 16 год. 00 хв.;

4, 5, 6, 7 травня 2016 року — робочі дні відповідно до затверджених графіків роботи ЦОП;

1, 8, 9 травня 2016 року — вихідні дні.

 

Нарахування єдиного внеску на виплати мобілізованим працівникам

Частинами третьою та четвертою ст. 119 Кодексу законів про працю України від 10 грудня 1971 року № 322-VIII із змінами та доповненнями передбачено, що за працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану на строк до закінчення особливого періоду або до дня фактичної демобілізації, зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб - підприємців, в яких вони працювали на час призову.

Щодо працівників які були призвані під час мобілізації

За працівниками, які були призвані під час мобілізації, на особливий період та які підлягають звільненню з військової служби у зв’язку з оголошенням демобілізації, але продовжують військову службу у зв’язку з прийняттям на військову службу за контрактом, але не більше ніж на строк укладеного контракту, також зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток за місцем роботи, на якому вони працювали на час призову.

База нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування для роботодавців та найманих працівників

 Відповідно до п. 1 частини першої ст. 7 Закону України від 08 липня 2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464) базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі - ЄВ) для роботодавців та найманих працівників є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються згідно із Законом України від 24 березня 1995 року № 108/95-ВР «Про оплату праці».

Як розраховується база нарахування єдиного внеску у разі якщо база нарахування ЄВ не перевищує розмiру мiнiмальної заробiтної плати

Згідно з частиною п’ятою ст. 8 Закону № 2464, у разі якщо база нарахування ЄВ не перевищує розмiру мiнiмальної заробiтної плати, встановленої законом на мiсяць, за який отримано дохiд, сума ЄВ розраховується як добуток розмiру мiнiмальної заробiтної плати та ставки єдиного внеску у розмірі 22 відсотка. Якщо розмір середнього заробітку, нарахованого мобілізованому працівнику, дорівнює або перевищує розмір мінімальної заробітної плати, ЄВ нараховується на фактично нараховану суму.

Декларування доходів за 2015 рік: актуальне

Центральна ОДПІ м. Харкова нагадує, що з 01.01.2016 р. розпочалася Кампанія з декларування доходів громадян, отриманих  у 2015 році.Нагадуємо, що цьогорічні доходи та майновий стан громадянам потрібно декларувати за  новою формою декларації про майновий стан і доходи  (далі – декларація), яка затверджена  Наказом Мінфіну від 02.10.2015 р. №859.

Нова декларація об’єднала звітність з ПДФО та військового збору

Фізичні особи – платники податків подають декларацію за оновленою формою, в якій окрім податкових зобов’язань з ПДФО вказують податкові зобов’язання з військового збору.Всі фізособи у разі отримання доходів, які підлягають декларуванню, мають подати Декларацію до 1 травня 2016 року (ст. 49 Податкового Кодексу). Але оскільки 1 травня є вихідним днем, то на підставі  п. 49.20 ПКУ  фізособи мають право подати декларацію 4 травня 2016 року. Громадяни, які бажають реалізувати своє  право на податкову знижку за наслідками 2015 року, податкову декларацію можуть подати упродовж усього 2016 року (до 31 грудня 2016 року).

З 1 травня підвищується мінімальна заробітна плата

Як зауважив начальник Центральної ОДПІ-Юрій Зайцев на семінарі,  згідно з Законом України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» з 1 травня 2016 року підвищується рівень заробітної плати та прожиткового мінімуму. На період з 01.05.2016 року до 30.11.2016 року їх розмір становитиме 1450 грн.Водночас звернув увагу, що згідно зі ст. 3 Закону про оплату праці, мінімальна заробітна плата - це законодавчо встановлений розмір заробітної плати за просту, некваліфіковану працю, нижче якого не може провадитися оплата за виконану працівником місячну, а також погодинну норму праці (обсяг робіт).Таким чином сума заробітної плати працівнику с з 1 травня 2016 року не повинна бути менше вказаного розміру.За недодержання роботодавцями мінімально встановлених розмірів зарплати, їх може бути притягнуто до відповідальності відповідно до ст. 265 КЗпП.

Розмір мінімальної заробітної плати впливає на розрахунок єдиного соцвнеску

Крім того, розмір мінімальної заробітної плати впливає на розрахунок єдиного соцвнеску.

Нагадуємо, що з 01.01.2016 р. ставка для нарахування ЄСВ становить 22% до визначеної бази нарахування.Але ч. 5 ст. 8 Закону про ЄСВ установлено порядок нарахування ЄСВ, якщо база його нарахування не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід. У такому разі сума ЄСВ розраховується як добуток розміру мінімальної зарплати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки ЄСВ (22%).Тобто з 01.05.2016 р. розмір мінімального страхового внеску становитиме 319,00 грн  (1450 грн*22%).

На рівні мінімального страхового внеску мають сплачувати ЄСВ за себе фізособи-підприємці платники єдиного податку та самозайняті особи

Також зміниться максимальна величина доходу, на яку потрібно нараховувати ЄСВ. З 01.01.2016 року вона становить 25 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених на місяць нарахування доходу. Тож з 01.05.2016 р.  вона дорівнюватиме  36 250 грн  (1450 грн *25). Відповідно збільшиться  максимальний розмір нарахованого ЄСВ.  З 01.05.2016 р. він становитиме 7975 грн (36250 грн * 22%) або 3048,63 грн (36250 грн*8,41%) при нарахуванні ЄСВ на зарплату працівника-інваліда, якщо роботодавцем є юрособа.

Обладнали автомобіль газовою установкою – маєте право на податкову знижку!

 Громадяни, які у минулому році переобладнали свій власний транспортний засіб з використанням у вигляді палива моторного сумішевого, біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива, мають право включити до податкової знижки суму фактично сплачених коштів на таке переобладнання.

Це передбачено статтею 166 Податкового кодексу України.

Переобладнання підтверджується сертифікатом відповідності та свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу

Понесені витрати враховуються відповідно платіжним та розрахунковим документам, зокрема квитанціям, фіскальним або товарним чекам, прибутковим касовим ордерам, копіям договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача), .У  зазначених документах обов'язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).Для отримання податкової знижки необхідно заповнити та подати Декларацію про майновий стан і доходи за 2015 рік до податкової інспекції за місцем проживання (реєстрації в паспорті) до кінця поточного року.

Про застосування режиму звільнення від оподаткування ПДВ

 Тимчасово, до 1 січня 2017 року, від оподаткування податком на додану вартість (далі - ПДВ) звільняються операції з постачання, у тому числі операції з імпорту відходів та брухту чорних і кольорових металів. Переліки відходів та брухту чорних і кольорових металів, звільнених від обкладання ПДВ, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 12 січня 2011 року № 15. Враховуючи викладене, на операції платників податку з постачання, у тому числі операції з імпорту, відходів та брухту чорних і кольорових металів, що здійснювалися, починаючи з 01.01.2014 до 31.12.2014 (включно, в тому числі у період відсутності відповідних переліків, що затверджуються Кабінетом Міністрів України, а саме з 01.01.2014 до 17.02.2014) та з 01.01.2015 до 31.12.2015 (включно, в тому числі у період відсутності відповідних переліків, що затверджуються Кабінетом Міністрів України, а саме з 01.01.2015 до 30.03.2015), поширюється режим звільнення  від оподаткування податком на додану вартість. Таке роз’яснення надане листом ДФС України від 25.03.2016 №10203/7/99-99-19-03-02-17 "Про застосування режиму звільнення від оподаткування ПДВ".

            Розраховуємо відпускні, якщо перший робочий день не є першим календарним днем місяця

Як зауважили в Мінсоцполітиці, обчислення середньої заробiтної плати для оплати часу вiдпусток або для виплати компенсацiї за невикористанi вiдпустки проводиться з урахуванням п. 2 Порядку № 100, виходячи з виплат за останнi 12 календарних мiсяцiв роботи, що передують мiсяцю надання вiдпустки або виплати компенсацiї за невикористанi вiдпустки.Якщо працiвниками вiдпрацьовано менш як 12 календарних мiсяцiв, то обчислення середньої заробiтної плати провадиться виходячи з виплат за фактичний час роботи, тобто з першого числа мiсяця пiсля оформлення до першого числа мiсяця, в якому надається вiдпустка або виплачується компенсацiя за невикористанi вiдпустки.

При цьому слiд ураховувати, якщо п'яте число було першим робочим днем мiсяця, то цей мiсяць буде враховуватися як повний для обчислення середньої заробiтної плати для оплати часу вiдпусток або виплати компенсацiї за невикористанi вiдпустки, оскiльки працiвником вiдпрацьовано всi робочi днi цього мiсяця.

Нарахування виплат для оплати часу вiдпусток або компенсацiї за невикористанi вiдпустки

 Нарахування виплат для оплати часу вiдпусток або компенсацiї за невикористанi вiдпустки провадиться вiдповiдно до п. 7 Порядку дiленням сумарного заробiтку за останнi перед наданням вiдпустки 12 мiсяцiв або за менший фактично вiдпрацьований перiод на вiдповiдну кiлькiсть календарних днiв року чи меншого вiдпрацьованого перiоду, зменшену на кiлькiсть святкових i неробочих днiв, установлених законодавством (ст. 73 КЗпП). Одержаний результат множать на число календарних днiв вiдпустки.

Сума вихідної допомоги при звільненні не є базою нарахування ЄСВ

Базою нарахування ЄСВ для підприємств, установ та організацій, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону про оплату праці.Визначення видів виплат, що відносяться до основної, додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, при нарахуванні ЄСВ передбачено Інструкцією зі статистики заробітної плати.Пунктом 3.8 розділу 3 Інструкції №5 визначено, що суми вихідної допомоги при припиненні трудового договору входять до інших виплат, які не належать до фонду оплати праці.

Отже, сума вихідної допомоги, нарахована роботодавцем найманому працівникові при його звільненні, не є базою нарахування ЄСВ. Зазначена норма визначена в пункті 1 частини 1 статті 7 Закону про ЄСВ.

Нова нормативна грошова оцінка землі: час для застосування

«Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.

Для визначення розміру орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок.», - зауважив начальник Центральної ОДПІ Юрій Зайцев під час проведення зустрічі з підприємством.Дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформлюються як витяг із технічної документації з нормативної грошової оцінки земель, який відповідно до статті 23 Закону №1378-IV видається відповідним територіальним органом Держгеокадастру.

Підставою для проведення оцінки земель є рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування.

Періодичність проведення нормативної грошової оцінки земель

            Періодичність проведення нормативної грошової оцінки земель (не рідше одного разу на 5-7 років) визначено ст. 18 Закону №1378.Пунктом 5 Типового договору оренди землі, затвердженого постановою КМУ від 03.03.2004 року №220, передбачено, що орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності визначається з використанням нормативної грошової оцінки земельної ділянки.Відповідно до частини першої ст. 73 Закону №280/97-ВР рішення органів місцевого самоврядування є обов’язковими для виконання.Враховуючи викладене, якщо органи місцевого самоврядування приймають рішення про нову нормативну грошову оцінку землі з урахуванням вимог щодо строку його прийняття та оприлюднення, розмір орендної плати обчислюється із застосовунням такої нормативної грошової оцінки.

Мінсоцполітики про нові правила нарахування пенсії з 15 квітня

Така можливість передбачена Законом №1043-VIII щодо порядку визначення заробітку для обчислення пенсії, який, як відомо, 15 квітня 2016 року набув чинності. Як роз’яснили в Департаменті пенсійного забезпечення Мінсоцполітики, відповідно до внесених змін для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу, починаючи з 1 липня 2000 року.

За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.Отже, починаючи з 15 квітня, за бажанням пенсіонера - у разі доцільності - обчислення пенсії може здійснюватись у тому числі з урахуванням заробітку за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд незалежно від перерв по 30 червня 2000 року – за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами.

Держслужбовці можуть використовувати кілька посилених сертифікатів відкритого ключа

Мін'юст у листі від 15.04.2016 р. №12906/10445-0-33-16/13.0.1 зазначив, що посадова особа може накладати на електронний документ лише один електронний цифровий підпис. Зазначене положення забороняє використання кількох посилених сертифікатів відкритого ключа, який відноситься лише до однієї пари ключів. Таке використання буде порушенням вимоги пункту 5 Порядку №1452 щодо заборони засвідчення відкритого ключа однієї і тієї ж пари ключів різними акредитованими центрами сертифікації ключів.Водночас засвідчення відкритого ключа однієї пари ключів електронного цифрового підпису (формування посиленого сертифіката відкритого ключа) може бути здійснено лише в одному акредитованому центрі сертифікації ключів. Засвідчення відкритого ключа іншої пари ключів може бути здійснено в іншому акредитованому центрі сертифікації ключів. Зазначене обмеження введено з метою унеможливлення повторного формування посиленого сертифіката для одного і того самого відкритого ключа різними акредитованими центрами сертифікації ключів, а також перевищення дворічного строку чинності особистого ключа та відповідного йому відкритого ключа.

Посередники, які продають смарт-картки та не мають АЗС, не є платниками акцизного податку

Так, згідно з договором поставки товарів за смарт-картками, який розглядається у цьому листі, фактичний відпуск пального споживачу здійснюється не підприємством-посередником, а фактичним власником пального через АЗС. Саме власник пального, що реалізується за допомогою посередників, повинен, на думку податківців, бути зареєстрований платником акцизного податку з реалізації пального у встановленому порядку. А передача права власності підтверджується відповідними видатковими документами або чеками терміналів разом з чеками касових апаратів.На підставі вищенаведених норм ПКУ та аналізу договору поставки товарів за смарт-картками зроблений  висновок: «Оскільки Товариство не здійснює операції з фізичним отриманням та відпуском пального, не маючи при цьому власних автозаправних станцій, місць зберігання пального та інших об’єктів, реєструватися платником акцизного податку та відповідно подавати Декларацію акцизного податку Товариству не потрібно (за умови нездійснення інших операцій, які є об’єктами оподаткування акцизним податком згідно з п. 213.1 ПКУ)».

Під час інвентаризації встановлено факт недостачі товарів: наслідки з ПДВ

Центральна ОДПІ м. Харкова нагадує: якщо при інвентаризації платником податку встановлений факт недостачі товарів, основних засобів, при придбанні яких був сформований податковий кредит, то у зв’язку з тим, що такі товари, основні засоби використані не у господарській діяльності, платник податку повинен нарахувати податкові зобов’язання, незалежно від того чи встановлено винних осіб та чи стягуються з таких осіб втрати.

При цьому відшкодування заподіяних втрат винними особами, не призводить до додаткового виникнення податкових зобов’язань з ПДВ.

Як оподатковуються кредит або безповоротна фіндопомога, отримані неприбутковою установою

 - фінансовий кредит – це кошти, що надаються банком-резидентом або нерезидентом, що кваліфікується як банківська установа згідно із законодавством країни перебування нерезидента, або резидентами і нерезидентами, які мають згідно з відповідним законодавством статус небанківських фінансових установ, а також іноземною державою або його офіційними агентствами, міжнародними фінансовими організаціями та іншими кредиторами – нерезидентами юридичній чи фізичній особі на визначений строк для цільового використання та під процент.

 - поворотна фінансова допомога – сума коштів, що надійшла платнику податків у користування за договором, який не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами, та є обов’язковою до повернення.

Не є платниками податку на прибуток неприбуткові підприємства, установи та організації

Доходи (прибутки) неприбуткової організації використовуються виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами (пп. 133.4.2 ПКУ).Постановою КМУ від 28.02.2002 р. №228 затверджено Порядок складання, розгляду, затвердження та основні вимоги до виконання кошторисів бюджетних установ (далі – Порядок).Кошторис бюджетної установи (далі – кошторис) – основний плановий фінансовий документ бюджетної установи, яким на бюджетний період встановлюються повноваження щодо отримання надходжень і розподіл бюджетних асигнувань на взяття бюджетних зобов’язань та здійснення платежів для виконання бюджетною установою своїх функцій та досягнення результатів, визначених відповідно до бюджетних призначень (п. 1 Порядку). Отже, не підлягають оподаткуванню суми кредиту або безповоротної фінансової допомоги, отримані неприбутковою бюджетною установою за умови, що кошторис такої неприбуткової бюджетної установи передбачає зазначені доходи.

Зі спрощеної на загальну систему оподаткування у 2016 році: як платити податок на прибуток?

ДФС в інформаційно-довідковому ресурсі "ЗІР" (категорія 102.12) роз'яснила, що платники єдиного податку, які з 1 січня поточного року або пізніше переходять на загальну систему оподаткування, сплачують податок на прибуток на підставі податкової декларації за річний податковий (звітний) період (як новостворені).Цей період для них починається з дати переходу на загальну систему та закінчується 31 грудня такого року, враховуючи положення абзацу «а» п. 137.5 ст. 137 ПКУ.

Коли платник акцизного податку може не подавати декларацію

Податківці в інформаційно-довідковому ресурсі "ЗІР" (категорія 116.07) нагадують, що платники, визначені пп. 212.1.15 ПКУ, а також платники, які мають діючі (у тому числі призупинені) ліцензії на право здійснення діяльності з підакцизною продукцією, яка підлягає ліцензуванню згідно із законодавством, зобов’язані за кожний встановлений ПКУ звітний період подавати податкові декларації незалежно від того, чи провадили такі платники господарську діяльність у звітному періоді.Водночас якщо платник не є особою, яка реалізує пальне, або здійснює діяльність, яка не ліцензується, тобто у нього відсутні діючі (в т.ч. призупинені) ліцензії на право здійснення діяльності з підакцизною продукцією та у звітному періоді у такого платника не виникли об’єкти оподаткування, або не з’явились показники, що підлягають декларуванню, то платник у такому звітному періоді не зобов’язаний подавати декларацію з акцизного податку.

Коли платник акцизного податку може не подавати декларацію

В інформаційно-довідковому ресурсі "ЗІР" (категорія 116.07) нагадують, що платники, визначені пп. 212.1.15 ПКУ, а також платники, які мають діючі (у тому числі призупинені) ліцензії на право здійснення діяльності з підакцизною продукцією, яка підлягає ліцензуванню згідно із законодавством, зобов’язані за кожний встановлений ПКУ звітний період подавати податкові декларації незалежно від того, чи провадили такі платники господарську діяльність у звітному періоді.Водночас якщо платник не є особою, яка реалізує пальне, або здійснює діяльність, яка не ліцензується, тобто у нього відсутні діючі (в т.ч. призупинені) ліцензії на право здійснення діяльності з підакцизною продукцією та у звітному періоді у такого платника не виникли об’єкти оподаткування, або не з’явились показники, що підлягають декларуванню, то платник у такому звітному періоді не зобов’язаний подавати декларацію з акцизного податку.

При здійсненні безготівкових розрахунків через установи банку РРО не застосовується

Як  нагадала заступник начальника Центральної ОДПІ-Ірина Волошенюк, згідно з Законом про РРО госпсуб'єкти, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані та переведені у фіскальний режим роботи РРО.

Водночас згідно з п. 296.10 ПКУ, РРО не застосовуються платниками єдиного податку (зокрема, підприємцями другої і третьої груп) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн грн. У разі перевищення в календарному році цього обсягу доходу застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов'язковим. Застосування його розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку.

РРО та розрахункові книжки не застосовуються

            Пунктом 12 статті 9 Закону про РРО встановлено, що РРО та розрахункові книжки не застосовуються, якщо в місці отримання товарів (надання послуг) операції з розрахунків у готівковій формі не здійснюються (оптова торгівля тощо).Отже, при здійсненні розрахункових операцій в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) застосування РРО є обов’язковим.Водночас при здійсненні розрахунків у безготівковій формі через установи банку РРО не застосовується.

Складаємо податкові накладні у разі наявності декількох касових апаратів у філіях

Фахівці ДФСУ в інформаційно-довідковому ресурсі "ЗІР" (категорія 101.17) роз'яснили: враховуючи те, що платник ПДВ, до складу якого входять філії та/або структурні підрозділи, не делегував їм право складання податкових накладних, та при цьому, такі філії та/або структурні підрозділи здійснюють операції з використанням касових апаратів, то податкова накладна повинна складатися за щоденними підсумками операцій до кожного касового апарата окремо. При цьому, такі податкові накладні складаються від імені платника податку (головного підприємства).

Про особливості складання податкових накладних за щоденними підсумками операцій податківці також розповідали тут, а фахівці "Дебету-Кредиту" в аналітичній статті ось тут (для передплатників).

Щодо інформації про стан свого електронного рахунка

В Центральній ОДПІ м. Харкова повідомляють, що платник ПДВ має право отримувати у ДФС інформацію про стан свого електронного рахунка (в тому числі додаткових електронних рахунків), а також суму податку, на яку він має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Про офіційне видання органів ДФС

Центральна ОДПІ м. Харкова рекомендує  передплатити офіційне видання органів Державної фіскальної служби України –  щотижневий журнал «Вісник, право знати все про податки і збори», який завжди запропонує найоперативнішу і корисну інформацію щодо податкового і митного законодавства.

Щодо декларування доходів громадян

Відповідно до п. 179.7 ст. 179 Податкового кодексу України фізична особа зобов’язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій нею податковій декларації.

Повідомлення про відкриття електронного рахунка платнику акцизного податку з реалізації пального

Казначейство відповідно до вимог ст. 69 ПКУ надсилає ДФС повідомлення про відкриття електронного рахунка платника податку не пізніше операційного дня, що настає за днем його відкриття. Після надходження такого повідомлення ДФС інформує платника податку про реквізити його електронного рахунка (п. 18 розд. ІІІ Порядку № 113), - нагадують в податковій.

За допомогою антикорупційного сервісу «Пульс» можна поскаржитися на неправомірні дії

За допомогою антикорупційного сервісу «Пульс» можна поскаржитися на неправомірні дії або бездіяльність працівників Державної фіскальної служби, оперативно та в повному обсязі вирішити суперечливі питання, які виникають у сфері адміністрування податків та у митній сфері. Телефон цілодобової лінії сервісу «Пульс» - (044) 284-00-07.

Термін подання декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

Підпунктом 266.7.5 п. 266.7 ст. 266 Податкового кодексу України визначено, що платники податку – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають до контролюючого органу за місцезнаходженням об’єкта/об’єктів оподаткування декларацію з податку на нерухоме майно, відмінне, від земельної ділянки за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 ПКУ, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально. Граничним терміном подання декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки є 19 лютого звітного року, - нагадують податківці.

Оподаткування доходів у формі заробітної плати

Оскільки Законом № 909 від 24 грудня 2015 року з 01 січня 2016 року скасовано утримання єдиного внеску з заробітної плати найманих працівників, то під час нарахування доходів у формі заробітної плати база оподаткування податком на доходи фізичних осіб визначається як нарахована заробітна плата зменшена на суми страхових внесків, а також на суму податкової соціальної пільги за її наявності, передбачених п. 164.6 ст. 164 ПКУ, але без зменшення на суму єдиного внеску. При цьому, доходи у вигляді заробітної плати оподатковуються за ставкою 18 відсотків, - роз’яснюють в податковій.

Про сервіс «Реєстр платників ЄП», розміщений на офіційному веб-порталі ДФС

            На офіційному веб-порталі ДФС України (www.sfs.gov.ua) створений банер «Реєстр платників єдиного податку», який знаходиться на головній сторінці веб-порталу.      Для перевірки відомостей, що містяться в реєстрі платників єдиного податку, достатньо здійснити пошук за податковим номером (серією та номером паспорта) або найменуванням (ПІБ) платника податків

Відповідальність і заповнення поля «Призначення платежу»

У разі заповнення поля «Призначення платежу» документа на переказ платежів до бюджету (платіжного доручення) з порушенням вимог Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів (наказ Міністерства фінансів України від 24.07.2015 № 666) відповідальність чинним законодавством не передбачена, - нагадують податківці.

Про строки сплати ПДВ до бюджету

Податківці нагадують, що згідно із п. 202.1 ст. 202 р. V Податкового кодексу України для платників ПДВ звітним (податковим) періодом є один календарний місяць, а у випадках, особливо визначених Кодексом, календарний квартал. Пунктом 57.1 ст. 57 р. ІІ та ст. 203 р. V ПКУ визначено, що платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого ПКУ для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених ПКУ.

Шукаємо на веб-сайті ДФС України інформацію стосовно бізнес-партнерів

На офіційному веб-сайті ДФС України (www sfs.gov.ua) створений банер «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера», який знаходиться на головній сторінці веб-сайту. Зокрема, для перевірки надійності ділового партнера достатньо знати його код ЄДРПОУ або його назву.

В Центральній ОДПІ м. Харкова відбулося засідання «круглого столу» з нагальних питань погашення заборгованості зі сплати ЄСВ

В Центральній ОДПІ м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області за участю представників бізнесових структур та заступника начальника Дмитра Тарана відбулося засідання «круглого столу», під час якого порушувалися гострі питання щодо скорочення і погашення заборгованості зі сплати єдиного соціального внеску.

«Наприкінці минулого року були внесені податкові зміни в нарахування та сплату ЄСВ, спрямовані на стимулювання роботодавців щодо збільшення заробітних плат працівникам і виведення доходів з тіні. При застосуванні уніфікованої ставки єдиного соціального внеску на рівні 22%, фактичні надходження ЄСВ за 1-й квартал 2016 року  перевищили прогнозовані на 16,2 млн. грн., і склали 225,2 млн. гривень. Але існують непоодинокі випадки, коли суб’єкти господарювання стикаються з низкою проблем, які призводять до виникнення заборгованості зі сплати ЄСВ», - зауважив заступник начальника Центральної ОДПІ м. Харкова Дмитро Таран. Саме для вирішення таких проблем та пошуку шляхів винаходів із скрутних ситуацій і відбувся конструктивний діалог податківців з платниками податків.

Скористайтесь корисним сервісом«Дізнайся більше про свого бізнес-партнера»

Посадовець нагадав, що згідно із п. 6 ч. першої ст. 1 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» сума єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені цим Законом, обчислена органом доходів і зборів у випадках, передбачених цим Законом, є недоїмкою. Щодо інформації про платників, у яких є податковий борг, то на головній сторінці офіційного веб-порталу ДФС розміщено банер «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера». Для перевірки інформації щодо наявності податкового боргу у платника податків необхідно ввести його код ЄДРПОУ або точну назву. Після введення такої інформації в одне з полів система здійснить пошук по ряду баз даних, доступних для публічного використання, і повідомить про результати пошуку. При цьому слід враховувати, що у електронному он-лайн сервісі «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера» зазначається інформація про наявність боргу платника в цілому по Україні. А за допомогою електронного сервісу «Електронний кабінет платника податків», в якому впроваджено сервіс «Звірення розрахунків з бюджетом, реалізовано можливість здійснення платником самостійної процедури звіряння стану його розрахунків з бюджетом по кожному податку, збору або внеску, належному йому до сплати.

Центральна ОДПІ м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області